30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policejní hlídka  (Přečteno 7184 krát)

Kaiserslaut

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Policejní hlídka
« kdy: 27 Června 2020, 03:21:55 »

Zdravím.. včera když jsem jel ve městě,cestou jsem zahlédl policejní hlídku,tušak se měl že mě zastavěj,dupnul jsem na plyn a u baráku okamžitě zastavil, když jsem auto zamykal,,tak za zádama se objevila známá to věta,,, dobrý den silniční kontrola,, předložte mi váš řidičský průkaz.Povídám,,vy jste mě nezastavil jako řidiče,,žádnej řidičák vám nedám.Posléze druhý policista mi chtěl dát dýchnout,,řekl jsem že nemám důvod dýchat do testru, protože mě nezastavili jako řidiče ale jako chodce.Polic. mi říkal že maj vše na kameře,,to samozřejmě mají.Jde mi o to, jestli jsem neudělal kravinu.Jak říkám,,v momentě kdy mi chtěli dát dýchnout, jsem akorát zamykal auto.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 345
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Policejní hlídka
« Odpověď #1 kdy: 27 Června 2020, 11:36:11 »

Při troše smůly máte o zábavu na příštích pár let postaráno. Podobný případ se dostal až k nejvyššímu soudu, správní úřady a krajské soudy rozhodovaly v neprospěch řidiče.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/kdo-hodinu-pije-v-hospode-neni-ridic-trest-neplati/r~i:article:739927/
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 466
    • Zobrazit profil
Re:Policejní hlídka
« Odpověď #2 kdy: 27 Června 2020, 21:32:20 »

Myslím, že to bude na pohodu.  Celkem třikrát za mnou přijeli až k domu, vždy jsem se stačil katapultovat. vždycky tam byla ztráta optického kontaktu na  dedsítky sekund. Vždycky řidičák, vždycky dýchání, pokaždé odmítnuto, poklaždé bláboly o kameře a že mají vše zdokumentováno.  Chce to se prostě neposrat a tvrdit jako zaseklej gramofon  svoje. Pokaždé sepsali hlášení, pokaždé jsem nepodepsal a dvakrát nezahájili a  teď potřetí to bylo v lednu, tak čekám. Potřetí to bylo s kinobonusem, při couvání od domu zapadli a já  se zaujetím ty hňupy sledoval z balkonu, ja houpou na oktávce a bezradně pobíhají kolem.
Myslím, že nemají na Vás vůbec nic, jen to zkoušeli, tak buďte v klidu.
IP zaznamenána

Kaiserslaut

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Policejní hlídka
« Odpověď #3 kdy: 27 Června 2020, 23:08:57 »

Já bych byl v klidu kdyby opičáci měli dělat to co mají.Ale oni vyloženě čekají až někoho lapnou.A bonus pro ně když je člověk s sfetovaný,nalitý,atd.Přitom  kousek od toho co mě zastavili, lidi na zahrádce dělaj bordel do pozdních hodin.Nebudu ,a nehodlám jim dělat prémie tím, že mě zastavili jako neřidiče, a chtěli dýchnout do toho pofidérní ho přístroje.Tvrdim že mě zastavili jako chodce,,tak proč chtěj po mě řidičák, následně dechová zkouška,, Proč?jsem chodec,jako ty nalitý přivrdalovci co dělají bordel na zahrádce.,,Opravdu se mi dělá špatně to co pomáhat a chránit předvádí.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Policejní hlídka
« Odpověď #4 kdy: 28 Června 2020, 21:08:02 »

Když trochu pohledáte fórum, otázka, jak dlouho po vypnutí motoru může PČR kontrolovat řidiče jako řidiče, se tu opakovaně řešila, včetně odkazů na relevantní judikaturu. Jestli vás chytli, jak zamykáte auto, a mají na kameře, že to auto předtím jelo a vy jste z něj z místa řidiče vystoupil, je myslím celkem jednoznačné, že povinnosti, které jako řidič máte dle § 5 ZPPK, zatím trvají. Můžeme spekulovat, kdy přesně „vypnou“, takový vcelku jasně ohraničující moment nastane ve chvíli, kdy poté, co v klidu dojdete do domu/bytu, si dáte frťana na oslavu toho, že jste přežil další den v silničním armagedonu. Ale jste-li lapen bezprostředně po zastavení, obávám se, že na neexistenci povinnosti podrobit se policejní šikaně to nevyhrajete, pokud tedy k této bitvě dojde.

Jak vlastně pokračovalo a čím skončilo popsané setkání s PČR?
IP zaznamenána

Kaiserslaut

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Policejní hlídka
« Odpověď #5 kdy: 29 Června 2020, 11:50:11 »

Pokračovalo to tak, že jsem jim do protokolu napsal že mě nezastavili jako řidiče.....to už jsem tu psal,a že po výzvě "tak tedy občanský průkaz",,jsem jako řádný občan předložil.Nakonec se mě ptal jestli nechci na krev,, tím mě nepoučil proč,,tak jsem jim řekl že jsem zdraví člověk,,tak nemám důvod darovat krev.Řekli tak nashledanou a já šel domů..
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Policejní hlídka
« Odpověď #6 kdy: 29 Června 2020, 12:00:58 »

Máte to nahráno?
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Policejní hlídka
« Odpověď #7 kdy: 29 Června 2020, 12:04:53 »

Tak to bude zajimave. Jen doufam ze nahravka je.
IP zaznamenána

Kaiserslaut

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Policejní hlídka
« Odpověď #8 kdy: 29 Června 2020, 12:19:05 »

Nemám,,ale myslím že oni tuší že jo,,po půl minutě od výzvy,,jsem vytáhl mobil hrál jsem si sním.Snad dají pokoj,,uvidím.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Policejní hlídka
« Odpověď #9 kdy: 29 Června 2020, 12:25:38 »

A jak dopadla vaše kauza s poraženou dopravní značkou v roce 2015? Nestal jste se v bydlišti "známou firmou" jejíž přítomnost na silnici vždy generuje zvýšenou snahu fízlů vás ulovit?
IP zaznamenána

Kaiserslaut

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Policejní hlídka
« Odpověď #10 kdy: 29 Června 2020, 13:19:18 »

Dopadla dobře,, i když tam jsem si trest zasloužil,,tady tedy ne,,od 2015,,do teď mě stavěli tak 3x,, takže v tom rozhodně úmysl nevidim., že by na mě čekali atd,,,jel jsem teď z melouchu,, unavený, nevyspalí,,a do toho otrava s hlídkou.
IP zaznamenána