30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Asiatky a Berušky  (Přečteno 5578 krát)

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Re:Rozhodnutí vydáno v době, kdy běžela lhůta na doplnění odvolání
« Odpověď #15 kdy: 31 Července 2020, 12:12:23 »

Je taky důležité přispět k tomu, aby si ta subalterní maloměstská úřednice uvědomila, že dělá něco špatně.

Mám silný dojem, že k tomuto cieľu to práve nevedie. Tá ouřednice sa podľa mňa zameria na "to je ale hovado, ani len slušnému správaniu ho nenaučili", a prípadné výhrady k svojej práci nebude brať reálne, ale len že "ten hulvát si zase niečo proti mne vymýšľa"...
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Re:Rozhodnutí vydáno v době, kdy běžela lhůta na doplnění odvolání
« Odpověď #16 kdy: 31 Července 2020, 12:32:56 »

Jistě, když to bude jednou, tak nejspíš ne. Když se jí to bude stávat pravidelně, tak nějaká šance, že se zamyslí, snad je. Nevím, já sám to tak nedělám.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Re:Rozhodnutí vydáno v době, kdy běžela lhůta na doplnění odvolání
« Odpověď #17 kdy: 31 Července 2020, 12:40:22 »

Znevážil jsem úřední couru z OSPOD tím, že jsem ji nazval "subalterní maloměstskou ouřednicí" a dobytkem.
Viem, že trochu OT, ale pri tebe vždy uvažujem, či máš podobne ako Číkus nejaké potešenie v tom, nasierať rôzne údy štátu, alebo si proste len nevieš pomôcť a uľavíš si. Lebo ak by išlo najmä o úspech v daných úradných veciach, hodí sa na to trochu triezvejší procesný postup  :P

Tady nejde o procesní postup. Ten OSPODácký dobytek mě připravil o dceru (nyní 11) tím, jak nepokrytě kopal za matku. Dceru jsem za poslední dva roky viděl přesně 2 x 2 dny, naposled v roce 2018. OSPOD navrhnul u soudu dokonce nestanovit styk s otcem, tj. technicky můžu mít dceru u sebe, kdy chci, jenže v mezidobí se s matkou, tj. s mou ex odstěhovala neznámo kam a nekomunikuje. Navíc moje ex je cizinka, takě jsou kdo ví kde :-(

Jinak ano, mám velké potěšení nasrat debila ouřadu nebo fízla, ale to dělám daleko sofistikovaněji.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Ten OSPODácký dobytek mě připravil o dceru (nyní 11) tím, jak nepokrytě kopal za matku. Dceru jsem za poslední dva roky viděl přesně 2 x 2 dny ...
Když už OT ... tak i když je klidně možné, že ospoďačka je kráva, o kontakt s dcerou jste se podle všeho připravil především sám.

Beru jako dané, že péče je svěřena matce, a řeším jen styk. Jsou 3 možné stavy - 1) styk není soudem upraven nijak, 2) styk je upraven - není-li jiná dohoda, typicky každý druhý víkend, 2 celé týdny o prázdninách a Vánoce na střídačku, 3) styk s nepečujícím rodičem je vyloučen úplně.

Varianta 3 připadá v úvahu jen zcela výjimečně, pokud by to bylo zjevně proti zájmu dítěte (např. předchozí týrání atp.). Naopak varianta 1 je spíš pro rodiče, kteří se sice rozešli, ale komunikují, udržují korektní vztahy, a nedělá jim problém se ohledně dítěte dohodnout (a je tak zcela zbytečné, aby jim soud přepočítával víkendy nebo řešil spory typu, zda dítě vracet v neděli večer, či v pondělí rovnou do školy).

Z toho, co jste o poměrech s ex ventiloval např. zde, je jasné, že na úpravu péče bez úpravy styku váš případ rozhodně není. Netuším, jak to máte na časové ose (podle již odkazovaného tématu se o výživném rozhodlo v prosinci 2019, pokud to nebyla už nějaká následná úprava, tak bych očekával, že spolu s tím se řešila i péče a styk). Ale pokud OSPOD neupravit styk jen navrhoval a nerealizovalo se to, rozhodně vás tím nepřipravil o dceru, a pokud se to realizovalo, tak je vaše blbost, že jste na to přistoupil (tohle proti vůli rodiče nelze, pokud v řízení navrhnete, aby pro případ svěření do péče druhému rodiči byl styk upraven, nemůže o tom soud nerozhodnout).

