30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručení vs. dlouhodobý pobyt v zahraničí  (Přečteno 2676 krát)

Gyz

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Doručení vs. dlouhodobý pobyt v zahraničí
« kdy: 29 Června 2020, 20:11:58 »

Zdravím,
nenašel jsem podobné téma, tak zakládám nové.

Před nějakou dobou jsem byl ztotožněn kvůli rychlosti na dálnici. Nedávno jsem dostal info, že přišla výzva a poučení, za několik dní byl dopis vhozen do schránky. Má smysl zjišťovat, co je uvnitř dopisu? Na poučení se píše, že lze v případě překážky požádat o určení neplatnosti doručení max. do 1 roku od pominutí překážky. To si vykládám tak, že správný postup je požádat o neplatnost za cca 11 měsíců. Nebo je to blbost a musí se na to jít jinak?
Řidičák mám cizí, ale v době přestupku jsem měl ještě český.

Děkuji
« Poslední změna: 29 Června 2020, 20:26:56 od Gyz »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doručení vs. dlouhodobý pobyt v zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 29 Června 2020, 22:06:57 »

Má smysl zjišťovat, co je uvnitř dopisu?

Smysl to má.. zejména jestli to umíte zjistit tak že o tom úřad nebude vědět.. třebas že někdo dopis otevře a řekne vám co v něm je.

Na easy WIN zneplatněním doručení bych asi nespoléhal.. zejména jestli jste jen odjel a doručování oficiálně neřešil (ani nenahlásil jinou doručovací adresu).
IP zaznamenána

Gyz

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Doručení vs. dlouhodobý pobyt v zahraničí
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2020, 21:18:42 »

Uvnitř je příkaz, 30+ km/h, 2500 Kč
Bohužel lhůtu na odpor jsem už těsně prošvihl
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Doručení vs. dlouhodobý pobyt v zahraničí
« Odpověď #3 kdy: 30 Června 2020, 23:22:06 »

Můžete podat odpor spolu s žádostí o prominutí zmeškání úkonu (§ 41 správního řádu). Pokud možno co nejdřív, ale v každém případě nejpozději 8 dní od okamžiku, kdy jste se s příkazem fakticky seznámil.

Budete muset popsat okolnosti, které vám znemožnily úkon učinit včas. A rovnou je i prokázat - předložením nebo alespoň navržením důkazů. Chce to pokud možno neprůstřelný příběh, ideálně kombinaci pobytu v zahraničí (to jistě nebude problém prokázat) a nějaké nečekané události, která zabránila dopis včas vyzvednout osobám, kteří vám v místě trvalého pobytu v ČR (který jste, jak předpokládám, nezrušil) poštu monitorují - vzhledem k tomu, že jste zřejmě skutečně dostal příkaz do ruky pozdě na podání odporu, mělo by postačit vhodným způsobem popsat realitu.

Nemusí to vyjít, ale za pokus nic nedáte.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doručení vs. dlouhodobý pobyt v zahraničí
« Odpověď #4 kdy: 30 Června 2020, 23:22:42 »

Podejte odpor stejně.. a napište že z důvodu cesty do zahraničí jste dopis fyzicky nemohl vyzvednout a tak nenastala fikce doručení a fakticky vám byl doručen až dnes.

A pro případ že by fikce doručení přesto platila z procesní opatrnosti žádáte o prominutí zmeškání úkonu.
IP zaznamenána