30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Udání na DPČR s kamerovým záznamem  (Přečteno 11894 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #30 kdy: 07 Července 2020, 11:49:04 »

Máme prosím někde přesné znění té odpovědi od NSZ? Rád bych ji přidal ke svému případu, kde mě policisté (bez důvodného podezření) podrobili dechové zkoušce. .. Rád přidám malou berličku, že co jim není výslovně dovoleno nemají činit...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #31 kdy: 07 Července 2020, 17:34:30 »

Nahrávat můžeme: http://www.mvcr.cz/soubor/porizovani-zaznamu-policistu-pri-vykonu-sluzby-pdf
Ano, to mu muzeme ukazat az s nama slehne o zem za neuposlechmuti vyzvy. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #32 kdy: 29 Září 2020, 14:21:31 »

Update: Věc je posunuta na správní řízení. Je možné se v odmítnutí podání vysvětlení vyjádřit stejně jako v případě PČR? - S odvoláním na osobu blízkou? Úředníkem mi telefonicky bylo doporučeno tam ještě uvést, že se jedná o služební vozidlo, mně svěřené, které můžou řídit i další osoby a které jsem neřídil já, ale osoba blízká. Nedostanu se tím do nějakého konfliktu? Pro PČR jsem se pouze odkázal na osobu blízkou bez dalších podrobností.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #33 kdy: 29 Září 2020, 14:41:33 »

Žádnou osobu blízkou do toho nemotejte. Prostě odepřete podat vysvětlení. Bez výpovědi obviněného nemá v této věci SO co řešit a nezbude mu než řízení zastavit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #34 kdy: 29 Září 2020, 16:54:39 »

Úředníkem mi telefonicky bylo doporučeno...
Jste blbý nebo navedený? Co je nejasného na nikam nechodit ani nevolat? :-(

Co znamená "věc je posunuta na správní řízení"?
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #35 kdy: 29 Září 2020, 20:08:45 »

Update: Věc je posunuta na správní řízení. Je možné se v odmítnutí podání vysvětlení vyjádřit stejně jako v případě PČR? - S odvoláním na osobu blízkou? Úředníkem mi telefonicky bylo doporučeno tam ještě uvést, že se jedná o služební vozidlo, mně svěřené, které můžou řídit i další osoby a které jsem neřídil já, ale osoba blízká. Nedostanu se tím do nějakého konfliktu? Pro PČR jsem se pouze odkázal na osobu blízkou bez dalších podrobností.

Proč jste proboha volal úředníkovi? Nechtěl jste se s ním doufám radit ohledně toho jak z toho vyváznout, že ne?
IP zaznamenána

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #36 kdy: 30 Září 2020, 09:36:25 »

Nevolal jsem ja, volal urednik. Posilal predvolani k podani vysvetleni. Predpokladam, ze kdyz posila predvolani referent oddeleni spravniho rizeni, tak se jedna o prvotni krok spravniho rizeni. Nebo se pletu? Muj dotaz je stale stejny - vzhledem k tomu, ze zaznam nebyl porizen automatizovanym systemem ani se nejednalo o parkovani (je to sluzebni vuz) tak nemuzou nic chtit po provozovateli vozidla, ale nejspis se snazi nejak ztotoznit ridice. A ja stojim pred volbou napsat bud, ze se nedostavim k ustnimu podani vysvetleni z duvodu osoby blizke (fakticky odmitnout vypovidat podle LZPS) ... nebo tam napisu ... neridil jsem ja, ale osoba blizka a opet odmitnout vypovidat dle LZPS. Dotaz je, jestli si tim nepohorsim.
« Poslední změna: 30 Září 2020, 09:49:10 od SnekMek »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #37 kdy: 30 Září 2020, 10:03:19 »

Vy z toho děláte seriál, že by se i Adam Dalgliesh zapotil, a s každou epizodou vyvstává víc otázek než odpovědí. Jak věděl úředník, kam má volat? Kdo mu dal číslo? Dal jste mu ho Vy, nebo PČR, nebo někdo jiný, kdo tím možná porušil pravidla pro nakládání s osobními údaji?

Pokud posílá SO předvolání dle § 137 Správního řádu, tak se jedná o předvolání před zahájením správního řízení, tedy řízení ještě zahájeno nebylo a jde o situaci popsanou v https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42665#msg42665.

