30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: 0.34 promile, ŘP na místě neodebrán, souvislost se spolehlivostí a vydáním ZP  (Přečteno 5308 krát)

jagdtiger

• Zobrazit profil

V archivu připojuji anonymizovaný spis, který mi přišel do DS. Poradíte, prosím, jak dále postupovat? Mockrát děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Číkus

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil

To není spis, nýbrž příkaz. Podejte včas odpor. Do odporu není potřeba (a ani taktické uvádět jakékoli argumenty).
IP zaznamenána

pk202

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil

Přesně tak - je to příkaz.
Vzhledem k nízké hladině alkoholu máte určitou šanci to celé vyhrát a díky tomu že Vám zůstal řidičák v ruce tak i případnou prohru můžete šikovně načasovat tak aby Vám zákaz nadělal co nejméně problémů.
Takže teď máte dvě možnosti : pokud se bojíte bojovat a vyhovuje vám zákaz řízení v příštích cca 4 měsících - pak nic nedělejte, odevzdejte ŘP na úřad, zaplaťte pokutu a po třech měsících zažádejte o prominutí zbytku zákazu. Ovšem budete to mít už navždy v kartě řidiče.
Pokud chcete zabojovat nebo alespoň posunout počátek zákazu řízení podejte do 8 dnů od doručení toho příkazu odpor. Tím se rozběhne správní řízení. Vyšší pokutu nebo delší zákaz už nemůžete dostat. Pouze se Vám to v případě prohry prodraží o 1000 korun za náklady správního řízení. Ovšem pokud vyhrajete (což ve Vašem případě nemusí být nemožné) nebudete mít zadržen ŘP , nebudete platit nic a budete navždy čistý jako lilie což v budoucnu může mít svoji váhu.
IP zaznamenána

jagdtiger

• Zobrazit profil

Dekuji všem za odpovědi. Rozhodl jsem se jít druhou cestou, navíc ridicak potřebuji jeste alespoň na srpen :D Odpor podat v nejzazším možném termínu předpokládám..? Jen si nejsem jistý (aji po přečtení topiců s tím souvisejících) Mohu jej podat také skrze DS na úřad ? Nebo je třeba osobně se dostavit ? Dekuji

edit: volal jsem dnes také na policii kvůli zbrojaku jelikož uz je to téměř měsíc od podání vsech náležitosti a řekli mi ze mam evidovány přestupek týkající se alkoholu a ze to cele musí posoudit, takze uplne v klidu bohuzel nejsem ani co se ZP tyce, pozn. zadny jiný přestupek v souvislosti s alkoholem či drogami jsem dříve neměl
« Poslední změna: 03 Srpna 2020, 11:21:32 od jagdtiger »
IP zaznamenána

iWarp

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil

Odpor můžete podat datovou schránkou. Lze k tomu využít tlačítko ODPOVĚDĚT a do pole TEXTOVÁ ZPRÁVA poté stačí uvést "Podávám odpor". Ideálně v nejzazším termínu, ale pokud si nebudete koncem lhůty opravdu 100% jistý, je lepší to dát o den dva dřív, než se pak ptát co lze dělat s pravomocným příkazem.

Informace z policii je zajímavá. Mám zato, že dokud není přestupek pravomocně ukončen, neměl by se minimálně v registru řidičů objevit.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Caroprd111

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil

Až to bude 30 dní od podání žádosti o ZP, pak to začnete řešit. Do té doby to nemá smysl.
IP zaznamenána

jagdtiger

• Zobrazit profil

Odpor můžete podat datovou schránkou. Lze k tomu využít tlačítko ODPOVĚDĚT a do pole TEXTOVÁ ZPRÁVA poté stačí uvést "Podávám odpor". Ideálně v nejzazším termínu, ale pokud si nebudete koncem lhůty opravdu 100% jistý, je lepší to dát o den dva dřív, než se pak ptát co lze dělat s pravomocným příkazem.

