30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Praha, parkování v zeleni  (Přečteno 11876 krát)

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #30 kdy: 15 Listopadu 2020, 12:19:45 »

Dobrý den.
Došlo k progresu. Došlo rozhodnutí o vině. Hodím sem tedy fotky ze spisu a taktéž došlé rozhodnutí.
1. fakt - Mojí mámě rozhodnutí nebylo správně doručeno, protože pošta dala dopis jejímu manželovi oproti podpisu. Nicméně mně jakožto zmocněnci bylo doručeno řádně.
2. fakt - Moje mamka je staršího ročníku a jak víte, dost často se starší lidé špatně přesvědčují o tom, že je nejen možné, ale také správné bojovat. Ve chvíli, kdy si takový člověk přečte tučnými písmeny, že hrozí pokuta až 100k, tak má raději touhu zaplatit zmíněných 1500 a mít klid. Nicméně mám ještě šanci na sepsání odvolání a proto bych nerad používal taktiku, kdy nebudu nic dělat - protože nebylo mamce řádně doručeno - teda pokud by jste to navrhovali. Nevím, jak to je v situaci, kdy viníkovi není řádně doručeno, ale zmocněnci naopak je.

Raďte mi prosím jako totálnímu laikovi. Dejte mi odkazy na podobná odvolání prosím, abych si je mohl pročíst. Komu se mám tedy odvolávat? Kunraticím nebo MHMP?

Děkuji moc předem.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #31 kdy: 16 Listopadu 2020, 06:03:06 »

Mám pocit, že stačí doručit zmocněnci a tedy (ne)doručení mamce nemá na nic vliv.
Vy odvolání pošlete Kunraticím a ty ho pak pošlou na MHMP.
Pokud ta se už měnit nemůže, i když odvolání prohrajete, tak pořád platí 500 + 1000.

Vy teď podáte odvolání, kde napíšete, že obviněná tam s vozidlem nevjela a úřad nemá žádný důkaz.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #32 kdy: 17 Listopadu 2020, 17:43:31 »

A musí to být nějak dlouhý nebo stačí cca "proti tomuhle rozhodnutí podávám ODVOLÁNÍ páč se to nestalou, ani neexistují důkazy a navrhuji zastavení řízení" a těhle pár řádků stačí? Omáčka netřeba?
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #33 kdy: 18 Listopadu 2020, 07:19:15 »

Omáčka asi netřeba, v tomhle případě je to poměrně jasné a myslím si, že odvolání může být opravdu stručné.
Zkuste něco sepsat a dát to sem na posouzení. Pokud byste to nestíhal ve lhůtě, nezapomeňte podat alespoň blanketní odvolání (vzory tu najdete).
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #34 kdy: 18 Listopadu 2020, 08:53:02 »

Městská část Praha - Kunratice
Komise pro projednávání přestupků
k Libuši 7/10
148 23 Praha 4 - Kunratice


Dobrý den.

Proti rozhodnutí ve věci č.j. xxxxx, sp. zn. xxxxxx ze dne x.10.2020, kde jsem byla já, xxxxxxxx, nar. xxxxxxx, bydlištěm xxxxxxxxxx, shledána VINNOU z přestupku proti pořádku v územní samosprávě podle § 4 ods. 2 zák. č 251/2016 Sb., o některých přestupcích, kterého jsem se měla dopustit v úmyslu nepřímém tím, že jsem jako provozovatel dále specifikovaného motorového vozidla tovární zn. xxxxxx, registrační značky xxxxxxx, měla neoprávněně vjet a stát dne x. 11. 2019, nejméně od xxxxx hodin, ve veřejné zeleni v Praze 4, v ulici Zelená louka, číslo sloupu vo xxxxxx, na pozemku parc. č. 841/1, zeleň, k. ú. Kunratice, obec Praha, čímž jsem údajně porušila obecně závaznou vyhlášku hlavního města Prahy č. 6/2001 Sb. hl. m. Prahy, o ochraně veřejné zeleně, v platném znění, se v plném rozsahu

ODVOLÁVÁM.

K uvedenému sděluji, že jsem vozidlo tovární zn. xxxxx, registrační značky xxxxxx, na daném místě neodstavila, žádnou vyhlášku o ochraně veřejné zeleně jsem tedy neporušila a ani pro tvrzení úřadu neexistují důkazy. S tím, co je mi kladeno za vinu, nemám nic společného. Vzhledem k tomu, že vydání příkazu v řízení, kde neexistují důkazy a doufat, že provozovatel zaplatí, je nezákonný postup, tak navrhuji ZASTAVENÍ ŘÍZENÍ.

