30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h  (Přečteno 4722 krát)

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
[WIN] Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« kdy: 04 Června 2020, 10:41:07 »

Zdravím pánové,
po velmi dlouhé době na mě opět došlo. Byl jsem změřen na dálnici měřidlem RAMER 10C, naměřeno 152 km/hod po odečtu tolerance (měřeno za jízdy). Na místě jsem nevypovídal, nic nepodepisoval.

Pokud byste už teď měli nějaké tipy, rady, nápady, sem s nimi  ;).

Děkuji.

27. 02. 2020: Stal se údajný přestupek, změřen, zastaven, ztotožněn. Bez vyjádření posláno do SŘ.
01. 04. 2020: Do DS dorazil Příkaz.
11. 04. 2020: Příkaz vyzvednut z DS.
19. 04. 2020: Odeslán Odpor.
19. 05. 2020: Do DS dorazilo Uvědomění o pokračování řízení.
29. 05. 2020: Uvědomění vyzvednuto z DS.
08. 06. 2020: Vyzvednut Spis. Obsahuje: Soupis spisu od PČR, Oznámení přestupku od PČR, Úřední záznam, Foto z radaru Ramer 10C, Školení operátorů, Záznam o určení oprávněné osoby a Protokol nahlédnutí do spisu. Správní orgán stanovil souhlasil se lhůtou 10 dnů na vyjádření obviněného.
Obviněný se nevyjádřil.
24. 12. 2020: Doručeno rozhodnutí o vině do datové schránky (10. den). Rozhodnutí vydáno 14. 12. 2020.
8. 1. 2021: Odesláno blanketní odvolání.
21. 1. 2021: Doručena Výzva k doplnění podání a usnesení o stanovení lhůty.
31. 1. 2021: Odesláno doplnění Odvolání.
12. 11. 2021: Doručeno Rozhodnutí odvolacího orgánu. Rozhodnutí SO1 se ruší a vrací k novému projednání. Rozhodnutí vydáno 3. 11. 2021.
15. 12. 2021: WIN, včera uplynula roční prekluze od vydání rozhodnutí SO1.
03. 02. 2022: Do datové schránky dorazilo Druhé rozhodnutí správního orgánu, ve kterém jsem uznán vinným. Rozhodnutí vydáno 2. 2. 2022, podepsáno, odesláno i doručeno do DS dne 3. 2. 2022. Bude podáno odvolání s jediným bodem - odpovědnost za přestupek zanikla.
07. 02. 2022: Odesláno druhé odvolání.
28. 02. 2022: Doručeno rozhodnutí o zastavení řízení.

« Poslední změna: 11 Března 2022, 11:17:32 od e-m »
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2020, 11:42:42 »

8. 6. 2020 si jdu pro kopii spisu, kde si vezmu lhůtu na jeho prostudování a vyjádření k údajnému přestupku.

Existuje nějaká minimální lhůta, kterou mi musí správní orgán poskytnout? Případně, jaká lhůta je obvyklá?

Děkuji.

e-m
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2020, 13:51:58 »

Mate moznost pozadat o ustni jednani, sam organ to nabizi. V teto fazi staci obecne zneverohodneni mereni a pozadavek na vyslech svedku a organ si netroufne odmitnout.

Pokud by ustni jednani ani nahlizeni nebylo, nebo po nahlednuti do spisu (a kdybyste pak nepozadoval vice), nebo po ustnim jednani, tak jak je v oznameni napsano, jako univerzalni doba k vyjadreni k podkladum se dava 10 dni. Ale do 10 dnu od doruceni uvedomneni musite neco udelat, jinak organ vyda rozhodnuti o vine temer okamzite. Muzete pozadat o delsi lhutu, sance je velka zvlaste u tlustych spisu nebo pokud urad predtim neco pohnojil, ale tady jste na pocatku.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2020, 22:55:00 »

Existuje nějaká minimální lhůta, kterou mi musí správní orgán poskytnout?

Obvykle se nedává kratší lhůta než 5 dní.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2020, 14:54:03 »

Díky moc za odpovědi. Deset dnů mně příjde rozumných, takže budu navrhovat 10.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2020, 22:16:16 »

Zdravím pánové,
právě jsem nahrál spis. Dokumenty, které mně úřad zaslal, ve spise byly. Jen jsem si je nenechal okopírovat (mám je v lepší kvalitě z DS). Ve spise chyběla soupiska (Obsah spisu je od PČR, nikoli od úřadu.)

Dotaz zní, vidíte nějakou možnou cestu?