Informace z policii je zajímavá. Mám zato, že dokud není přestupek pravomocně ukončen, neměl by se minimálně v registru řidičů objevit.
Také mě to překvapilo, předpokládal jsem to samé co Vy. S tím zbrojákem máte pravdu a také mi to řekli, že maj ze zákona 30 dní, tak ať jsem v klidu :D Tak je nebudu už zbytečně provokovat. Jinak dekuji za info ohledně odporu, pošlu jim to přes DS radši ještě v pátek před víkendem.
« Poslední změna: 04 Srpna 2020, 11:35:29 od jagdtiger »
IP zaznamenána

hh

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil

K dotazu na podání odporu - jděte trochu do sebe, to je jedna z nejednodušších věcí, je to zde milionkrát vysvětlováno a navíc byste to měl mít polopaticky popsané i v poučení v samotném příkazu. Jinak ano, podejte přes DS, jestli v pátek nebo v pondělí je z hlediska dalšího postupu úplně jedno (úřad to o víkendu zpracovávat opravdu nebude).

Pokud jde o vliv nepravomocného přestupku - PČR má evidenci provedených dopravních kontrol, kde to nejspíš našli (včetně informace o provedené orientační zkoušce na chlast). Proč to při prověřování spolehlivosti hledají nevím, nejspíš zkrátka přes jméno žadatele projedou veškeré své evidence - což bych jim ani neměl za zlé, podstatnější je, jak pak s tou informací PČR naloží. Tady je možné cokoliv od ignorace (není pravomocný přestupek, neřešíme), přes ověřování (sice respektují, že to nemá vliv, ale budou prověřovat, jestli náhodou to rozhodnutí neexistuje, jen se nějakou chybou nedostalo do rejstříku, zda to vůbec bylo předáno úřadu atp.), polozákonné kreace typu natahování řízení či jeho přerušení do doby rozhodnutí o přestupku, až po ignorování presumpce neviny.

Když už jste v takové situaci, tak se po těch 30 dnech zkuste zeptat, v jakém to je stavu a co tam vlastně prověřují. S oddělením zbraní většinou je rozumná řeč.
IP zaznamenána

fu

• hard core 30kmh.cz
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

K tomu akcnimu zazitku - pokud delate v korporatu - doporucuji zvazit (korporat pro to obvykle nema pochopeni).
Fizlove si radi pro vas prijdou do prace, aby Vas znemoznili - je jedno, ze jste nevinny. I kdyz budete spolupracovat pri odchodu - radi nasazuji bezduvodne pouta, aby dali najevo, ze nejste svedek, ale min. vrah.

Odpozorovana zkusenost, kdyz si prisli pro vzdaleneho spolupracovnika.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mike

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil

funguje ještě Rumlův přístup aktivní nespolupráce ?
IP zaznamenána

hh

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil

fu: Není to odpověď k jinému tématu? Jinak bych tedy chtěl vidět, jak PČR, která jde někoho předvést k podání vysvětlení, mu bezdůvodně nasadí pouta, přičemž ta osoba s PČR normálně spolupracuje, a je u toho hafo svědků z nějakého korporátu, do kterého patří i předvedený (takže spíš budou kopat za svého kolegu, než noname nadstrážmistra). Snaha předvedenému v práci zavařit by se velmi snadno mohla zvrtnout proti zavářejícímu.

Jinak já bych ten zážitek bral i s pouty. Pokud jde o korporát a pochopení, zažil jsem v USA z první řady přesný opak. Kolegu cizokrajného původu buzerovalo USCIS kvůli nějakým ptákovinám ohledně víz a plánované svatby, původně šlo o formalitu, ale eskalovalo to taky až k odvedení v klepetech přímo z kanceláře. Když to viděl šéf, aniž by zjišťoval detaily, někam zavolal a do pár hodin se do nebohé vládní agentury zakously firemní barakudy ...
IP zaznamenána

fu

• hard core 30kmh.cz
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

hh> mam za to, ze jen doplnuji z osobniho pozorovani.
Na recepci pred 7-10 lety prisly lopaty, pockali si na prichod obektu zajmu a probehlo to asi takto>

F>Jste K. Novak naroz. 1.1.1901 v Praze? Pujdete s nami...
O> Duvod?
F> To se dozvite u nas, otocte se, ruce za zada...
Odtahnut do auta v predklonu s pouty za zady, ten tyden jsem ho videl na svobode, pak se v praci uz neukazal.

