30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přestupek provozovatele  (Přečteno 2304 krát)

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Přestupek provozovatele
« kdy: 12 Června 2020, 17:09:29 »

Zdravím vespolek, kvůli práci jsem do 60ti dní nestihl udat Helmuta přistiženého v mém autě při pyrátění pod automatickou rychlostní pastí. Mohu jej udat ještě teď, když mi na poště visí obsílka, zřejmě s příkazem za přestupek provozovatele?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #1 kdy: 12 Června 2020, 17:34:43 »

Pokud už SO přestupek řidiče odložil a následně zahájil řízení o přestupku provozovatele, a to odložení řidičova přestupku udělal zákonným způsobem (po 60 dnech), tak už je oznamování osoby řidiče bezpředmětné.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #2 kdy: 12 Června 2020, 18:37:23 »

Počkejte co přijde. Pokud to bude sprdelní příkaz, je už nyní pozdě na udání řidiče. Pokud to bude výzva k podání vysvětlení (tzn. SO1 nejede turbo model), bude na udání řidiče ještě času dost.
IP zaznamenána

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2020, 11:37:11 »

Jsem ve stejné situaci. Přišly dva velmi podobné přestupky a na jeden jsem zapomněl poslat helmuta. Teď je to ve fází přestupku provozovatele před vydáním rozhodnutí. (výzva, příkaz, odpor a teď mám možnost ve vyjádřit.) Vyjadřovat se nebudu, přijde rozhodnutí vinen, blanket odvolání a pak doplnění.  Moje otázka je, že to je celkem přímočarý přestupek parkování a nenašel jsem žádnou do očí bijící chybu. Lze toto ještě nějak zvrátit. Z principu se mi to příčí jim tu pokutu zaplatit.
« Poslední změna: 25 Října 2020, 11:40:18 od Bulwa »
IP zaznamenána