30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Promlčecí lhůta - Itálie  (Přečteno 12692 krát)

Ilona Valentová

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí lhůta - Itálie
« Odpověď #15 kdy: 07 Srpna 2020, 10:14:47 »

není problém, kopíruji:



Dear Mrs. .....,

thanks for your response. Please read the following article regarding the terms of sending a notification:

Corte di Cassazione - Sezione VI civile
Sentenza n. 7765 del 16 aprile 2015

Pertanto dal combinato disposto delle predette norme, nei casi in cui non sia possibile consegnare il verbale nelle mani del trasgressore, il computo del termine non si riferisce alla ricezione del verbale da parte del destinatario stesso, bensì alla consegna del verbale presso gli uffici comunali preposti alla notifica, oppure, all'ufficio postale.

In sostanza, al fine del rispetto del suddetto termine, è necessario e sufficiente che l'Atto sia consegnato all'ufficiale giudiziario o al messo o alle poste entro 360 giorni.


The notification has been sent out on 16.07.2020 by registered letter within 360 days.
IP zaznamenána

Ilona Valentová

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí lhůta - Itálie
« Odpověď #16 kdy: 07 Srpna 2020, 10:24:02 »

kopíruji ještě z prvního mejlu:

Dear Madam, dear Sir,

Thanks for your e-mail; we hereby would like to inform you that according to the article 201 of the Italian Road Transport Code (Codice della Strada), the Local Police has 360 days to send the notification of a fine by registered letter to the owner or tenant of the vehicle.

The notification of the fine with reference number T011AG4524 (violation occurred on 24.07.2019) has been sent out on 16.07.2020, so (just) within the legal terms. We also would like to point out that is relevant the date of sending out a notification and not the date of receiving it.

Kindest Regards

Barbara Richter
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí lhůta - Itálie
« Odpověď #17 kdy: 07 Srpna 2020, 12:58:40 »

No, tak by to ještě chtělo pramen k tomu, že relevantní je odeslání, resp. vypravení. V tom jejich ZPPK to rozhodně nevidím. O oznámení tam píšou: ... deve, entro novanta giorni dall'accertamento, essere notificato all'effettivo trasgressore ...

Delší 360denní lhůta pro cizince je dále v textu: Per i residenti all'estero la notifica deve essere effettuata entro trecentosessanta giorni dall'accertamento.

Nechci předstírat, že umím dobře italsky, ale v jazykovém výkladu mi přijde, že klíč nebude. Píše se tam "musí být oznámeno", resp. "oznámení musí být učiněno", z toho rozhodně není jednoznačně jasné, jestli relevantní je odeslání či doručení, ale vzhledem k účelu by při absenci jiné úpravy mělo jít o oznámení, tedy skutečné seznámení se adresáta se zprávou. Jsou tam ale nějaké odkazy na jejich civilní procesní úpravu, tak třeba je to tam.

Samotná prekluze práva italských orgánů za porušení něco inkasovat je kodifikována tímto textem: L'obbligo di pagare la somma dovuta per la violazione, a titolo di sanzione amministrativa pecuniaria, si estingue nei confronti del soggetto a cui la notificazione non sia stata effettuata nel termine prescritto.

Tedy opět obdobná formulace, bez jasného vodítka. Každopádně, když už si s těmi vymahači tak hezky dopisujete, můžete se jich zeptat. To, že už máte zaplaceno, předpokládám nevědí, a ověřit to bude v IT trvat odhaduji tak 2-3 roky ....
« Poslední změna: 07 Srpna 2020, 13:00:14 od hh »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí lhůta - Itálie
« Odpověď #18 kdy: 08 Srpna 2020, 14:15:19 »

Celou věc jsem konzultovala na dopravním odboru městského úřadu, kde mi poradili, abych to neplatila a radši si vyměnila SPZ za 800Kč.

Na tom je zajímavé že k soudruhům v Itálii nejsou loajální a dávají vám rady jako z 30kmh  :) :)

Ale na českém dopravním odboru často narazíte na lidi kteří neznají ani české právo podle kterého vedou řízení a tak informace o italském právu od nich bych bral s velkou rezervou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí lhůta - Itálie
« Odpověď #19 kdy: 08 Srpna 2020, 21:12:12 »

Celou věc jsem konzultovala na dopravním odboru městského úřadu, kde mi poradili, abych to neplatila a radši si vyměnila SPZ za 800Kč.
Takže Vám místní úřední paraziti poradili, abyste raději dala peníze jim, než je dávat zahraničním parazitům? To od nich nebylo moc meziparzitsky kolegiální.
IP zaznamenána

Ilona Valentová

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí lhůta - Itálie
« Odpověď #20 kdy: 11 Srpna 2020, 09:21:21 »

Tak dnes se Taloši ozvali, že evidují moji platbu a že je moje záležitost vyřešena. Hradila jsem to týden po obdržení dopisu (tj. do 5ti pracovních dnů) a jen tu nejmenší částku. Tak tomu budu věřit. Pro jistotu jsem si e-mail s odpovědí vytiskla, aby v budoucnu nebyly problémy.
IP zaznamenána

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Promlčecí lhůta - Itálie
« Odpověď #21 kdy: 05 Října 2020, 11:05:11 »

Přijde mi naprosto neuvěřitelné, že soukromá společnost se pokouší vymáhat veřejnoprávní pohledávky vzniklé na území jiného státu. Na to podle mě neexistuje žádný nástroj a to i kdyby si ty pohledávky od italského státu koupili.
IP zaznamenána