K ostatním nářkům - pokud jste nepozbyl rodičovskou zodpovědnost, tak samozřejmě máte kromě styku s dítětem právo i vědět a spolurozhodovat o věcech typu, kde dítě je, jestli a kam se přestěhuje atp. A jestli  tomu brání ex, dá se to řešit. Poměrně efektivně např. tak, že si nejdřív necháte soudem upravit styk, pokud to ex bude respektovat, problem solved (alespoň částečně, budete mít možnost pravidelného kontaktu), pokud to respektovat nebude, máte solidně nabito do dalších kol.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Vidíte, hh, mám Vaše příspěvky a rady docela rád, ale tady vaříte z vody a z minima informací činíte zcela nesprávné závěry. O kontakt se dcerou jsem se rozhodně nepřipravil já - moje manželka na tom aktivně pracovala 2 roky a udělala to již po druhé, podobně sebrala děti býv. partnerovi (obě její děti jsem vychovával 2006-2016 a do roku 2018 jsem netušil, že je sebrala otci proti jeho vůli a že zfalšovala jeho souhlas s vycestováním do ĆR). Nicméně by to bylo na dlouhé psaní a totálně OT. Snad stačí napsat, že mi soud v r. 2018 2 x vyhověl a vydal předběžka stran mého styku s dcerou, která byla vykonatelná a se kterými si manželka vytřela ázijskou píču, ignorovala obě a nebyla soudem ani vyzvána k nápravě, o nějaké sankci vůbec nemluvě... pokud jsem se následně pokusil o kontakt s dcerou, manželka ihned volala fízly s tím, že ji ohrožuji a že ji chci zabít apod.

Stav je, že matka má nyní výhradní péči a styk s otcem nebyl na návrh OSPOD nijak upraven (byla jen vyzvána soudem, aby otci umožnila styk s dcerou v maximální míře) a samozřejmě nedošlo k omezení mých rodičovských práv. Další info netřeba. Vztahy nezi mnou a ex manželkou jsou takové, že se mě ex pokusila opakovaně dostat do basy, nahrává si všechny hovory, zorganizovala napadení mé osoby atd atd atd. Bylo by toho moc a nemá smysl se v tom rýpat. Tj. vztah je asi takový, že např. když ex hypoteticky zdechne, otevřu nejdražší láhve z mé vinotéky a udělám velkou garden párty s ohňostrojem.

O poměrech s ex jsem tu ale neventiloval naprosto nic. Špatně jste pochopil tzv. ex.berušku, to byla jen milenka od září 2018 do června 2019. Moje nyní již ex-manželka je Kyrgyzka a byli jsme manželé od r. 2005 do února r. 2020.

Pokud jde o úpravu styku a alimenty, pravomocné to bylo 2. 12. 2019 a řešil to nejprve Okr. soud Pha Východ a pak Krajský soud Pha. Konkrétně jistá soudkyně Szépeová, komunistka, nyní 69 let, která v 80s soudila disidenty, pak si k soudcovskému platu přivydělávala jako OSVČ, za což ji vyhodili od okresního soudu, ale buzna Pospíšil ji podržel a vykopnul na Kraj. Jelikož jsem soud o dítě projel, dostal jsem povinnost doplatit alimenty za skoro 2 roky (cca 90 litrů) a dále pak platit 5500 měsíčně + veškeré náklady řízení (cca 100 litrů).

Nu a prosím nepište tu o mých "nářcích" - neb žádné nejsou. Píšu jen fakta a nebrečím... Jsem již omlácený z leva z prava a opravdu dosti otrlý a velmi cynický. Moje zkušenost se soudy je naprosto otřesná. Děsná je i moje zkušenost s organizacemi typu Magdala.
 
Pochopitelně jsem žádal soud o úpravu styku s ohledem na to, že se dcera s ex-manželkou odstěhovaly neznámo kam. Zatím nemám žádné rozhodnutí nebo informaci. Vše je on hold.
« Poslední změna: 01 Srpna 2020, 14:58:13 od hh »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Než něčeho dosáhne u soudu, tak bude plnoletá.

To je bohužel pravda. Pro forma pochopitelně bojuji, ale stejně je to na... :(
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Vidíte, hh, mám Vaše příspěvky a rady docela rád, ale tady vaříte z vody a z minima informací činíte zcela nesprávné závěry. O kontakt se dcerou jsem se rozhodně nepřipravil já [...] O poměrech s ex jsem tu ale neventiloval naprosto nic. Špatně jste pochopil tzv. ex.berušku, to byla jen milenka od září 2018 do června 2019. Moje nyní již ex-manželka je Kyrgyzka a byli jsme manželé od r. 2005 do února r. 2020.
Vařím jen z té vody, kterou zde sám šploucháte. A buďte ujištěn, že nemám problém vaše femmes fatales rozlišovat, i o exmanželce „asiatce sociopatce“ jste toho sem naplácal až dost, včetně jakéhosi tanečního videa - na můj vkus zhruba tak o 100 % více informací, než by sem patřilo.

