30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Itálie 600euro  (Přečteno 7583 krát)

bisop

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Itálie 600euro
« kdy: 21 Července 2020, 12:22:54 »

Ahoj ,

jsem tu nový , pročítám se příspěvky , ale výsledek mi přichází vždy moc zlomený přes koleno , ne ?? (neplatit , nejezdit tam , jiná SPZ)

co se stalo :

Jezdím na motorce i autem do Itálie už 15 let , jezdím s hlavou , nelítám , prostě se snažím splynout s okolím a užívat tu nádheru.
Loni v červnu jsem ale narazil . Jezdil jsem 3 dny po Dolomitech
Včera jsem si ale na poště vyzvedl doporučený dopis z Itálie , kde stálo , že v červnu 2019 jsem na passo Giau , na 10.kilometru té silnice směr Cortina 99km/h i když tam je 50km/h .
Bratru mi to Ital spočítal na 590 !! Eur s tím , že když nezaplatím do 60.dnů , tak to bude 1150 Eur
Na začátku jsem si říkal , bude to 100 , to zaplatím , ale 600 je moc .
Dále jim mám nascanovat ridičák , pokud ne tak pokuta 200-500 eur  :x


Když je poslechnu , tak už u nich budu evidovaný , budu tam mít 6 bodů , budu lehčí o 16 tisíc , ale mohu tam bezestrachu jezdit dále , je to tak ?

díky M


IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #1 kdy: 21 Července 2020, 13:23:58 »

Mě teda minimálně zaráží, že chtějí nascannovaný řidičák po provozovateli auta, který vůbec řidičák mít nemusí..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

bisop

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #2 kdy: 21 Července 2020, 13:53:36 »

Mě teda minimálně zaráží, že chtějí nascannovaný řidičák po provozovateli auta, který vůbec řidičák mít nemusí..

Pripojiji scan dopisu ..  Neumím Anglicky , pouze Německy , takto mi to přeložila učitelka angličtiny ..
« Poslední změna: 21 Července 2020, 16:46:21 od bisop »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #3 kdy: 21 Července 2020, 14:05:18 »

bisop:
Máte tam na 1. stránce vidět údaje o provozovateli.

Já bych odpověděl že tomu nerozumím a ať to pošlou česky.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #4 kdy: 21 Července 2020, 14:16:52 »

...napsal bych jim to cesky a pripojil nakej hodne syrovej preklad z Google-translate! :-)
IP zaznamenána

bisop

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #5 kdy: 21 Července 2020, 14:21:10 »

bisop:
Máte tam na 1. stránce vidět údaje o provozovateli.

Já bych odpověděl že tomu nerozumím a ať to pošlou česky.

Nejde mi to smazat , ale asi to je jedno , nic zas tak tajného to není .

Chtěl jsem jím napsat něco podobného , jenže se bojím , abych neprošvihl termín zaplacení , kdoví , jak rychle mi odepíší , nebo budou chtít odepsat ..

m
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #6 kdy: 21 Července 2020, 14:55:29 »

Ještě si přečtěte další témata o Itálii tady..
třebas tady je něco k promlčení https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9675.0
a tady taky užitečné informace https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9324.0 ..zejména předposlední post
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #7 kdy: 21 Července 2020, 14:59:38 »

Ignorujte to. Není znám jediný případ, že by takové pokuty Italové vymáhali nějak jinak, než posíláním dopisů. Jste-li paranoidní, výměna RZ před další návštěvou je v porovnání s dobrovolným placením 600 EUR docela výhodná investice.
IP zaznamenána

bisop

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #8 kdy: 21 Července 2020, 16:31:27 »

Ignorujte to. Není znám jediný případ, že by takové pokuty Italové vymáhali nějak jinak, než posíláním dopisů. Jste-li paranoidní, výměna RZ před další návštěvou je v porovnání s dobrovolným placením 600 EUR docela výhodná investice.

