30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích  (Přečteno 7560 krát)

Luky1CZ

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #15 kdy: 08 Července 2020, 17:00:40 »

Tak předběžně WIN... :) Na dnešek bylo nařízeno jednání, šel jsem tam v zastoupení, učiněna výpověď, že obviněný v předmětnou dobu vozidlo neřídil, informace uvedené v záznamu o podání vysvětlení neodpovídají skutečnosti a že dále v této věci nebudu nic sdělovat s ohledem na §82, odst. 2., zákona č. 250/2016 Sb.

Úředníkem bylo konstatováno, že na základě výpovědi nemá tedy jinou možnost, než řízení zastavit, což učiní v nejbližší době, takže všem díky za pomoc.  ;)

Ještě jeden detail - když jsem řešil tu možnost písemného vyjádření, našel jsem zde na webu vzor odmítnutí osobní účasti na podání vysvětlení u PČR (s možností použít jej i pro správní orgán). Ale chtělo by to jej aktualizovat, je zde odkazováno ještě na již neplatný zákon č. 200/1990 Sb.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
Zkusím sepsat a pak se ozvu s návrhem úprav.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #16 kdy: 08 Července 2020, 17:21:44 »

Dejte vědět, až to úředník skutečně zastaví.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #17 kdy: 09 Července 2020, 02:02:58 »

@Luky1CZ: S tím odmítnutím se nějak zvlášť nemusíte zaobírat, protože:
- zaprvé už to dneska málokdo řeší (je to už tak dva roky, co se Jordánek rozčiloval, když jsem přišel na ÚJ jen s PM k nahlédnutí do spisu, tzn. ÚJ se nekonalo, a tehdy vyhrožoval, že to bude přestupek za 50.000,- a ani to nezahájil... a od té doby jsem se s tím nesetkal u nikoho)

- zadruhé v případě, na který odkazujete, šlo o buzeraci ze strany fízla, od kterého chcete mít pokoj, naproti tomu pokud by SO například odmítl písemné podání, tak jsou to plusové body pro vás (tzn. pokud z toho zrovna neprofitujete, tak se nevyplatí úřadu vytýkat jeho chyby).
To je zřejmě důvod, proč se to nijak neadaptovalo na nový přestupkový zákon, který navíc odboural obecnou povinnost ústní jednání nařizovat a spousta úředníků díky tomu od ÚJ upustila.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #18 kdy: 11 Srpna 2020, 14:58:26 »

dopadlo to nějak - SKUTEČNĚ úředník zastavil řízení?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #19 kdy: 11 Srpna 2020, 20:57:32 »

Nějaký fundovaný názor "co by kdyby" ve smyslu - úředník (na skrytém audiozáznamu) potvrdí, že řízení bude zastaveno, protože souhlasí s důvody. Následně vydá rozhodnutí vinen..? Děkuji.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #20 kdy: 11 Srpna 2020, 21:29:58 »

Nevím, zda můj názor bude dostatečně fundovaný. Jsem v této otázce krajně pesimistický, snad se najde někdo s většími sklony k optimismu.

V odvolání by obviněný sice mohl namítat, že byl prohlášením OÚO o zastavení řízení uveden v omyl, v důsledku čehož neuplatnil nějaká svá práva (pořízení kopie spisu, seznámení s podklady rozhodnutí, najmutí advokáta, podání písemného vyjádření atp.), ale moc by mu to nejspíše nepomohlo, neboť v duchu dlouhodobého trendu v uvažování našich soudů ústní vyjádření OÚO pouze otupilo jeho bdělost, v důsledku čehož mu právo přestala svědčit (zásada vigilantibus iura scripta sunt).

Obviněný by mohl rovněž tvrdit, že prohlášení OÚO považoval za ústní vyhlášení rozhodnutí. V takovém případě by mu leckterý SO2 nejspíše s chutí vysvětlil, že mohl a měl trvat na svém právu, aby mu toto rozhodnutí bylo doručeno i v písemné formě.

Domnívám se, že - byť audiozáznamem podložený - příslib OÚO stran zastavení řízení je v našem právním prostředí v podstatě nevymahatelný a lze jej použít asi tak maximálně k útoku na svědomí OÚO. Jelikož však drtivá většina úředníků svědomí nemá, je takový příslib v podstatě bezcenný.
IP zaznamenána

Luky1CZ

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #21 kdy: 12 Srpna 2020, 00:23:36 »

Zatím ještě v této věci nebylo vydáno rozhodnutí, ale očekávám ho každým dnem. Jakmile něco dorazí, nahraju to sem.
IP zaznamenána

Luky1CZ

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #22 kdy: 21 Října 2020, 21:39:49 »

Tak úřad si nakonec dal s rozhodnutím pěkně na čas... ale je to WIN.  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #23 kdy: 21 Října 2020, 21:45:19 »

Gratulace!

Doporučil bych za trest podat odvolání (pro začátek blanketní) doplněné o nějakou tu stížnost, námitku podjatosti, infožádost a podobně, ať se s tím musí úřední parazit ještě babrat.
IP zaznamenána

Luky1CZ

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #24 kdy: 21 Října 2020, 22:16:55 »

Číkusi, věřte mi, že bych to velmi rád udělal, ale vlastní otec mi v návaznosti na tuto akci sdělil, byť v nadsázce, že jestli mu hodlám dělat dál ve svém rodném regionu ostudu, tak mě vydědí.... ::) Oni se tam na tom maloměstě nějak všichni znají, ještě že jsem odtud pryč....  :x
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #25 kdy: 21 Října 2020, 22:22:29 »

No tak to jste se ale k tomu měl postavit jako chlap a přiznat se... a nebo naopak vysvětlit otci, kdo ve skutečnosti dělá ostudu, když se pokouší ostatní okrádat.
IP zaznamenána

Luky1CZ

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #26 kdy: 21 Října 2020, 22:35:25 »

Však s otcem na toto téma vedeme dlouhodobé debaty a i on už konečně začal vykazovat jisté známky alespoň částečného chápání věci.... ale zařekl jsem se, že pokud to nebude nezbytně nutné, tak v tomto regionu žádnou další speciální činnost vyvíjet nebudu.... už delší dobu tam nebydlím, příležitostí kdekoliv jinde bude jistě dost.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #27 kdy: 21 Října 2020, 22:41:07 »

Nemyslim si, ze by Vas za to mohl vydedit - postaveni se na vlastni nohy je vzdy na kazdem.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Luky1CZ

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #28 kdy: 21 Října 2020, 22:48:29 »

Nemyslim si, ze by Vas za to mohl vydedit - postaveni se na vlastni nohy je vzdy na kazdem.
Já vím, však jsem psal, že je to "v nadsázce", u rodičů nebydlím už asi 15 let, ještě to tak....  :D :D
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] 140++ na okresce, udán na základě videa na soc. sítích
« Odpověď #29 kdy: 21 Října 2020, 23:06:38 »

Pak jsem patrne nespravne pochopil duvod, proc jste to zminil.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin