30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: IP12c  (Přečteno 3218 krát)

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
IP12c
« kdy: 14 Června 2020, 14:45:38 »

Moje vozidlo stálo na značce IP12c, vyhrazeno pro držitele parkovacích karet. Řidič našel za oknem papírek od sběračů psích hovínek.
-   Na něm je zmíněn časový bod (řekněme 15:30), ale nikde se tam nepíše, že zastavení / stání přesáhlo zákonnou dobu tří minut.
-   Údajný přestupek se stal na náměstí, kde funguje pohybující se kamera. Těžko říct s jakým rozlišením, ale značka bude určitě nečitelná.

Mám v plánu dojít ve lhůtě 14 dní na MP a podívat se na fotky. Pokud tam bude stejný čas jako na papírku (nebo mírně jiný), přestupek se nestal.
Pokud ale budou fotky např. v rozsahu pěti minut, má cenu se odvolávat na to, že foťák není měřidlo? V případném ústním jednání později na úřadě budou určitě hovínkáři dva a potvrdí si, že vše měřili a s ničím nemanipulovali. Případně budou tvrdit, že vozidlo viděli alespoň tři minuty, než dali lísteček. Půjde to rozbořit tím, že měli hned jednat a ne se pomalu šourat? Pokud "vyjdou" fotky, je to jasně doložené, bez diskusí, ale do tohohle bych se nerad zapletl...
Pak je tu ještě jistý precedens, který se řešil jak tady, tak na D-F ohledně toho, že parkování musí někoho přímo omezit, což neomezilo, protože alespoň jedno volné místo tam bylo. To si ale nechávám na případnou delší bitvu, protože to není závazné, takže tím, alespoň zatím, nebudu argumentovat.
Pokud nebudou chtít povolit nahlížení, budu argumentovat správním řádem MP, resp. Zákonným Správním řádem v tom smyslu, že mám, jakožto majitel a provozovatel vozidla, nárok.

Vím, že by to bylo lepší řešit až na úřadě (případně až po obeslání na totožnost pachatele zkontrolovat spis), ale v současnosti mám s jejich přestupkovou komisí takovou menší válku ohledně jiných údajných přestupků a je mi jasné, že by dámy dělaly co mohly, aby mě „dostaly“, třeba „tady na záznamu parkuje černé auto a za čtyři minuty, když se kamera vrátila, je tu pořád“, jakkoliv nemůžou dokázat, že se jedná o to samé. (OFFTOPIC: například je už více než půl roku upozorňuji, že nemůžou obvinit majitele vozidla za zábor veřejného prostranství, a to v !ŠESTI! případech. Už jsem psal i stížnost na podjatost, neustále píšu žádosti o zastavení přestupkového řízení atp, ale nechávají to vyhnít. Prostě princip „In Dubio, pro Reo“ jim nic neříká. A vlastně ani jiné, ale to je jiná story…) Preferuji tedy vše uzavřít ještě před oznámením, ať to neřeším po soudech ještě tři roky (ale ustoupit samozřejmě nehodlám, to jen na vysvětlení, proč jdu na MP – a ne jako řidič!)

Zatím vycházím z toho, že značka je uméstěná správně. Vidíte v tom nějakou vyloženou blbost? Na co dát pozor?
Děkuji za shlédnutí, budu updatovat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2020, 14:48:41 »

Vidíte v tom nějakou vyloženou blbost?
Ano. Na městskou opičárnu nemá smysl chodit, řešte to až u správního orgána.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2020, 15:02:43 »

například je už více než půl roku upozorňuji, že nemůžou obvinit majitele vozidla za zábor veřejného prostranství, a to v !ŠESTI! případech. Už jsem psal i stížnost na podjatost

Nedávejte "stížnost na podjatost" (asi myslíte námitku podjatosti).. dejte stížnost na úředníka který to projednává.

Ale může to být i munice pro námitku podjatosti jestli zahájí řízení o tom přestupku.. že je úřad proti vám osobně zaujatý a důkaz je že vás i přes upozornění opakovaně šikanuje nezákonnými řízeními.
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2020, 15:13:30 »

Číkus: No jo, jenomže co když nahlédnu do spisu a fotky tam budou v rozestupu čtyř minut; myslíte, že budu pak mít šanci rozporovat tím, co jsem uvedl? (foťák není měřič, policajti kecají a navíc tam bylo místo?) Vím, že existuje ten případ, který byl dotažen k výhře, ale vážně bych se pak asi zamýšlel nad 500,- poplatkem, protože úřad určitě nepřesvědčím a tahat se tři roky po soudech se mi zrovna nechce :-( respektive - může mi návštěva opičárny v něčem uškodit (kromě toho, že je zbytečná), samozřejmě za předpokladu, že nejsem debil a nebudu říkat "promiňte já si tam jenom potřeboval zastavit" atd? Kromě toho jsem tam nikdy nebyl a docela bych se podíval, jak probíhá škubání ovcí :'(

