30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízdá v protisměru jednosměrkou - město  (Přečteno 6964 krát)

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #15 kdy: 03 Března 2023, 10:34:59 »

Dobře ale proč by tím vyhrožovali, když  ÚS tyto pokuty nedovolil "by" .. to bude asi individuální a když ji udělí (já nechci chodit po soudech se odvolávat) šlo mě o to co nejlehčeji udělat WIN , pokud se to zakládá na pravdě , že MP nemůže kamerou s obsluhou takto řešit přestupek (když Vás nezastaví na místě a projedete zákazem vjezdu)

berte  mě jako "nezkušeného" hlavně auto je psané na někoho jiného a slíbil jsem mu, že pokuty zaplatím pokud bude prohra, ale taky nechci z banálního přestupku dělat soudní spor ...
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #16 kdy: 03 Března 2023, 10:39:37 »

Ptáte se vážně, proč úřad hrozí něčím, co nesmí?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #17 kdy: 03 Března 2023, 10:45:01 »

Vyhrožují tím jednak proto, že tam mají nějakou šablonu na všechna předvolání (kde už tu pokutu uplatnit lze) a pak taky, aby se sprostý podezřelý předposral a udělal, co úřad požaduje, když uvidí les paragrafů a tučně zvýrazněných pokut.

Smysl jejich existence je vydělávat si na provoz. Je to stejné jako když vám výběrčí ve vašem obchodě říkají, jak je to tam hořlavé a že byste měl platit za ochranu.
IP zaznamenána

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #18 kdy: 03 Března 2023, 10:52:32 »

OK kluci , nebudeme REAGOVAT píšete to většina .... nechtěl jsem spamovat vlákno, ale když na druhé straně bylo poučení a odkazují se , že v případě nedostavení se na podání vysvětlení (bez omluvy/odpovědi) může úřad dát pořádkovou pokutu 5000kč , tak se mě těžko přesvědčuje ("vlastník" vozidla) aby na dopis nereagoval... ano tyto psychické hry "jsou pro "otrlejší"  tak mě nekamenujte ,že jsem se hloupě ptal..(riziko pujde na muj vrub) zvolím taktiku na dopis NEREAGOVAT...

a myslíte že už bude win? když to je MP kamera s obsluhou (nezastavili na místě nikoho)  a nebo to není tak jednoduché ?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #19 kdy: 03 Března 2023, 10:55:00 »

Adresát té výzvy může zvolit i tu slušnou variantu, že jim odcituje pátý bod z poučení, že jim to vysvětlení neposkytne. Vyžádejte si mezitím od MP tu fotku ať víte z čeho je a jak vypadá.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #20 kdy: 03 Března 2023, 11:09:50 »

Nemůže "vlastník" dát někomu plnou moc, aby se z toho eliminoval? Zejména starší vlastníci mají tendenci takovéto věci neustále řešit a někdy mohou provést něco nepředvídatelného.
Jinak je třeba zjistit, co za materiál odešlo.
Dále se to dá využít ke zjištění, jak dlouho matrix uchovává záznamy a zda neporušuje své vlastní směrnice. To je užitečná informace nejen přímo k věci, ale i obecně, protože při příliš dlouhém bezdůvodném uchovávání anebo porušení směrnic lze zpracovatele a samosprávu pohonit přes ÚOOÚ. Manipulace s těmito materiály není zase tak triviální, jak se to může zdát.
Možná je lepší na to mít spolupracující osobu, která ty navazující 106 podá.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #21 kdy: 05 Března 2023, 13:52:36 »

Ano, myslím, že to bude win. Já osobně bych je v takto zjevně vyhrané situaci poslal do řiti způsobem na hranici hrubě urážlivého podání, ale na Vašem místě může vlastník zaslat úřadu např.

Č.j. XXXXXX
Sp. zn. XXXX

Věc: podání vysvětlení ve věci oznámení přestupku

V souladu s čl. 37 Listiny základních práv a svobod a poučením obsaženým v rámci předvolání k podání vysvětlení Vám tímto sděluji, že v této věci odpírám podání vysvětlení, neboť by mohlo přivodit přestupkové stíhání mně, či osobě mně blízké. Vemte prosím na vědomí, že toto mé stanovisko je platné i pro případné budoucí předvolání k podání vysvětlení v této věci.

Sbohem,
Jarda Pachatel
narozen, bytem...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

resistor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #22 kdy: 22 Března 2023, 01:39:08 »

Nemá smysl dělat ze sebe takového aktivistu, zbytečná práce "házet perly sviním" se u nás říká

Ano, myslím, že to bude win. Já osobně bych je v takto zjevně vyhrané situaci poslal do řiti způsobem na hranici hrubě urážlivého podání, ale na Vašem místě může vlastník zaslat úřadu např.

Č.j. XXXXXX
Sp. zn. XXXX

Věc: podání vysvětlení ve věci oznámení přestupku

V souladu s čl. 37 Listiny základních práv a svobod a poučením obsaženým v rámci předvolání k podání vysvětlení Vám tímto sděluji, že v této věci odpírám podání vysvětlení, neboť by mohlo přivodit přestupkové stíhání mně, či osobě mně blízké. Vemte prosím na vědomí, že toto mé stanovisko je platné i pro případné budoucí předvolání k podání vysvětlení v této věci.

Sbohem,
Jarda Pachatel
narozen, bytem...

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Jízdá v protisměru jednosměrkou - město
« Odpověď #23 kdy: 18 Října 2023, 10:50:26 »

Nějaký posun? Kdy mělo k přestupku dojít?
IP zaznamenána