30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: I/35, 146(141) na 110, zastaven, ztotožněn, TruCAM  (Přečteno 10118 krát)

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:I/35, 146(141) na 110, zastaven, ztotožněn, TruCAM
« Odpověď #30 kdy: 22 Února 2021, 22:04:53 »

Z GPS souřadmic vycházet moc nejde, kdo hraje geocaching, tak ví, že rozptyl bývá několik metrů.
https://www.terrahunt.cz/blog/presnost-gps-navigace-5-faktoru-ktere-maji-vliv
IP zaznamenána

nimbo

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:I/35, 146(141) na 110, zastaven, ztotožněn, TruCAM
« Odpověď #31 kdy: 13 Dubna 2021, 00:38:08 »

Tak a je tady rozhodnutí. Přiznám se, že do téhle fáze řízení jsem se ještě nedostal. Byl by někdo ochotný, mě nasměrovat správným směrem?
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:I/35, 146(141) na 110, zastaven, ztotožněn, TruCAM
« Odpověď #32 kdy: 13 Dubna 2021, 13:19:19 »

Nejsem způsobilý/zkušený ve věci pomoci, nicméně mne přečtení donutilo tímto vyjádřit své hluboké znechucení nad úrovní písemného projevu SO - nejen mizerný češtin, ale i otřesná kompilace vlastních výblitků a kopírovaných částí textů cizích. O logice a argumentaci se nedá ani mluvit. Zejména jak jsou svědci nezaujatí a věrohodní, i když si zcela přirozeně detaily pamatovat nemohou..... a kdyby naopak mohli, tak by to bylo podezřelé !  Panebože - ouřední realita je krutá ! Bič Boží ! Zde ale  >:(asi spíše .... Bitch ouřední !
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:I/35, 146(141) na 110, zastaven, ztotožněn, TruCAM
« Odpověď #33 kdy: 13 Dubna 2021, 17:43:28 »

Napřed tvrdí, ze se měřilo s opěrkou a zapřený o vozidlo, ale nepamatuje si, jestli měřili přes čelní sklo? Měření laserem přes sklo je ok?
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:I/35, 146(141) na 110, zastaven, ztotožněn, TruCAM
« Odpověď #34 kdy: 13 Dubna 2021, 21:36:43 »

Z GPS souřadmic vycházet moc nejde, kdo hraje geocaching, tak ví, že rozptyl bývá několik metrů.
https://www.terrahunt.cz/blog/presnost-gps-navigace-5-faktoru-ktere-maji-vliv
Nikoli.
S GPS loggerem jsem za posledních 10 let nachodil stovky a na kole najezdil tisíce kilometrů. Když se záznam trasy proloží do letecké mapy obvykle jde poznat, po které straně silnice nebo lesní cesty se logger pohyboval. Odchylka, a to klidně i desítky metrů, je pouze na místech, kde dlouhý a prudký svah na nějaký časový interval zastíní část satelitů. Na dno hluboké a úzké rokle se podle GPS nedostanete nikdy. Holux GPS Sport 260 Pro.
IP zaznamenána

nimbo

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:I/35, 146(141) na 110, zastaven, ztotožněn, TruCAM
« Odpověď #35 kdy: 13 Dubna 2021, 21:47:47 »

Nejraději bych jim to rozbil bod po bodu a podpořil své argumenty nějakými judikáty. Bohužel jsi nejsem jistý, jestli to to dokážu dostatečně efektivně. Na co bych se chtěl zaměřit je:
- věrohodnost svědectví, zejména ta pasáž, že příslušník nemá důvod lhát
- důkaz ve formě audiozáznamu a jeho věrohodnost, s poukázáním na to, že pokud měli pochybnosti, měli si vyžádat znalecký posudek
- upřednostnění distanční formy komunikace před osobní v době covidu
- mám podezření, že měřil pomahač bez proškolení, no nejsem si jist, zda jsem sto to prokázat pomocí exaktního výpočtu (na základě podobnosti trojúhelníků). Ten co, byl proškolen byl řidič. Je o hodně pohodlnější měřit z místa spolujezdce, než přes kapličku a volant.

Další nápady, případně nasměrování k judikátům, které by dokázali podpořit zmíněné body velice uvítám. Dopředu děkuji.

Edit: Úřad mi stanovil 5ti denní lhůtu na doplnění blanketního odvolání. Když pátý den pošlu částečně doplněné odvolání a pak pošlu ještě další doplnění odvolání (v řádu jednotek dní), musí to doplnění vzít SO v úvahu a zabývat se jím, nebo ne?
« Poslední změna: 13 Dubna 2021, 23:01:30 od nimbo »
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:I/35, 146(141) na 110, zastaven, ztotožněn, TruCAM
« Odpověď #36 kdy: 29 Dubna 2021, 16:29:53 »

Obdobný případ, SO2 podržel......
- příslušník nemá důvod lhát + úřad nebude zkoumat činnost policie
- audio  = ignore
- covid není překážka, máme roušky....
- hlídka dva cajti, jeden má proškolení, druhý nemá = ignore ( + viz výše )
Celkový postoj - my máme názor = my máme pravdu....... a pokud ji nemáme = ignore, neřešíme.   Soud údajně drží basu. Mám eště lhůtu, ale asi vzdám.
Uvítám info o dalším vývoji, esli je to sdílený postup fšude nebo jen tady místní folklór.
IP zaznamenána

nimbo

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:I/35, 146(141) na 110, zastaven, ztotožněn, TruCAM
« Odpověď #37 kdy: 26 Října 2021, 13:47:12 »

Prosím o přesunutí do lost. SO2 podržel.
IP zaznamenána