Takze nevim, jestli slo o predvedeni/zadrzeni/neco jineho v te dobe jsem mel  pomerne chabe znalosti.
Ze zakulisnich info o nic zavazneho neslo(vrazda/kradez-ani ve firme) - v prubehu tydne si prisel pro veci, manazer mu ukoncili pomer - patrne s bonusem.

Jeden vyssi fizl mi  to podal, jako uvedeni cloveka "do nalady" - pro dalsi vytezeni...
Asi jako  je modni  prostredek k zamezeni prostorove orientace - bonus - navozovani strachu - nezridka jsem videl video pri zatykani - financni kriminalita.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ladin

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil

Strasne zalezi, na koho narazite, a to na vsech zainteresovanych urovnich. Muj osobni zazitek z korporatu cca 13 let zpatky... Je to nejaka doba, omlouvam se za zkreslene detaily. Prepojeny hovor z vratnice. Ano? Pan XY? Hmm. Mame soudni povoleni na domovni prohlidku u Vas doma. Chcete se zucastnit nebo mame vyrazit dvere?

Pozadi- slapl jsem na kuri oko jedne hoooodne velke statni firme respektive z jejich ajtaku udelal naproste idioty. Rychlost retezce firma - fizli - poskytovatel internetu - statni zastupkyne - soudce primo kosmicka. Od zacatku zcela jasne bez nejmensi sance na uspech, ale proste je nutne udelat bububu a ukazat, ze nam projde vsechno. Behem dale popisovanych veci opakovane telefonaty (tak komicke, ze jsem si i tehdy byl okamzite jisty, ze nejsou fingovane a necinily na me nejmensi natlak) az za usima posraneho policejniho sefa a statni zastupkyne, zda na tom delaji a jak se to vyviji.

Realita- na vratnici ukazali zhruba co a proc, zadne velke divadlo s pouty, velmi rychle pochopili a zrejme predem alespon z casti vedeli soucasti jake jsou hry, dali mi cas se projit na pracoviste a zpet, jeli jsme domu, prohlidka, ani pred sousedy zadna komedie, pak (ne)podani vysvetleni a zavezli me zpet. Vse na policejni pomery procesne jakz takz korektni. Vzhledem k tomu, ze slo o "pocitacovou kriminalitu", tak podrobnosti byly naprosto neuveritelne, kdo nevidel, tak tehdy neuveril a kdybych to licil dnes, ta me zavrou do blazince. Pocinaje dobou, co jsem dostal k dobru na pracovisti, celou dobu pred prohlidkou vcetne transportu jsem si mohl hrat s „mobilem“, cca 6-8 lidi pri prohlidce nemelo dohromady nejmensi IT znalosti, puvodne chteli zabavit neco, co se zdalo jako stolni PC, ze srandy jsem je ukecal jen na disk, vubec nevnimali notebook, pametove karty, fotak, USB disk ani jakekoli vybaveni v praci... Pri podani vysvetleni jsem jim chtel ukazat neco na internetu, nejdrive vubec nechapali, pak zavolali posilu a ta rekla, ze jsem se snad posral, ze v cele budove karlovarskeho gestapa ma internet jen sef a toho snad rusit nebudeme. A tim to skoncilo, ani pokus o obvineni, rok mlzeni a vraceni disku. Ze zacatku jsem navstevu v praci pokladal za planovanou soucast divadla, zvlaste vzhledem k tomu, co si o me predem zjistili. S odstupem casu se priklanim spise k tomu, ze slo o nehodu a proste nepredpokladali, ze v soukrome sfere ze zacina pracovat drive, nez oni si v eraru dopiji kavicku.
IP zaznamenána

jagdtiger

• Zobrazit profil

Tak mi dneska volali, že ZP mám hotový, ještě se omlouvali, že to tak dlouho trvalo. Tvrdili mi, že když má člověk jakýkoli přestupek týkající se alkoholu, tak se to musí řešit přes nějakou další "instanci" a proto to dlouho trvá.
IP zaznamenána

Číkus

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil

"má člověk přestupek" znamená "je podezřelý z přestupku" nebo "byl mu prokázán přestupek"?

Gratulace k ZP!
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6