30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Telefonické předvolání k výslechu  (Přečteno 8432 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické předvolání k výslechu
« Odpověď #15 kdy: 19 Srpna 2020, 23:47:02 »

Tak PaChové jsou aktivní -- dneska přijeli do místa bydliště a nezastihli mne ( jsem na dovolené) , tak se ptali souseda, kde jsem a jestli se tam zdržuju atak.. Ten mi to pak volal...  Je tohle normální postup od Policie , když jsem jen jakýsi svědek a žádného trestného činu nebo přestupku jsem se nedopustil? Nemají nejdříve napsat oficiání žádost o výslech?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické předvolání k výslechu
« Odpověď #16 kdy: 19 Srpna 2020, 23:55:08 »

Omylem jsem to dal do jineho vlakna( https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9653.msg107182#msg107182 ), pokud delate v korporatu>
Na recepci pred 7-10 lety prisly lopaty, pockali si na prichod obektu zajmu a probehlo to asi takto>

F>Jste K. Novak naroz. 1.1.1901 v Praze? Pujdete s nami...
O> Duvod?
F> To se dozvite u nas, otocte se, ruce za zada...
Odtahnut do auta v predklonu s pouty za zady, ten tyden jsem ho videl na svobode, pak se v praci uz neukazal.

Takze nevim, jestli slo o predvedeni/zadrzeni/neco jineho v te dobe jsem mel  pomerne chabe znalosti.
Ze zakulisnich info o nic zavazneho neslo(vrazda/kradez-ani ve firme) - v prubehu tydne si prisel pro veci, manazer mu ukoncili pomer - patrne s bonusem.

Jeden vyssi fizl mi  to podal, jako uvedeni cloveka "do nalady" - pro dalsi vytezeni...
Asi jako  je modni  prostredek k zamezeni prostorove orientace - bonus - navozovani strachu - nezridka jsem videl video pri zatykani - financni kriminalita.

PS> jinak ted nahaneli ukrajince z byt. domu(pry svedek) a byli tu 2x, aktivni babka ze spod je vpustila do domu.
« Poslední změna: 19 Srpna 2020, 23:58:28 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické předvolání k výslechu
« Odpověď #17 kdy: 26 Srpna 2020, 20:31:58 »

pokračování - přijeli Pachové do místa bydliště ( asi čekali až přijedu) takže mne venku obstoupili a předali 1 papír s 5 otázkami a řekli, že se mám příští středu dostavit na fízlárnu s vyplněným papírem. 
Dle trestního řádu §158 odst 7 :  Jestliže se osoba, která byla řádně vyzvána k podání vysvětlení, bez dostatečné omluvy nedostaví, může být předvedena
Co v tomto § znamená " řádně vyzvána" ?  je to jen , že mi fízl na ulici řekne v ten den a v tolik budete na fízlárně?  nebo řádně znamená písemně včetně poučení apod?

jsem maximálně ochoten jim to zpět poslat emailem a nazdar..

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické předvolání k výslechu
« Odpověď #19 kdy: 26 Srpna 2020, 21:09:05 »

Asi maji prd(co delat) a proste vas chteji vykolejit, jinak viz pk202.
Otazky neco naznacuji?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické předvolání k výslechu
« Odpověď #20 kdy: 26 Srpna 2020, 21:21:36 »

to pk202:  tady myslím, že se jeden podle jiného zákona .. zákon o přestupcích vs trestní řád.
jsem "předvoláván" jako svědek nějaké trestné činnosti jiné osoby.

to fu: otázky nic nenaznačují - je tam jen co jste prodal, za kolik, z jakého důvodu atd.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické předvolání k výslechu
« Odpověď #21 kdy: 26 Srpna 2020, 21:31:59 »

Já bych jim odpověděl:

1. Obecné řešení existuje, ale platí to pouze pro ideálně kulatá kuřata ve vakuu.
2. Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.
3. Kterou vlaštovku myslíš? Africkou nebo evropskou?
4. 42
5. Ne děkuji, ale o Vaše superlevné hrnce nemám zájem.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické předvolání k výslechu
« Odpověď #22 kdy: 26 Srpna 2020, 22:11:09 »

Pokud bych vedel, ze byste mohl byt obvineny, asi bych postupoval dle https://nalus.usoud.cz/Search/GetText.aspx?sz=2-642-04

Pokud ne - tak bych jim sdelil, ze bych strasne rad vyhovel, ale k predmetne veci si nic nepamatuji, jiste je to uz nejaky rok.
Byl jste upozornen?
(7) Policejní orgán je oprávněn vyzvat osobu, aby se dostavila k podání vysvětlení ve stanovené době na určené místo; v řízení o zločinu je osoba povinna výzvě vyhovět ihned. Jestliže se osoba, která byla řádně vyzvána k podání vysvětlení, bez dostatečné omluvy nedostaví, může být předvedena. Na to a na jiné následky nedostavení (§ 66) musí být taková osoba upozorněna.

