30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování v zákazu vjezdu  (Přečteno 1722 krát)

novakpetr

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
[?] Parkování v zákazu vjezdu
« kdy: 12 Července 2020, 23:22:24 »

Zdravím vespolek,

vjel jsem do oblasti, kam ze všech stran vedou silnice osázené Zákazem vjezdu mimo dopravní obsluhu a tam jsem asi na pět hodin zaparkoval (podotýkám, že jsem parkoval na klasickém parkovacím místě, dokonce označeném značkou Parkoviště). Při příchodu k autu už na místě měšťák a sepisoval to. Moc jsem se s ním nebavil, jenom říkal, že to předá správnímu orgánu, tak jsem pokýval hlavou a odjel.

A jde mi o tohle: jaká je šance, že projde argumentace typu "nejedná se o neoprávněné zastavení ani stání, tudíž nemůžete sprdelizovat"? Protiargument úřadu totiž bude "když je zakázáno vjíždět, tím spíš je zakázáno tam stát".

Co to tedy zkusit tak, že někdo jiný (osoba blízká, takže neřeknu) do té oblasti vjel a až uvnitř mi vozidlo předal a já jenom zaparkoval na dané místo?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2020, 00:02:48 »

No a není šance tvrdit, že jízda splnila podmínky toho, co vyhláška 294/2015 Sb. definuje u E13 jako dopravní obsluhu? Není třeba to přímo prokázat, stačí podat taková tvrzení, která nebude SO s to vyvrátit. Nemáte např. náhodou nějakého známého/příbuzného s průkazem ZTP? Pak totiž bylo možné kolem zákazové značky projet (v ten moment vozidlo jistě bylo označeno, srov. § 67(6) ZPPK), ale nebyl žádný důvod nechat vozidlo označené i při parkování, nešlo-li o vyhrazené místo.

A ještě taková ptákovinka - co přesně se píše na těch značkách. MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHU, nebo OBSLUHY? Značka se slovy DOPRAVNÍ OBSLUHY totiž bude od 1. 1. 2021 neplatná (srov. bod 3 přechodného ustanovení v čl. IV novely 268/2015 Sb.). Sice to těsně nevychází, ale stojí to za pokus ověřit, zda úředník umí do pěti počítat ...
IP zaznamenána

novakpetr

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2020, 00:32:04 »

Tak koukám, že tam je OBSLUHY, to bych taky mohl zkusit. Nicméně po nahlédnutí do vyhlášky mě napadlo toto: tvrdit, že přepravovaná osoba má za značkou bydliště? Bydliště totiž není místo trvalého pobytu a proto se za bydliště dá prohlásit téměř cokoli a SO nemá šanci toto vyvrátit, ne?
IP zaznamenána