30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah Praha 1 bez spz  (Přečteno 1715 krát)

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Odtah Praha 1 bez spz
« kdy: 07 Srpna 2020, 15:44:43 »

Zdravim, potreboval bych poradit jak postupovat. Dnes mi odtáhli auto z modré zóny na Praze 1, auto tam stalo bez spz, otázka je zda to vůbec můžou správne odtahnout když o autě neví nic, nemají spz, nemají vin, neví zda auto má placené stani (auto bylo zaparkovane normálně nikomu neprekazelo) Je přeci blbost ze když by mi někdo odcizil spz a já o tom ani nevěděl Aby mi automaticky mp auto odtáhla a chtěla po mě odtah uhradit??? Děkuji za rady.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil
Re:Odtah Praha 1 bez spz
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2020, 15:53:18 »

VIN je viditelné předním oknem. Bylo zakryté?
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Odtah Praha 1 bez spz
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2020, 15:56:11 »

Ano bylo, respektive tento typ automobilu vin za čelním oknem nemá.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Odtah Praha 1 bez spz
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2020, 17:02:55 »

Právo nařídit odtah podle § 27 ZPPK má MP v případě, že tam to vozidlo stojí neoprávněně. Pokud odtáhnout vozidlo, které nejsou schopni identifikovat (resp. vy to předpokládáte), není to samo o sobě nezákonný postup.

Kdyby šlo skutečně o vozidlo rezidenta, kterému někdo ukradl značky, a na P1 je přitom praktikován systém, kde právo stát v modré se už prokazuje jen skrz registraci RZ (přiznávám, že netuším, jak to je momentálně s kartami/nálepkami na sklo), tak by jistě provozovatel nemusel platit odtah (protože nešlo o neoprávněné stání), a zřejmě by naopak mohl i něco jako náhradu škody a jiné újmy z veřejné správy vyrazit.

Ale pokud to není váš případ a neumíte prokázat, že vozidlo tam stálo oprávněně, a jediné co máte, je argumentace, že auto tam sice stálo protiprávně, ale MP to nemohla vědět, tak se obávám, že moc velké šance nemáte.
IP zaznamenána

Eleniel

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Odtah Praha 1 bez spz
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2020, 18:31:55 »

Moc díky za rady.
IP zaznamenána