Ano, máte asi pravdu v tom, že dané jednání s velkou pravděpodobností není možno stíhat jako přestupek provozovatele, a tak se úřad snaží vytěžit udaného řidiče. Přesněji bychom to věděli, pokud byste sem dal anonymizované to předvolání, kde by zmíněný skutek měl být nějak popsán.

Odmítnutím vypovídat podle čl. 37 LZPS si pohoršit ve většině případů nemůžete. Pokud máte mermomocí potřebu tam psát něco o nějaké osobě, asi Vám to nezvládneme rozmluvit ... tak snad jen: čím méně toho správnímu orgánu sdělíte, tím lépe.
IP zaznamenána

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #38 kdy: 30 Září 2020, 10:35:22 »

Předvolání k podání vysvětlení
Ve smyslu ust.  § 137 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb. o správním řízení ve znění pozdějších předpisů, dále jen správní řád, Vás předvolávám k podání nezbytného vysvětlení k prověření došlého oznámení o přestupku ze dne .X.X.2020, kdy dne X.X.2020 oznámil Pan Y, že v době kolem 15.00 řídil po dálnici v 15 km ve směru na Město osobní motorové vozidlo Auto, rz...., byl ohrožen chováním nezjištěného řidiče vozidla Vartburg rz...., který jej předjel zprava, při předjíždění z pruhu do pruhu jej ohrozil a následně tzv. vybrzdil, dle PČR z poskytnutého kamerového záznamu od Pana Y je potvrzeno, že nezjištěný řidič vozidla nebezpečně zprava vjel před vozidlo, následně přibrzdil, což zopakoval, dále popojel, zapnul varovná světla, která následně zhasnul a pokračoval v rychlé jízdě. Provozovatel, firma FIRMA sdělila, že vozidlo máte přiděleno k užívání. .... A pak už jenom kdy a kam se dostavit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #39 kdy: 30 Září 2020, 11:20:52 »

Tak tam hlavně nechoďte! Ani se tam neplazte, nehopkejte, neutíkejte, netančete...
A taky nikam nevolejte, neskypujte, nevysílejte, newhatsapujte; platí i pro příchozí hovory.
(po zkušenostech s telefonáty raději takto detailně)

Varianta A: Písemně odmítnete podat vysvětlení. Jednoduché, rychlé, ale není to výchovné. Úředník prohraje moc lacině a nebude za svou drzost potrestán.

Varianta B: Písemně podáte vysvětlení a k přestupku se přiznáte (ale pouze do podání vysvětlení pak už ne). Tím donutíte úředního parazita zahájit předem prohrané správní řízení, což mu přidá práci a bude tak mít méně času škodit lidem. Složitější, ale pro úředního parazita výchovné.

Já bych na Vašem místě určitě volil variantu B, ale pro začátečníka bych raději doporučil variantu A.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #40 kdy: 30 Září 2020, 11:26:11 »

Ještě jednou: ZAPOMEŇTE NA OSOBU BLÍZKOU.

Nikam nechoďte a správnímu orgánu pouze napište:

Sděluji správnímu orgánu, že odpírám podání vysvětlení ve věci sp. zn. XXX.

Podpis, jméno, datum narození, bydliště.


Tím je celá věc vyřešena. I pokud by se to SO1 nelíbilo, nenadělá s tím nic.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #41 kdy: 30 Září 2020, 19:09:23 »

nebo tam napisu ... neridil jsem ja, ale osoba blizka a opet odmitnout vypovidat dle LZPS. Dotaz je, jestli si tim nepohorsim.

Zapomeňte termín "osoba blízká".. nevypovídat znamená nevypovídat a ne si vymýšlet kdo řídil.

Napíšete jen že odpíráte podat vysvětlení.
Jestli se chcete rozepsat tak ještě můžete napsat že tím je vaše osobní návštěva bezpředmětná a proto se nedostavíte.

Tím svou situaci určitě nezhoršíte.. úředník může něco ještě zkoušet, ale tahá za kratší konec.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #42 kdy: 30 Září 2020, 19:36:41 »

Nebo udejte mne, údaje mohu poskytnout.
IP zaznamenána

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #43 kdy: 03 Října 2020, 12:39:30 »

K samotné „nebezpečné jízdě“. Jestli to bylo mimo obec a nešlo o souběžnou jízdu (tedy stav blízký zácpě), je to předjíždění zprava. Přestupku se zřejmě dopouštějí oba řidiči, strážce levého pruhu i podjížděč.