Dosáhnout prekluze obstrukcemi dnes nevidím jako reálné. Technicky je to měření pravděpodobně v pořádku, respektive nenašel jsem žádnou zjevnou vadu.

Vyjádřit k podkladům bych se měl do 18. 6. 2020.

Díky moc za Váš čas.

e-m
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #6 kdy: 25 Prosince 2020, 14:00:08 »

Zdravím pánové,
po více jak 3/4 roce od spáchání přestupku tu máme aktualizaci. Ke spisu jsem se nakonec nevyjádřil a v době covidové zvolil strategii mrtvého brouka a nechal to spát. Úřad se však bohužel probudil, do datové schránky mně bylo včera doručeno rozhodnutí o vině. Následovat bude blanketní odvolání, které následně doplním odvolacími důvody.

Nicméně mám dotaz. Očekával jsem, že před vydáním rozhodnutí mě bude úřad ještě jednou informovat o shromáždění všech důkazů pro vydání rozhodnutí a dostunu ještě možnost se k věci vyjádřit před vydáním rozhodnutí. Následně jsem měl v plánu navrhovat úřadu další důkazy. Je tento postup správního orgánu v pořádku?

Děkuji.

e-m

« Poslední změna: 25 Prosince 2020, 14:02:00 od e-m »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #7 kdy: 25 Prosince 2020, 15:44:38 »

Nicméně mám dotaz. Očekával jsem, že před vydáním rozhodnutí mě bude úřad ještě jednou informovat o shromáždění všech důkazů pro vydání rozhodnutí a dostunu ještě možnost se k věci vyjádřit před vydáním rozhodnutí. Následně jsem měl v plánu navrhovat úřadu další důkazy. Je tento postup správního orgánu v pořádku?

Ano, postup je v pořádku. Úřad neměl povinnost opětovně umožňovat vyjádření. 
19.5. dal úřad jasně najevo, že hodlá vydat rozhodnutí (viz poslední tři odstavce uvědomění) a současně umožnil seznámit se s podklady, což zůstalo bez reakce.
Navíc dne 8.6. došlo po nahlédnutí do spisu k reálnému seznámení se spisem a byla poskytnuta další lhůta na vyjádření, což zůstalo také bez reakce.
Spíš se divím, že to rozhodnutí nevydala dříve.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #8 kdy: 18 Ledna 2021, 09:04:00 »

Díky za ujasnění :)
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #9 kdy: 16 Února 2021, 10:50:00 »

Upraven příspěvěk výše o další úkony, zejména doplněno odvolání.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #10 kdy: 12 Listopadu 2021, 12:52:42 »

Upraven příspěvěk výše, bylo mi doručeno Rozhodnutí Krajského úřadu jihomoravského kraje - věc se vrací k novému projednání.

Dle mého názoru jsme velmi blízko k prekluzi, která by měla nastat 14. 12. 2021.

Prosím o rady, jak teď nejlépe postupovat. Napadá mě:
  • Podat námitku podjatosti.
  • Navrhnout výslech svědků - policistů (dosud nebyl proveden).
  • Kombinace 1 a 2.
  • Zůstat nečinný a doufat :).

Případně, napadá Vás cokoli jiného?

Děkuji moc.

e-m
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #11 kdy: 19 Listopadu 2021, 14:11:06 »

Nikdo nic? Fakt bych teď v závěru ocenil jakoukoli radu zkušených :)

Děkuji.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #12 kdy: 19 Listopadu 2021, 14:27:50 »

Byl zde nejeden pripad, kdy organ, ve snaze prerusit beh promlceci lhuty, vyda rozhodnuti, i kdyz je jasne, ze zcela nezakone. Toto nemuzete jakkoli (nepatrne tou podjatosti, ale spise tim urad probudite) ovlivnit, tak se tim nestresujte.

I kdyby si urad nove projednani predstavoval jen tak, ze vyzve k seznameni s podklady a k vyjadreni, tak pri plnem vyuzivani lhut nema temer sanci. Az po vyzve jim tam dejte kombinaci 1+2.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #13 kdy: 19 Listopadu 2021, 14:38:46 »

Já bych například zkusil podat k SO3 žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti SO2, který doposud nevydal rozhodnutí o odvolání proti rozhodnutí SO1 ze dne 14.12.2020.

Taková žádost bude samozřejmě zamítnuta, ale mohlo by to parazity trochu zdržet, zejména pokud si budou mezi sebou posílat spis.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na dálnici do 30 km/h
« Odpověď #14 kdy: 19 Listopadu 2021, 14:41:40 »

Díky moc pánové!
IP zaznamenána