Objektivně zhodnotit váš rodinný spor si skutečně netroufám, to často nejde ani při znalosti spisu, natož jen z pár výkřiků jedné strany. Reagoval jsem čistě na prohlášení, že vás ospoďačka připravila o dceru. To je bez ohledu na detaily kauzy nesmysl. I kdybych nekriticky přijal váš úhel pohledu, pak za vaše odříznutí od dcery může primárně matka, pak soudy obou stupňů, pak dlouho nic, a až někde daleko vzadu ve frontě stojí OSPOD. Ale to jen na okraj. Především ale, jestli v řízení o péči a výživné byl vydán rozsudek bez úpravy styku, můžete si za to jen a jen sám - to není „na návrh OSPODu“, to sice mohl OSPOD nadhodit, ale bez vašeho souhlasu by to nebylo možné. Evidentně jste na to dodatečně přišel, když to teď novým návrhem doháníte.
« Poslední změna: 01 Srpna 2020, 23:39:58 od hh »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Nu vídíte, vaříte blbě. Leč to je celkem fuk. Objektivně zhodnotit "spor" patrně nelze ani pří kompletní znalosti spisu, to máte pravdu. Dále se v tom vrtat nechci.

Nicméně pokud se domníváte, že OSPOD je až ten třetí vzadu, pak se velmi mýlíte. Názor OSPOD je pro rozhodování soudů klíčový. V mém případě navíc došlo k situaci, kdy moje manželka byla v květnu 2018 bez právního zastoupení a soc. prac. OSPOD jí přímo dohodila advokáta. Onen advokát je manžel její kolegyně ze stejné kanceláře. Jinak řečeno, OSPOD dohazuje kšefty advokátovi, který je manželem kolegyně - pracovnice OSPOD a dotyčná má z toho zastoupení prospěch. Advokát zastoupení přijal. Nepochybně víte, že  kodex advokátovi zapovídá, aby mu někdo jiný zprostředkovával poskytnutí právní služby. Myslíte si, že to někoho zajímalo?

Ano, odvolací soud vydal rozhodnutí, kde nestanovil styk s otcem. Za to já nemohu, nemohl jsem dělat naprosto nic. Na můj souhlas se nikdo neptal a soud rozhodnul. Pokud je vám známo, proti takovému rozsudku není možné odvolání ani dovolání. Mohl bych to sem postnout, ale jak jste napsal, uvedl jsem na váš vkus zhruba tak o 100 % více informací, než by sem patřilo.

Ne, dodatečně jsem na nic nepřišel, jen reaguji na zásadní změnu situace, kdy se v mezidobí manželka s dcerou odstěhovaly neznámo kam. To mi umožňuje žádat nové projednání.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Hmm. Tak nejdřív k meritu věci, jak blbě vařím. Vy tedy tvrdíte, že přestože jste v řízení o úpravě poměrů k dceři navrhoval, aby vám byl pro případ svěření dítěte do péče matky upraven styk, tak na návrh OSPODu soud styk neupravil vůbec. Takže jste se odvolal, a odvolací soud to taktéž ignoroval, věc ani soudu prvního stupně nevrátil, ani to sám nenapravil. Bylo-li to tak, pak si za to opravdu nemůžete, jinak jo, jak celou dobu tvrdím.

K ostatním myšlenkám. Ano, vliv OSPODu není nevýznamný, ale i tak platí mnou uvedená hierarchie. A co píšete v posledním příspěvku už snad ani nestojí za komentář - ďábelský plán, jak vás připravit o dceru, tedy spočíval v tom, že proklínaná ospoďačka dohodila protistraně právní zastoupení? Jestli to bylo či nebylo košer z hlediska výkonu advokacie je úplně jedno - to ať si řeší ČAK s dotyčným advokátem a nadřízení s ospoďačkou, nechápu ale, proč vám tak hrozně vadí, že si manželka pořídila zástupce (lhostejno jak a lhostejno koho). Sám jste byl zastoupen?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

::: Vy tedy tvrdíte, že přestože jste v řízení o úpravě poměrů k dceři navrhoval, aby vám byl pro případ svěření dítěte do péče matky upraven styk, tak na návrh OSPODu soud styk neupravil vůbec. Takže jste se odvolal, a odvolací soud to taktéž ignoroval, věc ani soudu prvního stupně nevrátil, ani to sám nenapravil.