2M: Ano, jedná se o námitku podjatosti... Na první případ záboru jsem ji nedával, následně po sdělení dalších obvinění jsem ji podal (i zpětně, protože doručením tolika dalších sdělení jsem se dozvěděl o té podjatosti, takže bylo splněno, že se sděluje ihned po zjištění skutečností...), právě na tu projednávající osobu. U ostatních jsem podjatost namítal také, ale starostou bylo rozhodnuto o neopodstatněnosti (zatím jen nějakých, o dalších se ještě nerozhodlo a tam jsem podával i procesní podjatost. Perličkou je, že už v tom jsou dámy tak zamotané, že nařizují ústní jednání v těch případech, o jejichž námitkách ještě nebylo rozhodnuto atd... Je to celkem sranda, píšu to do jiného threadu, ale už jsem dlouho neupdatoval).
Ale děkuji za radu, případně bych to samozřejmě také hned použil (už na to mám mustr :-D )
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2020, 15:21:43 »

Mám za to, že návštěvou opičárny si můžete uškodit, ale nemůžete pomoci.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2020, 15:26:22 »

Pokud chcete vidět, jak to vypadá na opičárně, můžete tam vyrazit kdykoliv. Já sice takové atrakce dobrovolně nevyhledávám, ale když jsem tam byl naposledy něco řešit (nikoliv přestupek), nevšiml jsem si, že by vybírali vstupné.

Pokud hlavní motivací je možnost řešení se slevou, je taktéž zcela zbytečné chodit na MP. Bude-li to předáno úřadu a nebude-li žádný důkaz ani přiznání k osobě řidiče, je jedinou cestou, jak může úřad vybrat peníze, přestupek provozovatele (sprdel) a tomu musí předcházet odpustková výzva. Ta má být ze zákona ve výši odpovídající blokové pokutě, kterou by věc jinak mohla být řešena na místě.

V praxi bývá parkování za těch cca 500 Kč, někde i levněji. Máte-li v plánu s MP smlouvat jako na trhu, bude-li proti vám nějaký slabší kus tlupy, možná si z nabídky a) vybrat 200 Kč a udělat si čárku, nebo b) sepisovat oznámení úřadu a nic z toho, vybere tu první možnost, ale takto se ponižovat pro pár drobných je IMHO pod důstojnost kohokoliv, kdo nějakou má.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #6 kdy: 14 Června 2020, 15:50:43 »

nevšiml jsem si, že by vybírali vstupné.

Když by se flesh dostavil tak pokus vybírat určitě proběhne.. i když asi ne hned u vchodu  :)

respektive - může mi návštěva opičárny v něčem uškodit (kromě toho, že je zbytečná), samozřejmě za předpokladu, že nejsem debil a nebudu říkat "promiňte já si tam jenom potřeboval zastavit" atd? Kromě toho jsem tam nikdy nebyl a docela bych se podíval, jak probíhá škubání ovcí :'(

Jestli to chcete jako zážitek tak uškodit vám to asi nemůže.. kromě ztráty času.

U ostatních jsem podjatost namítal také, ale starostou bylo rozhodnuto o neopodstatněnosti

Přesně tak to skončí.. normální stížnost by asi byla lepší.
Sice to asi taky zamítnou, ale aspoň si to asi někdo přečte a bude se muset zabývat vaší argumentací.. místo aby jen nakopíroval nějakou šablonu.
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #7 kdy: 14 Června 2020, 16:02:13 »

HH: Samozřejmě jsem si dělal legraci s tou zvědavostí. Abych objasnil svoje stanovisko; samozřejmě že nejde o to, jestli dostanu 200 nebo 500 a o to ani neusiluji. Pro mě je primární nedostat pokutu. Čehož můžu dosáhnout tím, že jasně vyhraju (tedy úřad prostě nemá šanci vyhrát), nebo zaplatím ten odpustek. Právě nějaké handlování a přiznávání se není na pořadu dne, stejně jako souhlas s přestupkem na místě (i kdyby šlo o stovku) a jiné podobné věci. Peníze jako takové neřeším. O tom, proč to tak je, pomlčím :-X

Jiank úřadu to předáno bude, jako zatím vždy (pokud se mi toho nepodaří dosáhnout právě tou schůzkou) a úřad bude jednat také, o tom jsem se přesvědčil již několikrát; a např. za stání na chodníku, kdy jsem to nemohl řešit, mi přišel odpustek 700 - jsem holt oblíbený u paní na úřadě...

