30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Praha, parkování v zeleni  (Přečteno 12049 krát)

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
[WIN] Praha, parkování v zeleni
« kdy: 12 Července 2020, 08:24:51 »

Dobrý den.
Mamka dostala příkaz. Vzhledem k tomu, že ona na onom místě skutečně nezaparkovala, tak mi dala šanci zabojovat. Lístek za stěračem nebyl. Přišel pouze příkaz. Domnívám se tedy, že to bylo od policistů a tím pádem to nelze zprdelizovat, mám pravdu? Takže podat odpor a pak odmítnout vypovídat? Jaká je šance na výhru?


« Poslední změna: 12 Července 2020, 10:43:47 od elwis »
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #1 kdy: 12 Července 2020, 10:35:21 »

Podat odpor, ale v prvé řadě lépe anonymizovat dokument. Je tam čitelná registrační značka, druh vozidla a variabilní symbol.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #2 kdy: 12 Července 2020, 10:45:09 »

Děkuji za upozornění. Snad již opraveno.

Jaké jsou tedy šance? Mám pravdu, že to nelze zprdelizovat? A po podání odporu jít se podívat, co mají nebo až zahájí správní řízení?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #3 kdy: 12 Července 2020, 11:18:48 »

Šance jsou slušné, bude-li se orgán držet zákona. K tomuto přestupku je potřeba řidič-pachatel (a při jeho absenci nelze sprdel) a ten zde nebyl zjištěn, pouze se nějakým záhadným mozkovým myšlením došlo k explicitně nevyslovenému předpokladu, že provozovatel = řidič-pachatel. Nechápu, jak se pod to mohl ten JUDrLLM podepsat... Doporučuji podat odpor a čekat. Pokud chcete nahlédnout do spisu, můžete vyrazit s plnou mocí hned zítra – řízení již bylo zahájeno doručením příkazu. Při nahlížení doporučuji se s orgánem vůbec nebavit.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #4 kdy: 12 Července 2020, 11:32:35 »

Neni to ani prestupek podle ZPPK.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2020, 11:36:37 »

S orgánem se nebavit a vše si nahrávat. Rozumím. Bude to premiéra a můj skill je zatím 0, takže děkuji moc za rady. Odpor podám a v týdnu kouknu do spisu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #6 kdy: 12 Července 2020, 12:11:04 »

Relativně nedávno tu byl případ, kdy vozidlo stálo na úplně stejném místě, teď se mi to ale nedaří dohledat.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o sprdelizovatelný přestupek, přijde mi nahlížení do spisu zbytečné. Dle mého názoru je to předem vyhrané.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #7 kdy: 12 Července 2020, 18:56:54 »

elwis: Tohle by měl být easy WIN.. podáte odpor a tím to asi skončí.. asi nemusíte zatím ani nahlížet do spisu.

(jestli další krok bude odložení řízení tak bonus level může být podat stížnost.. protože v řízení kde nejsou důkazy tak vydat příkaz a doufat že provozovatel zaplatí je nezákonný postup.)

Teoreticky i když by se SO pokusil to změnit na sprdelizovatelný přestupek tak přestupek z listopadu 2019 asi už půjde uhrát na promlčení.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #8 kdy: 13 Července 2020, 13:41:17 »

Dnes odejde odpor - doporučeně poštou.

Díky moc pánové.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #9 kdy: 14 Července 2020, 11:11:24 »

Přesně jak píše Číkus, podat pouze odpor a pokud pan LLM není úplnej ignorant, tak to tím taky všechno skončí. A také nějak moc nerozumím pohnutce za každou cenu chtít nahlížet do spisu. To je totiž v tuhle chvíli naprosto zbytečné a je to jen a jen ztráta času. Co myslíte, že tam asi jako najdete?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #10 kdy: 14 Července 2020, 13:22:26 »

... Co myslíte, že tam asi jako najdete?
Třeba by se tam mohly najít podklady pro trestní oznámení na parazita Štůska LL.M.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #11 kdy: 16 Července 2020, 12:05:13 »

plikous - jak jsem psal, můj skill je 0, takže jsem jen nadhodil, co mám jakoby načteno a bylo to špatně. Má omluva.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #12 kdy: 06 Září 2020, 17:41:37 »

Dobrý den.
Tak zdá se, že v Kunraticích se nebojí a poslali pozvánku k ústnímu jednání. Teď už by se asi hodilo zajistit spis, že? Nebo jaký by měl být další postup?



IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #13 kdy: 06 Září 2020, 18:56:05 »

Kdo je zapsán jako provozovatel v TP? Píšete, že tím otravují matku jako provozovatelku, je tam jako běžná fyzická osoba, nebo jako podnikatel, tj. s uvedením IČO?

Pokud jen jako FO nepodnikající, je zbytečné ztrácet čas chozením na komisi, nechcete-li to pojmout jako zážitek. Poslal bych písemné vyjádření, že obviněná nemá s tím, co jí je kladeno za vinu, nic společného, žádnou obecní vyhlášku o ochraně zeleně neporušila, a navrhuje zastavení řízení. Pokud by k tomuto kroku komise z libovolného důvodu nepřistoupila, tak si obviněná vyhrazuje právo vyjádřit se k podkladům před vydáním rozhodnutí, ale z důvodu procesní ekonomie žádá, aby jí nejprve byla ve smyslu § 36 odst. 2 správního řádu poskytnuta informace o řízení, a to konkrétně z kterého podkladu komise dovozuje její zavinění.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #14 kdy: 06 Září 2020, 20:36:10 »

Provozovatelka je FO. Děkuji moc za radu, ale lehce nerozumím pár věcem. Je to můj první případ, tak se nezlobte, pokud budu z neznalosti psát kraviny.

Úřad má nějaké lhůty, do kdy musí odpovědět. Tzn. že mi nemusí stihnout odpovědět do datumu ústního jednání. Co potom? Jít tedy na ústní jednání, nic neříkat, kouknout do spisu, vzít si lhůtu na vyjádření se k podkladům?
IP zaznamenána