Samozrejme bych jim to poslal doporucene postou, a pokud na na me navsteve trvaji, at mi stanovi nejaky novy termin - pokud se neplatu mate narok na nahradu nakladu - tedy velky technicak a usla mzda/plat
(10) Kdo se dostaví na výzvu k podání vysvětlení, má nárok na náhradu nutných výdajů podle zvláštního právního předpisu upravujícího cestovní náhrady a prokázaného ušlého výdělku za stejných podmínek jako svědek. Nárok nemá ten, kdo byl vyzván k dostavení se pro své protiprávní jednání.
« Poslední změna: 26 Srpna 2020, 22:26:06 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické předvolání k výslechu
« Odpověď #23 kdy: 26 Srpna 2020, 22:43:05 »

obviněný na 99,99% určitě ne... ledaže by ve zboží byl ukrytý nějaký kontraband o kterým fakt nevím :-)

nebylo žádné ztotožnění průkazem,ani poučení ani upozornění na následky při nedostavení.
Fízl se jen zeptal jestli jsem ten a ten a stčil mi do ruky papír, a mám se dostavit dne ... v ... na fízlárnu .. nashledanou.

Pokud by šlo do tuhého, tak nevím, jestli když budou tvrdit, že mne poučili a upozornili, zda bude mít fízlovo tvrzení větší váhu.

každopádně by měli sdělit jestli je to podání vysvětlení podle zákona o Policii nebo Správního řádu a nebo trestního řádu..

tady je taky zajímavý čtení:
https://muj-pravnik.cz/podani-vysvetleni/
 
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické předvolání k výslechu
« Odpověď #24 kdy: 27 Srpna 2020, 14:55:31 »

Pokud by my můj právník podal takové informace, jaké jsou uvedeny v tom "zajímavém čtení", tak bych si rychle sehnal jiného právníka.

Edit: Asi jsem to včera četl rychle a nepozorně :(, po druhém přečtení mi to tak hrozné nepřipadá.
« Poslední změna: 28 Srpna 2020, 09:57:34 od uziv »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické předvolání k výslechu
« Odpověď #25 kdy: 27 Srpna 2020, 17:59:05 »

a co je tam tak zásadně špatně?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické předvolání k výslechu
« Odpověď #26 kdy: 28 Srpna 2020, 09:39:42 »

uziv: asi jsme četli oba něco jiného...můžete konkretizovat co je tam tak špatně uvedeného ?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Telefonické předvolání k výslechu
« Odpověď #27 kdy: 28 Srpna 2020, 10:06:42 »

V tom textu nejsou žádné praktické informace ohledně toho, jak se sprostý předvolaný či obviněný má prakticky zachovat, jak může a má uplatnit svá práva. Náhrada nutných výdajů - jak a u koho uplatnit, co je a co není možno uplatnit, jaké papíry k tomu jsou potřeba. Zásadní občanské právo je spláchnuto větou "Ostatní osoby mohou vysvětlení odepřít, pokud by jím mohly způsobit sobě či osobě blízké nebezpečí trestního stíhání či nebezpečí postihu za přestupek." bez dalšího rozvedení souvislostí, a o pár odstavců dál už jsme rovnou u výmluvy na osobu blízkou. Rozumná rada by přitom měla čtyřikrát zdůraznit, že to podstatné je tam to nebezpečí, které může vysvělující osoba způsobit sobě, a že touto optikou je třeba se na vše dívat.

Práva občanů nejsou odzdrojována paragrafy příslušných zákonů, a přitom SO či PČR mají tendenci se po občanech vozit za to, když třeba odepření nazvou odmítnutím či neodkážou přesně na ten paragraf, který odepření umožňuje.

Text tučně zdůrazňuje výši pokut, které mohou orgány za nespolupráci uložit, zatímco nutnost být poučen tučně zdůrazněna není, a už vůbec není vysvětleno, že i nevinné podání vysvětlení o legální aktivitě může způsobit občanovi problémy, když se například zjistí, že občan nedodržel nějakou lhůtu pro nějaký správní, státem nařízený akt (přepis vozidla po koupi).

Celé to na mě působí jako shrnutí právního minima pro policisty či úředníky, nikoli jako rozumná informace pro občany.
IP zaznamenána