Á propos, nechci se s vámi hádat ani Vás osočovat, ale musím zmínit, že znám pár lidí, velice čestných (bohužel i poněkud optimistických ve vztahu k hovínkářům a "přestupkům"), kteří jsou rádi, když "to z pěti stovek stáhnou na stovku". Samozřejmě to, že někdo odmítne říct, kdo řídil, se zase zdá jako nedůstojné jim. A američtí pokrokoví liberálové zase trpí zcela nedůstojnými podmínkami na univerzitách, když tam nemají toalety pro 42 (+5) pohlaví, takže něčím tak nejasným bych neargumentoval... Kromě toho to, co je pro nás četné, mnohdy určuje tzv. kognitivní disonance...

2M: Díky
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #8 kdy: 14 Července 2020, 13:05:29 »

Tak update... Nechal jsem to "uležet" a na opičky jsem se podívat nešel. Jak jsem očekával, ti to poslali dál a mě přišla klasická výzva. Bohužel čekám do DS jiný důležitý dokument a tak sjem to musel otevřít hned ten den (včera). Dostavil jsem se na prohlídku spisu a výsledky níže. Nepotěšili mě...

Fotografie vypadá nepořázená na jen obyčejný fotoaparát, ale něco s GPS. Samozřejmě těch devět minut počkali a dikonce ty fotografie přiložili k sobě (foto 01)... Je tam i vidět, že jsou všechna místa obsazená (lepší fotografii nepřikládám) - byť asi spíš náhodou, než že by si někdo stěžoval.
Značka vypadá tady v pořádku (foto 02).

Kompletní "spis" od MP má 6 stran, hlavně fotografie, celkový o dvě víc - výzvu a zápis o nahlížení do spisu.

Takže pokud mi nikdo nenabídnete lepší variantu, asi to budu muset do 14 dní ukončit zaplacením, protože jiné východisko mě nenapadá :-(
_____________________________________________________
Poznámka pod čarou: úřednice působila intelignetním dojmem, sice trochu zkoušela "pak to už bude jen dražší pane", ale nešlo o nepříjemnou babu. Dokonce bych jí i věřil to "to víte, měšťáci nám to posílají a my toho máme tolik, že ani nestíháme, ale musíme," kdyby na okresním úřadě okresního města neměli asi deset dveří, kde se toto řeší...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #9 kdy: 14 Července 2020, 13:40:46 »

Takže pokud mi nikdo nenabídnete lepší variantu, asi to budu muset do 14 dní ukončit zaplacením, protože jiné východisko mě nenapadá :-(
Nabízíme Vám hromadu variant.
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #10 kdy: 14 Července 2020, 15:16:39 »

Ano, je tady jeden [given up], kdy provozovatel neměl čas to řešit a byla tam blbě napsaná značka. Pak je tu jeden [win] u případu, který se táhl od roku 2016, provozovateli nebylo prokázáno stání déle jak tři minuty a navíc byla okolní místa prázdná, přičemž u mě není splněna ani jedna z těchto možností.
A točit se na tom, že MP manipulovali se svým fotoaparátem, když snímá i GPS a ?počet našlapaných metrů?? - to mi nepřijde jako varianta, kterou bych chtěl ztrácet čas - skoro mi to až připadá, že měli školení ohledně výše popsaného případu a dávají si na to pozor. Ostatně město, ve kterém se toto událo, jsou také Xměřice, přičemž ve městě krajském mají komouši stejně zastupitelů jako kobliháři - nejvíc. A to mluvím o současném stavu, ne předchozím... 
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #11 kdy: 14 Července 2020, 15:30:02 »

Když už se to pomalu chystáte vzdát, prozradíte, za kolik je v Xměřicích parkovací odpustek?
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #12 kdy: 14 Července 2020, 15:37:57 »

700. Ještě zkouším přesvědčit manželku, aby do toho šla, že tam zastavila vozidlo z důvodu nevolnosti atd (já nemůžu riskovat přestupek), ale jinak jak říkáte, asi to vzdám.

Nanejvýš mě napadá využít to, že "Určená částka se stanoví ve stejné výši jako pokuta v blokovém řízení", přičemž pokuta od MP bývá tak 200-500, ale to určitě nestihnu vyřešit ve lhůtě a navíc pochybuji, že co by město schvátilo, navrátí, takže spíš, abych je trochu zdržel a nasral.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:IP12c
« Odpověď #13 kdy: 14 Července 2020, 15:52:39 »

Četl jste i o variantě Helmut/Deadmut nebo třeba spolupracující řidič? Nebo třeba o možnosti je zkusit vyprovokovat k předčasnému odložení věci?
IP zaznamenána