Ne docela. Od počátku byla ve hře střídavka. V květnu 2018 na mě, manželku i dceru dělali na žádost soudu 1. stupně znalecké posudky psycho, psychi. Znalci zhodnotili oba rodiče jako způsobilé výchovy, napsali, že dcera má silné vazby k oběma a doporučili střídavou péči s tím, že si ji přeje i dcera. Byla tam věta, že pokud střídavá péče nebude z jakýchkoli důvodů možná, přiklánějí se znalci spíše k výhradce matky. O to se matka opřela, v červenci 2018 se dcerou zmizela na měsíc (nekontaktní) a pak ignorovala předběžka, bojkotovala asistovaný kontakt, psychologickou poradnu, mediaci a vše ostatní.

Odvolací soud to na okres nevrátil a rovnou rozhodnul.

Ne žádný ďábelský plán OSPODu není, jen jsem komentoval, jak se u nás věci dějí a ilustroval, co jsou OSPODy zač. Více za tím nehledejte. Manželka advokáta měla do dubna 2018 a pak se zhádali, načež jí advokát vypověděl zastoupení. Tj. potřebovala nového, zmínila to na OSPOD a dostala jej. Že má advokáta mi pochopitelně nevadí, ale vadí mi, jak jí byl zprostředkován přímo OSPODem.

Sám jsem zastoupen advokátem od počátku sporů (2016).

« Poslední změna: 02 Srpna 2020, 00:14:08 od Otto »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Ne docela. Od počátku byla ve hře střídavka ... Sám jsem zastoupen advokátem od počátku sporů (2016).
No a jsme doma. Pokud jste usiloval o střídavku a neměl plán B, nadávejte sám sobě (případně svému zástupci), tohle podle popisu byla naprosto standardní situace, a vyřešit ji tak, že od 2 stupňů soudů odejdete bez úpravy styku, je zkrátka FAIL.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Ano je to fail. Manželka si dceru během doby, co jsem ji neviděl, předělala k obrazu svému, řekla jí, že nejsem vůbec její táta, že ji nemám rád atd. Pls si ji napichovač mé ex kupoval penězi a dárky (2000Kč holce, co má 10 let jen tak na útratu s kamarádkama, mobil za 10 tisíc .... dcera to komentovala "to by mi táta nikdy nedal") Ovšem dělal jsem, co se dalo. Uvidíme, co se bude dít dále. Víte, každý takový případ je unikátní a těžko volit správnou taktiku.
« Poslední změna: 02 Srpna 2020, 02:28:36 od hh »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

To je pořád dokola jak v pomocné škole.

Ano, každý případ je individuální. To, co popisujete, je víceméně rutina. Oba rodiče zastoupení, psychoposudky bez patologií (normální vztah dítěte k oběma, dostatečné rodičovské kompetence otce i matky). Běžné je bohužel i selhání mediace, aktivita pečujícího rodiče k zavržení toho druhého dítětem a další vámi zmíněné věci. Nic nového pod sluncem. Pokud jste byl zastoupen, zkušený advokát, který rodinné věci dělá, by neměl být ničím z popsaného překvapen, a měl na to připravit i vás a volit adekvátní postup. Ale opravdu si netroufnu hodnotit, jestli a co se dalo dělat jinak/líp např. v okamžiku, kdy matka začala dokonce ignorovat předběžka. Na to není dost informací (o které ani nestojím, to vy je sem pořád z nějakého důvodu cpete).

Jediné, co jsem tvrdil a na čem trvám - odejít od řízení o prvotní úpravě poměrů bez úpravy styku je chyba. Jasná, hrubá, neodpustitelná, vaše, resp. toho vašeho zástupce/kyně. Na to detaily ani individuální špecifiká případu netřeba znát. Tvrdíte-li, že jste dělal, co se dalo, tak nedělal. Tohle jste měl pod kontrolou, které jste se z nějakého důvodu vzdal - ať už to bylo opomenutí, nebo vědomý postup (kdy jste např. předpokládal, že neupravený styk pro vás bude představovat výhodu).

Tři technické. 1) I v OT diskusi prosím dodržujte pravidla, např. necitovat zbytečně celý bezprostředně předcházející příspěvek. 2) Až vlákno konečně umře, přesunu jej k těm vašim beruškám, a zde bude možné pokračovat v řešení původního dotazu, tedy co s rozhodnutím o odvolání vydaným v průběhu lhůty určené k jeho doplnění. 3) Všem se za krmení této OT linky omlouvám. Mým cílem nebylo kopnout si do Otto, ale demonstrovat, proč sem podobná témata netahat, nic dobrého ani užitečného z nich zde nevzejde. Update: bod 2 proveden.
« Poslední změna: 03 Srpna 2020, 10:07:04 od hh »
IP zaznamenána