30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak se odnaučit poslouchat "autority"?  (Přečteno 4614 krát)

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Jak se odnaučit poslouchat "autority"?
« Odpověď #15 kdy: 15 Července 2020, 06:51:43 »

Myslím si, že v teoretické přípravě problém úplně nebude. D-fense čtu řadu let a občas mě baví studovat příslušné zákony. Spíš jen to převedení v praxi pak nějak vázne.

Každopádně díky moc za všechny rady! :)
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Jak se odnaučit poslouchat "autority"?
« Odpověď #16 kdy: 15 Července 2020, 09:19:13 »

Možná to zní jako divná rada, ale co takhle stát se sám autoritou? Mně se to takto docela podařilo. Nebyl jsem sice typický otloukánek, ale pak jsem se vyšvihl ještě více (vzdělání, práce, celkové fungování...). Hlavně se nekrčit...
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Jak se odnaučit poslouchat "autority"?
« Odpověď #17 kdy: 15 Července 2020, 13:58:13 »

Rozumím Vám, sám s tím bojuju.

Mě pomohlo hodně tohle fórum, kde jsem dlouhé měsíce četl, pak jsem z toho generoval nějaké písemné reakce (odvolání, stížnosti), ve kterých jsem mnohdy nebyl úspěšný, ale každá z těch věcí mě posunula dál. Tady doporučuju věnovat mimořádnou pozornost příspěvkům pana hh, který používá precizní formulace a popisuje právo do hloubky – je to težké čtení, ale o to více přínosné pro pochopení práva.

Nakonec tím největším tréninkem pro mě byl paradoxně kretén MajkJePán a jeho pojištění proti pokutám, které jsem si 2 roky platil. Za tu dobu jsem jim předal asi 20 případů, přičemž když se ukázalo, že jsou to podvodníci, nikdy nic řádného nečinili a všechno jsem nakonec vyhrál kontumačně na prekluzi, bo Praha všechno nechávala vyhnít. V čem mi to pomohlo?! No v tom, že bylo 20+ případů, kde jsem se mohl jít dívat do spisů. Jeden po druhém jsem to procházel, různí úředníci, různé přístupy, jeden mi zkusil dát podepsat před nahlédnutím jakýsi papír dle 101/2000 Sb. a hrozně se vztekal, že mu to nechci podepsat, jiný mi odmítl dát soupisku spisu, tak jsem podal stížnost.

Nakonec jsem se tady přihlásil do sítě nahližitelů, což mi poskytlo přístup k dalším situacím. To jsou přesně ty místa, kde „nejde o nic“, ale můžete tím získat zkušenosti.

Další věcí jsou pak přesně ty drobné přestupky, parkování, překročení rychlosti. Jestli mám zaplatit 1000 Kč určenou částku a nebo 2500 Kč jako plnou sazbu po té, co úředníka v 40 iteracích utahám na kravinách a spis o překročení rychlosti o 12 km/h čítá přes 300 listů, samotné rozhodnutí o odvolání pak 26 stran – tak pak volím tu druhou variantu a mám jistotu, že pokud neudělám nějakou extrémní blbost (jako že bych se přiznal k vraždě), tak mi nehrozí nic víc, než 2500 Kč. Nevím, kde bych za takové peníze získal lepší zkušenosti. (vloni jsem ale přepálil, do s.ř. byl přizván soudní znalec a měl jsem to za 5000 Kč + sankce).

Velký potenciál jsem v posledních letech objevil v Komisích pro projednávání nedopravních přestupků (viz příklad), které nemají zkušenost s vyřizováním různých žádostí a neustojí ani nejamatérštější obranu. V roce 2018 jsem podíval stížnost na revizora DP, že napadl invalidu a letos jsem si žádal o informace o řízení ve věci medializovaného případu napadení průvodčího. Tady nejde vůbec o nic a je to taky poučné.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Jak se odnaučit poslouchat "autority"?
« Odpověď #18 kdy: 17 Července 2020, 12:36:14 »

Je třeba pracovat na těch instinktech. Já to dělám tak, že funguju v několika módech. Ten základní předpokládá, že lidi obecně, včetně doktorů, učitelů a dokonce i úředníků, jednají převážně poctivě a svoji práci zvládají alespoň průměrně. Většinu interakcí pak lze vyřídit v klidu, konstruktivně, často až přátelsky.

Je ale třeba zachovávat ostražitost a jakmile něco začne smrdět, přepnout do méně přátelského režimu. Pokud nechci být rovnou ofenzivní, přepínám většinou do módu blbec. Dělám, že věc nechápu, na všechno se ptám, třeba i opakovaně, ale nenechám se odbýt (něco jako inspektor Colombo). Často se věc vyjasní a dá se vrátit do základního režimu, aniž by si protistrana něčeho všimla.

Když ani mód blbec nepomůže, pak nezbývá, než „autoritě“ čelit otevřeně. Naučit se to nedá jinak než cvičením, případně částečně pozorováním někoho, kdo už to umí. Také neexistuje jediný správný styl - někdo může pracovat s tím, že z něj jde fyzicky strach, někdo umí být nesnesitelně otravný, jiný má mocné přátele na telefonu ...

Tohle je vlastně skvělý návod! Já sám neumím to přepnutí z jedničky do dvojky (a pak zase zpátky do jedničky).
IP zaznamenána