30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policejní beranidlo v akci...  (Přečteno 2657 krát)

y1

  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Policejní beranidlo v akci...
« kdy: 17 Července 2020, 15:35:31 »

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/policiste-na-domazlicku-zastavili-ujizdejiciho-ridice-narazem-v-plne-rychlosti-40330848

Ok, tak chytli smažku za volantem, to jim přeju. Pořád mi ale vrtá hlavou jak se s tím popasuje lidské tělo, hlavně kolena, až s tím lešením jednou uloví chodce
« Poslední změna: 17 Července 2020, 15:44:38 od y1 »
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Policejní beranidlo v akci...
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2020, 17:56:05 »

Mají pro PIT manévr oporu v zákoně?

A mimochodem, policajti ho sejmuli při rychlosti přesahující 130 km/h (dle GPS vozidla za ním) a video je ustřižené, nicméně v závěru je vidět, že zastavované vozidlo s velkou pravděpodobností vyletělo ze silnice.
« Poslední změna: 17 Července 2020, 18:05:02 od max »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 195
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Policejní beranidlo v akci...
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2020, 12:10:52 »

Maji - vytlačování vozidlem https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-273#p52
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Policejní beranidlo v akci...
« Odpověď #3 kdy: 20 Července 2020, 18:55:34 »

Tím si zrovna nejsem tak jistý, vybavil se mi SKOT s mříží používaný během demonstrací na "vytlačování", trochu jsem pogooglil a našel bakalářku:

https://is.ambis.cz/th/pgm86/Zidek_Vojtech_BP_2017.pdf

kde autor uvádí, že
Citace
Vytlačování vozidlem se používá k vytlačení skupiny lidí z určitého místa.
K vytlačení dochází pomocí více vozidel, které se pohybují velmi pomalou rychlostí.
Tento pohyb vozidel by neměl sloužit k zranění osob. Vytlačením také muže být
odstraněna překážka nebo barikáda.

Což zjevně není tento případ. Nechci obhajovat fetku za volantem sestřeleného vozidla, ale předvést podobný kousek např. na dálnici ať už úmyslně či omylem, byl by řidič beranidla minimálně vystaven stíhání pro pokus o vraždu a obecné ohrožení.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 195
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Policejní beranidlo v akci...
« Odpověď #4 kdy: 20 Července 2020, 19:00:36 »

Z vaseho materialu , jen jine pismeno § 52 písmeno f)
Vytlačování služebním vozidlem je formou násilného zastavení vozidla, vozidlo se vytlačuje zezadu,z boku nebo vytvářením překážky před vozidlem.

Ano tim vozidlem jsem se mozna mylil, protoze jsem opet nespravne cekal, ze zakon bude logicky usporadan, ale je mozne, ze to je nespravne v bakalarce.
https://www.autoweb.cz/beran-nezastaveni-a-ujizdeni-policistum-nastroje-k-zastaveni/
« Poslední změna: 20 Července 2020, 19:36:13 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Policejní beranidlo v akci...
« Odpověď #5 kdy: 20 Července 2020, 20:05:33 »

Tedy §52 g) nepřipadá v úvahu. Takže jedině a pouze §52 f), ten je doplněn ještě v §55.

Nicméně §55 odst. (2) ať už v zákonné podobě nebo i komentovaný v bakalářce ale hovoří celkem jasně.

A sestřelit někoho ve stotřiceti do škarpy to chce koule  ???  Soudce bude mít před sebou nelehký úkol.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Policejní beranidlo v akci...
« Odpověď #6 kdy: 20 Července 2020, 21:01:47 »

zrovna soudce si myslím, že má už jasno  :(
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Policejní beranidlo v akci...
« Odpověď #8 kdy: 21 Července 2020, 16:29:44 »

Mě spíš zajímá proč s tím přišli až v roce 2020, když v jiných zemích se to používá už dávno.

Podle mě je daleko lepší smažku hned odstavit, než se s ní honit několik desítek kilometrů.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 195
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Policejní beranidlo v akci...
« Odpověď #9 kdy: 21 Července 2020, 16:32:59 »

Treba proto, ze obe vozidla poskodi a proste u toho muze nekdo nevinny zarvat.
Kolik nehod a skody zpusobili fizlove a kolik ty fetky, nezacinaji vyhravat ve skode a skodlivosti fizlove?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Policejní beranidlo v akci...
« Odpověď #10 kdy: 21 Července 2020, 19:19:53 »

Ale já to myslel z pohledu toho, co se tu dělo do té doby. To ho prostě naháněli do té doby, než někde nabourala fetka, nebo fízlové. Tak je lepší když se prostě zrasí sami o sebe.
Je menší sance, že se k tomu nachomejtne někdo nezůčastněný, než kdyby ho naháněli dalších dvacet minut po městě.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Policejní beranidlo v akci...
« Odpověď #11 kdy: 22 Července 2020, 22:14:04 »

v 90% případů, si myslím, velmi dobře vědí, koho honí
ale oni především chtějí honit, je to lepší než sedět na pumpě s předraženou bagetou

takže nikoho honit nemuseli, můžou si na "pachatele" prostě počkat v místě obvyklého výskytu
IP zaznamenána