30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Česká kancelář pojistitelů  (Přečteno 1928 krát)

martin2020

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Česká kancelář pojistitelů
« kdy: 30 Července 2020, 20:08:36 »

Dobrý den,

nevím zda je to dotaz na tyto stránky, ale zkusím to.

V roce 2018 se mi povedlo krapet poupravit motku na mosteckém okruhu. RZ jsem dal do depozitu, do doby, než ji dam někdy do kupy. V roce 2019 mi bylo sděleno, že motkám prodlužují STK o rok a stačí to udělat jen přes úřad. Dal jsem plnou moc, aby tam tatík skočil a vyřídil to. Očekávání bylo takové, že tam přijde oni to o rok prodlouží a konec. Nevím jak je to možné, ale úřednice na úřadě mu vydala RZ bez platného povinného ručení. Tatík mi dal jen vědět, že je to vyřízené. To že má RZ doma mě ani nenapadlo. Zjistil jsem to až letos, kdy sem začal řešit opravu a vše kolem toho, vytáhl techničák i s RZ, což mě krapet vyděsilo. Dal jsem ji okamžitě do depozitu a doufal, že to bude ok. Opak byl pravdou, v době Nouzového stavu se ozvali z ČKP a domáhají se peněz za nezaplacené povinné ručení. Napsal jsem dopis s tím, že motka nebyla používána a je rozbitá, tak jak byla a poslal fota. Odpověď byla taková, že mi to neprominou, že toto už nelze nárokovat od roku 2018.

Dá se to nějak pořešit?
Platit / Neplatit
Největší problém vidím v tom, že tu RZ vydala pipina na úřadě bez platného povinného ručení

Prosím o radu jestli někdo ví

Díky
« Poslední změna: 30 Července 2020, 22:26:56 od martin2020 »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Česká kanceláč pojistitelů
« Odpověď #1 kdy: 30 Července 2020, 21:18:07 »

Na jaké úkony byla udělena ta plná moc? Měl tatík vůbec právo ty RZ nafasovat, resp. úřednice právo mu je vydat?
IP zaznamenána

martin2020

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Česká kanceláč pojistitelů
« Odpověď #2 kdy: 30 Července 2020, 21:38:36 »

Přesné znění už nevím, ale všeobecnou k tomu, aby mě zastupoval na uřadě s věcma s tim spojenýma
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Česká kancelář pojistitelů
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2020, 13:14:32 »

1)Platnost TK se prodluzovala o 2 roky, nikoli o rok - ze 2 let na 4
2)Naprosto nebylo a neni nutne na zadny urad chodit - prodlouzeni platnosti TK je automaticke a nemusi byt ani vylepovana nova znamka ani proveden zapis do TK.
3)Asi bych se tocil na tom vydani RZ bez platneho povinneho ruceni.Ale nekdo to urcite zaplatit bude muset. CKP je dost urputna.

Pro zajimavost: kolik chteji?
IP zaznamenána

martin2020

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Česká kancelář pojistitelů
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2020, 13:26:22 »

1) Mně to tehdá volal tatík, nějak jsem to nezjišťoval, byla na stojanech krapet poklepaná
2) To jsem netušil, ona mu řekla ať si ji vezme, aby nepřelepovala stávající a očistí to, tatík ji sbalil k tomu mu dala vše i malej TP, udělala zápis do velkýho a po nějaký době tam zašel, vylepila novou a nechala mu ji a on si ji nechal  ???
3) Zkusím to ještě tímhle směrem, páč mu ji neměla vůbec bez platnýho pov. ručení vydat. To je, už poslali 5 dopisů :D

Nevím z jakého důvodu to rozdělili na dvě období, ale dohromady pro zajímavost chtěj cca devítku :-/
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Česká kancelář pojistitelů
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2020, 13:39:41 »

Zmocněný tatík překročil rozsah svého zmocnění (§ 446 OZ), navíc v kombinaci s chybou úřadu, který mu vydal RZ z depozitu, ačkoliv se neprokázal dokladem o uzavření POV (zákon 56/2001, § 12, 7a).
Zkusil bych to oznámit úřadu  s požadavkem na "uvedení do původního stavu"  - tedy pokračující platnost depozitu.
Ale sám netuším, může-li mít úspěch dovolat se neplatnosti ukončení vyřazení vozidla z provozu vůči ČKP.
IP zaznamenána