Pokud někoho takového dojedete a nechcete porušit pravidla, nemůžete ho podjet. Nefunguje nic na způsob principu, že by porušení předpisů jedním řidičem legalizovalo porušení jiného pravidla jiným řidičem. Muselo by jít o krajní nouzi či dokonce nutnou obranu, ale to v popsané situaci zjevně naplněno není.

Zřejmě jste ale nebyl nabonzován kvůli podjíždění, ale kvůli tomu, že jste to pak do levého poslal, jak sám píšete, na poslední chvíli (což asi nebylo až tak plynulé a bezpečné, jak se snažíte tvrdit).

Klasická situace. Dva pruhy plne (pomalu jedou), pravy volny ... Jistá osoba to už vůbec neřeší a těší se, až ji zastaví.  (Samozřejmě, žádné prasárny a myšky).

Ať si ti levoproudaři v tom levém dělají, co chtějí. Třeba chtějí odbočovat na dálnici vlevo. Z toho jejich chování to tom není pochyb. :D

Navíc předjíždění má svá pravidla (ať zleva nebo zprava), takže různé podobné druhy jízdy nemusí znamenat to samé. (dáváme blinkr, vybočujeme ze své dráhy apod.)
Navíc v blízkém zahraničí je to legální (žádná skulina v zákoně, ale explicitně v zákoně na dálnicích o 3 a více pruzích lze z prava. PL). Je to legální u nás i v připojovacím pruhu.
Takže ta jízda, ať někdy považována za nebezpečnou, se děje velmi často.

Z jednoho magazínu:
Je to již déle než dva roky, co na dotaz čtenáře motoristického časopisu, jak se má zachovat na dálnici poté, kdy jízdou v pravém jízdním pruhu dojede pomalejší vozidlo jedoucí bezdůvodně, a tedy neoprávněně v prostředním či levém jízdním pruhu, odpověděla tisková mluvčí policie, že řidič může klidně pokračovat ve svém jízdním pruhu, protože bude-li rychlejší než vozidlo po jeho levé ruce, nepůjde o předjíždění, a tedy ani o dopravní přestupek. Toto otištěné sdělení pochopitelně vyvolalo mnoho nesouhlasných reakcí znalců pravidel silničního provozu. Dostalo se jim odpovědi, že sdělení vychází z právního názoru ředitele služby dopravní policie České republiky, plk. Ing. Tomáše Lercha. Ten pak obdržel řadu dopisů, včetně těch otevřených, jež jsou stále na internetu k nalezení. Také Ministerstvo dopravy jej vyzvalo, aby nemystifikoval veřejnost, svoje tvrzení odvolal a věc uvedl na pravou míru. To se ale nestalo. Naopak, policie dál zastává názor, že předjíždění je pouze takový manévr, u kterého (na vícepruhové komunikaci) dojde ke změně jízdního pruhu.

Odpověď od T. Lercha
... Pokud jedete stále ve stejné jízdním pruhu, tj. neměníte směr jízdy, nejedná se v daném případě o předjíždění.
Lerch

Mluvčí PČR:
Policie však trvá na svém. „Pokud není možné na dvouproudé komunikaci předjíždět vlevo, lze v případě jízdy v pravém pruhu vozidlo jedoucí pomaleji v levém pruhu míjet přímou jízdou,“ ujišťuje mluvčí policie Markéta Janovská. Přeložíme-li si její prohlášení do češtiny, předjíždět zprava tedy můžeme. Markéta ovšem pokračuje. „Přestupkem je samozřejmě situace, když vůz v levém pruhu dojede vozidlo, které by se následně přesunulo do pravého pruhu a objelo jej zprava.“


IP zaznamenána

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Udání na DPČR s kamerovým záznamem
« Odpověď #44 kdy: 14 Prosince 2020, 16:23:32 »

Poslední update - došlo k uzavření případu. Přesné odůvodnění neznám, rozumím, že orgány nemají potřebu o takovýchto věcech informovat. Ale v principu se jednalo o kombinaci elementární právní terminologie a zdravého rozumu na straně úřadu. Všem moc děkuji za příspěvky a přínosné připomínky.
IP zaznamenána