V Praze dne ......





Může být?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #35 kdy: 19 Listopadu 2020, 01:22:11 »

Vynechal bych ten štulec : "Vzhledem k tomu, že vydání příkazu v řízení, kde neexistují důkazy a doufat, že provozovatel zaplatí, je nezákonný postup".

Četl jsem to asi 5x než jsem pochopil smysl.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #36 kdy: 19 Listopadu 2020, 01:57:24 »

Tak jo. Zítra/pozítří to jde poštou. Děkuji moc pánové.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #37 kdy: 19 Listopadu 2020, 10:21:48 »

[...] se v plném rozsahu

ODVOLÁVÁM.

K uvedenému sděluji, že jsem vozidlo tovární zn. xxxxx, registrační značky xxxxxx, na daném místě neodstavila, žádnou vyhlášku o ochraně veřejné zeleně jsem neporušila. Jediný můj vztah k věci je ten, že jsem provozovatelkou vozidla rz xxxxxx, skutkový závěr, který učinila komise výhradně na základě oznámení a fotografií odstaveného vozidla, že jsem s vozidlem vjela na veřejnou zeleň, nemá oporu v provedených důkazech a neodpovídá skutečnosti. Odvoláním napadené rozhodnutí je tak nezákonné přinejmenším pro porušení zásady materiální pravdy (§ 3 správního řádu). Protože jsem se přestupku, který mi je výrokem rozhodnutí kladen za vinu, nedopustila, navrhuji, aby odvolací orgán rozhodnutí zrušil a řízení zastavil.

V Praze dne ......
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #38 kdy: 01 Května 2021, 07:43:53 »

Tak před 2 týdny přišel dopis z Magistrátu, ve kterém psal, že bylo sice jasně prokázáno, že daným vozidlem byl spáchán přestupek, nicméně že neexistuje jediný důkaz, že by ten přestupek spáchala obviněná. Zrušil tedy rozhodnutí správního orgánu a vrátil věc k novému projednání. Správnímu orgánu navíc doporučil, že pokud nemá k doložení nějaké důkazy, které by obviněnou nebo kohokoliv jiného usvědčili ze spáchání toho daného přestupku, tak aby řízení zastavil.

Správní orgán celkem rychle odeslal dopis, že řízení zastavuje. Takže můžete přesunout do WIN a já zúčastněným zde VELMI děkuji za pomoc. Pokud by jste sem chtěli ještě naskenovat oba dopisy, stačí říct - teď když už je konec, tak jsem jen líný a považuji to za zbytečné. :)
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #39 kdy: 01 Května 2021, 08:37:14 »

Gratulace a děsí mě co bez důkazů ten úředníček zkoušel, a to si dovolí před svoje jméno používat Judr.Chce se mi blejt.
IP zaznamenána

Randalf

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #40 kdy: 01 Května 2021, 16:20:17 »

Panem Štůstkem se můžete v přestupkovém řízení nechat zastupovat :D
https://www.akstusek.cz/sluzby/spravni-a-ustavni-pravo/
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #41 kdy: 01 Května 2021, 17:13:39 »

To není shoda jmen? Ale vymyšlené to má dobře. Rozjede nezákonné řízení a pak z toho obviněné lehce za nějaký ten drobný poplatek vyseká...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #42 kdy: 03 Května 2021, 02:27:11 »

Souběh funkce člena/předsedy přestupkové komise a zastupování v přestupkových řízeních v rámci výkonu advokacie (samozřejmě vedených jiným orgánem) se podle platných předpisů nejspíš nevylučuje. Eticky to ovšem kontroverzní je.

Ze všech problémů světa ale náprava zrovna tohoto má nulovou prioritu. Klienti pana Štůska patrně o této jeho dvojroli vědí (nejspíš se tím nezapomene pochlubit, dost možná je to i důvod, proč si ho pro zastupování v přestupkové věci vybrali). Možná to i funguje, na rozdíl od advokáta s generální praxí, pro kterého jsou přestupky naprosto okrajová agenda, se aspoň základní věci nebude učit za pochodu. Starosta, který ho do té komise nominoval, to patrně taky ví, a upřímně, kdo v té pozici bude škodit, je dost jedno.
IP zaznamenána