30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zahájení řízení, předvolání  (Přečteno 2063 krát)

hraczicka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
[?] Zahájení řízení, předvolání
« kdy: 20 Července 2020, 21:59:27 »

Zdravíčko, potřeboval bych poradit ohledně taktiky na tohle řízení.. Samozřejmě někdo tam to vozidla zaparkoval a odešel na nějakou dobu, každopádně jak se vrátil našel za stěračem lísteček. Dále jsem četl, že doba pro vyložení/naložení je půl hodiny (byl to nějaký spis z ústavního soudu, který to potvrdil a potřeboval bych referenci). Napadá Vás něco?
Díky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení řízení, předvolání
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2020, 22:11:00 »

To by s trochou štěstí mohlo vést na dvě kola správního řízení s řidičem. Jedno teď, které skončí zastavením pro důkazní nouzi. Následovat bude sprdelní výzva, neboť úřední parazit se nebude chtít pokutičky vzdát. Ale v reakci na sprdelní výzvu bude opět udán řidič (asi lhostejno, zda stejný jako v prvním kole), se kterým bude muset SO opět zahájit řízení. S trochou aktivního přístupu k délce řízení by tak SO neměl stihnout zahájit sprdelní řízení s provozovatelem.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení řízení, předvolání
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2020, 22:13:28 »

2 As 159/2016 -36
Ten  se totiž  věnoval  rozhraničení mezipojmy zastavení a stání. Jak již soud uvedl výše, posouzení otázky, o které ztěchto dvou jednání  (zastavení  či  stání)  se  jednalo,  není  vdané  věci  vůbec  podstatné. Uzavírá  -li  soudv citovaném rozsudku, že „zastavení sosobním vozidlem na dobu přibližně30 minut je v městském prostředí nutno  považovat  za  běžných  okolností  za  dobu  na  samé  horní  hranici  obvykle  představitelného  zastavení, má-li sejednat  o  uvedení  vozidla  do  klidu  na  dobu  nezbytně nutnou  k  neprodlenému  naložení  nebo  složení nákladu“, pak   tím  plně podporuje závěr, že stěžovatel v nyní souzené věci skutečně zastavil, adopustil se tak přestupku

PS>Rekl bych, ze SO snadno prekvalifikuje na...(nechci mu napovidat) jiny prestupek.
« Poslední změna: 20 Července 2020, 22:16:53 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hraczicka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení řízení, předvolání
« Odpověď #3 kdy: 20 Července 2020, 22:42:45 »

ÚJ je za dva dny. Otázka zní, jít či nejít? Dnes jsem byl za tím parazitem a ptal jsem se, zda-li budou u jednání i strážníci, načež mi řekl, že nebudou. Napadlo mě, že bych na ÚJ mohl říct, že jsem přijel s vozidlem ze zóny (značka je u obou vjezdů/výjezdů a kdybych vozidlo jen přeparkoval v již zmíněné zóně) a tak jsem nemohl vidět DZ? Nebo zkusit odkázat na to rozhodní NSS a tvrdit, že jsem vykládal nábytek.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení řízení, předvolání
« Odpověď #4 kdy: 20 Července 2020, 22:46:16 »

Omluvte se z ÚJ a požádejte o stanovení náhradního termínu.
IP zaznamenána

hraczicka

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení řízení, předvolání
« Odpověď #5 kdy: 23 Července 2020, 21:26:14 »

Omluven a čekám na další termín. Uvidíme co dál  8)
IP zaznamenána