30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Brno: pokuta za každou cenu?  (Přečteno 1461 krát)

Modra zona

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Brno: pokuta za každou cenu?
« kdy: 25 Června 2020, 16:06:33 »

Vážení, mám následující dotaz:

bydlím v modré zóně, mám zaplacené výpalné, vše OK. Bohužel se mi podařilo zaparkovat na vyhrazeném parkovacím místě označeném P Reservé s dodatkovou tabulkou PO-PÁ 7-18 h, zásobování s oprávněním max. 30 minut. Ten den byl zrovna státní svátek, ještě ten, kdy sjou zavřené obchody. Vyhrazené parkovací místo v té době ani nebylo vyznačeno vodorovným značením, ale to je vedlejší.
Samozřejmě další den jsem měl za stěračem pozdrav od městapa. Ten jsem samozřejmě ignoroval, stejně tak jako předvolání a později výzvu k uhrazení určené částky nebo sdělení údajů o totožnosti řidiče.

Tím jsem se dostal kam jsem chtěl, tedy k zahájení řízení o přestupku. Proti příkazu na uhrazení částky 1500,- jsem podal odpor.
Dostal jsem tedy předvolání k provedení dokazování, na které jsem se dostavil. Argumentoval jsem tím, že byl státní svátek a tudíž jsem si myslel, že parkování funguje v režimu sobota, neděle, stejně jako parkovací automaty, kdy se v tyto dny neplatí.

Nyní jsem dostal rozhodnutí, ve kterém moji argumentaci neuznali a mám zaplatit 1500 + 1000 náklady řízení.
Oddůvodnili to tím, že na dodatkové tabulce je PO-PÁ a ne text ...v pracovní dny... kdy svátek by byl nepracovní den a potom by se tam parkovat mohlo.

Můžete poradit, jak dál postupovat? Sklapnout a zaplatit nebo znovu podat odpor?

Díky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Brno: pokuta za každou cenu?
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2020, 16:39:14 »

Tím jsem se dostal kam jsem chtěl, tedy k zahájení řízení o přestupku.
Vy jste skutečně chtěl, aby bylo zahájeno řízení o přestupku provozovatele?

Nahrajte sem co máte (v anonymizované podobě) a přidejte časový přehled.

V tuto chvíli se jako jediné rozumné řešení nabízí podat odvolání (pro začátek blanketní), tím si nemůžete uškodit, pouze pomoci.
« Poslední změna: 25 Června 2020, 16:50:50 od Číkus »
IP zaznamenána

Modra zona

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Brno: pokuta za každou cenu?
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2020, 08:32:43 »

Přikládám anonymizované rozhodnutí. Časový přehled je v něm uveden, jinak ve stručnosti:
8.5.2019 - přestupek
?.6.2019 - dopis od městapa
8.8.2019 - výzva k zaplacení výpalného nebo nabonzování řidiče
1.2.2020 - převzetí příkazu
5.2.2020 - podání odporu
9.3.2020 - převzetí výzvy o provední důkazů mimo ústní jednání
25.3.2020 - dostavil jsem se k projednání, které nebylo kvůli Covidu
30.5.2020 - převzetí nové výzvy
9.6.2020 - projednání
26.6.2020 - převzetí rozhodnutí

Za celou dobu se člověk nemá šanci dostat k ústnímu jednání.
IP zaznamenána