30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha - údajně již pouze podepsaný odpor  (Přečteno 2804 krát)

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Praha - údajně již pouze podepsaný odpor
« kdy: 11 Prosince 2021, 16:22:47 »

Dobrý den všem,

dostalo se ke mě info, že Praha už údajně neakceptuje nepodepsaný odpor a údajně se již musí podepsat jinak se neakceptuje. ( to že se neakceptuje dovozuji z toho, že mi bylo řečeno - Praha - průchozí pouze podepsaný odpor). Je tu někdo, kdo má čerstvou zkušenost? Zatím se to ke mě dostalo pouze jako interní info, oficiálně se to mě ještě nijak nedotklo ale zajímalo by mě jestli došlo k nějakému vývoji v judikatuře, či jsou soudruzi v Praze pouze odvážně kreativní a prdí na §37.

Díky
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Praha - údajně již pouze podepsaný odpor
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2021, 21:39:24 »

A co je v tom paragrafu tak zvláštního?

Z podání musí být patrno, kdo je činí, které věci se týká a co se navrhuje. Fyzická osoba uvede v podání jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého pobytu,

Nemá-li podání předepsané náležitosti nebo trpí-li jinými vadami, pomůže správní orgán podateli nedostatky odstranit nebo ho vyzve k jejich odstranění a poskytne mu k tomu přiměřenou lhůtu.

Pokud odpor pošle anonym, orgán to ignoruje, protože nemá ani koho vyzvat. A pokud to všechno výše uvedené má a chtějí podpis, pak mají koho vyzvat o doplnění.
Nebo mi něco uniklo?
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Praha - údajně již pouze podepsaný odpor
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2021, 22:11:21 »

Na paragrafu není nic zvláštního, něco takového snad píši? Zvláštní je to, že v Praze se už nesmí podávat odpor bez podpisu. Snažím se zjístit více, ale protože ta informace se ke mě dostává trochu klikatou cestou tak se snažím zjístit info i zde, jestli někdo místní neví více co se v Praze´´děje´´

Protože nepodepsaný odpor je standartní ´´povinná´´ procedura všude.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Praha - údajně již pouze podepsaný odpor
« Odpověď #3 kdy: 13 Prosince 2021, 10:30:41 »

Jako uživatel datovky neznám pojem nepodepsaný, ale vyzkouším to při první příležitosti. Ale jelikož je Praha zmrdí top gun, počítám, že to žádný efekt nepřinese. Ne že by byli tak skvělí, ale učí se jak AI na milionu podobných případů, takže to co rozhodí Dolní Lhotu tady bohužel neprochází.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Praha - údajně již pouze podepsaný odpor
« Odpověď #4 kdy: 13 Prosince 2021, 10:54:37 »

Neodvolávají se náhodou na rozsudek NSS 4 As 113/2018?
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Praha - údajně již pouze podepsaný odpor
« Odpověď #5 kdy: 15 Prosince 2021, 19:33:17 »

Zkusím zjístit více - zatím se mi to nedaří. Kdyby mávali tímto rozsudkem, považoval bych to za hloupé, tudíž vlastně jím vlastní :-)
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Praha - údajně již pouze podepsaný odpor
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2022, 13:56:18 »

Tak Praha nepodepsaný odpor smete ze stolu s argumentací, že se jedná o účelovou obstrukci a nebere jen v potaz. Čím argumentují potom v dohadování nevím, k tomu nemám dosah. Věřím, že se zde brzy najde někdo, kdo to ověří a pokočkuje se s parazity na toto téma v praxi.
« Poslední změna: 03 Ledna 2022, 18:24:16 od Dýkej »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Praha - údajně již pouze podepsaný odpor
« Odpověď #7 kdy: 04 Ledna 2022, 12:37:44 »

A tou Prahou myslíte co konkrétně? MHMP? Nebo MČ? Pochybuji, že by se takhle MČ zkoordinovaly.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.