Má cenu jim napsat email , že jsem v tu dobu motorku neřídil ? Že jsem jí půjčil a nevim kde byla ? Případně bych mohl mít fotku toho místa z průjezdu o den dříve .

Díky M
 
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #9 kdy: 21 Července 2020, 16:53:10 »

Dle mého názoru nemá a na Vašem místě bych to opravdu ignoroval. Pokud chcete mít klid, nechte si vyměnit RZ. Cena moto 250,- je proti pokutičce 600 e (po 50% slevě, samosebou) celkem přijatelná.

Přeshraniční vymáhání pokut, které vydíraní pod různými výhrůžkami sami dobrovolně nezaplatí, zatím nefunguje.

PS: Smysl by to mělo, pokud byste se s nimi chtěl nějak kočkovat a zkusit provést průzkum, jak budou reagovat. Pokud chcete zvolit nejjednodušší cestu, ignorujte to.
« Poslední změna: 21 Července 2020, 16:54:59 od mungo »
IP zaznamenána

bisop

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #10 kdy: 21 Července 2020, 17:07:37 »

Dle mého názoru nemá a na Vašem místě bych to opravdu ignoroval. Pokud chcete mít klid, nechte si vyměnit RZ. Cena moto 250,- je proti pokutičce 600 e (po 50% slevě, samosebou) celkem přijatelná.

Přeshraniční vymáhání pokut, které vydíraní pod různými výhrůžkami sami dobrovolně nezaplatí, zatím nefunguje.

PS: Smysl by to mělo, pokud byste se s nimi chtěl nějak kočkovat a zkusit provést průzkum, jak budou reagovat. Pokud chcete zvolit nejjednodušší cestu, ignorujte to.

Ale také vím o případu , že pokutu z Itálie vymáhala česká firma a měla v ruce foto motorky , ma webu pro motorkáře jsem četl nejden takový případ . >:(
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #11 kdy: 21 Července 2020, 18:58:18 »

... ano, takove pripady jsou popsany i zde, staci hledat. Ale i v techto pripadech to skoncilo prave jenom tim jednim obeslanim nejakym ceskym pohunkem. Zkracene - pokud se chcete zachovat "jako spravny chlap", zaplatte to. Pokud to nechcete platit, pustte to z hlavy. A pokud se (nezachovate-li se "jako spravny chlap") bojite, ze si Vas pri pristi ceste do Italie tamni fizlove vychutnaji - vymente si RZ.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #12 kdy: 04 Srpna 2020, 13:19:34 »

Jak jste dopadl, resp. jak jste se rozhodl? Psal jsem to víckrát, ale mou taktikou je na nedoporučené dopisy nereagovat vůbec, na pár doporučených jsem zareagoval textem v češtině (většinou ve smyslu, že nevím, co po mně chtějí a ať mi to pošlou úředně ověřeném překladu do češtiny).

Ad absurdum, pokud byste neměl učitelku angličtiny, tak vůbec nepochopíte, co je obsahem toho dopisu a co chtějí.

A několikrát jsem samozřejmě vyměnil RZ - jak kvůli Rakousku, tak Itálii. Mimochodem, loni jsem ve stejnou dobu Giau na motorce navštívil taky. Půjdu radši zkontrolovat schránku.

IP zaznamenána

bisop

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #13 kdy: 23 Dubna 2021, 17:08:14 »

Asi tu dlužím info , jak to dopadlo .
Řešil jsem to se spoustou lidí , co o této problematice něco ví a na spoustě místech . Dokonce i konzulát v IT  :D .
Napsal jsem si ale všechna pro a proti , výhody a nevýhody , možná rizika a zaplatil jsem včas celo částku .
Za to jsem dostal "pěknou" a ostrou fotografii a paní mi emailem potvrdila , že tento můj případ je ukončen.
Od té doby jsem tam byl už 2x a s čistým svědomím  8) .

Pěkný den
M
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Itálie 600euro
« Odpověď #14 kdy: 23 Dubna 2021, 18:03:15 »

Čisté svědomí? Za 16 litrů? No potěš pánbu.
IP zaznamenána