30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nezaplacení pokuty včas - příkaz  (Přečteno 2367 krát)

martinn748

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Nezaplacení pokuty včas - příkaz
« kdy: 16 Června 2020, 17:34:55 »

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat.

Přišel mi Příkaz na uhrazení 1500 kč jako provozovateli vozidla. Dané vozidlo se dopustilo přestupku, kdy jelo v obci do cca 60km/h. Následovala výzva zaplatit pokutu 400 kč, kterou jsem zaplatil, nicméně nyní s příchodem příkazu jsem zjistil, že jsem ji zaplatil 5 dní po dni splatnosti. Úřad mně nějak neupozornil na to, že je tato částka po splatnosti, jinak bych jim řekl totožnost řidiče. Je tohle v pořádku? Pokud jsem dobře četl zákon, tak by Úřad měl udělat nezbytné kroky k zjištění pachatele a to podle mně vůbec nic neudělal. Má smysl podávat odpor?

Díky za radu
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacení pokuty včas - příkaz
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2020, 18:08:49 »

Kdy k překročení rychlosti došlo?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacení pokuty včas - příkaz
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2020, 18:14:58 »

Podle par. 125h odst. 7 měla být částka bezodkladně vrácena. To proběhlo?
IP zaznamenána

martinn748

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacení pokuty včas - příkaz
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2020, 19:20:28 »

Překročení zjistil automatický radar v obci, kde platí 50km/h .... částku vrátili (jen o tom nijak neinformovali) a k tomu překročení došlo letos v lednu
« Poslední změna: 16 Června 2020, 19:38:09 od martinn748 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacení pokuty včas - příkaz
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2020, 19:54:59 »

Nahrejte sem ten příkaz v anonymizované podobě. Do kdy je čas na podání odporu?

edit: a vlastně raději i tu sprdelní výzvu
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacení pokuty včas - příkaz
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2020, 20:51:12 »

Tak asi moc prostoru v rámci neinformovanosti ohledně vrácení není.. Zákon nic takového nenařízuje.Doslova je napsáno:
Je-li určená částka uhrazena po dni splatnosti, obecní úřad ji bezodkladně vrátí provozovateli vozidla. A pokud si částku vyzvednete, tak dle mne úřad splnil co měl ( teoreticky pokud byste měl u jednoho SO více odpustků stejné částky a na složence  nebyla identifikace o jaký případ se jedná , tak možná nějaký prostor pro dohady je - ale to je dost nepravděpodobná varianta)

Spíš to hrát na jejich možné pochybení v rámci §125h 5  , kde je uvedeno :
Je-li určená částka uhrazena nejpozději v den splatnosti, obecní úřad obce s rozšířenou působností věc odloží. V opačném případě obecní úřad s rozšířenou působností pokračuje v šetření přestupku.O tomto postupu poučí obecní úřad obce s rozšířenou působností provozovatele vozidla ve výzvě podle odstavce 1
1) ověřit jestli ve Výzvě je toto poučení
2) zjistit ze spisu jak pokračovali v šetření přestupku, když platba nedošla včas. ( rada od pana hh u mne v obdobném případě)
« Poslední změna: 17 Června 2020, 10:00:45 od sennheiser »
IP zaznamenána