30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi  (Přečteno 4702 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #15 kdy: 03 Června 2020, 18:36:04 »

Akorát mi není jasné, jak nepřející soused přišel na to, že je v plánu umístit tepelná čerpadla o výkonu XX dB (výkon v dB?) na stěnu o výšce YY m bez projektové dokumentace. Ta přeci dle jeho slov není k dispozici, ne?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #16 kdy: 03 Června 2020, 20:59:23 »

Já tedy nechci nijak hájit nepřejícího souseda, ale není to jedno? Mohl něco slyšet, jak se tam baví dodavatelé, nebo se třeba s nimi i dát do řeči. A ty dB pak vygooglit. Analogicky, začne-li řidič argumentovat návodem k Rameru (který si sám opatřil např. zde), znamená to, že pozbývá právo nahlížet do spisu? Taky mám dojem, že nikdo netvrdí, že by ve spisu, resp. sousedovi k dispozici, nebyla projektová dokumentace vůbec, ale že v jakési utajené části spisu je jen jakási aktualizace. Což dost smrdí, jako by opravdu bylo co a proč tajit ...

Budu se opakovat, ale jestli je soused jen škůdce, tak neutralizovat ho takovým válcováním, jaké je ukázáno v reportáži, není správné, a není to ani taktické. Teď se o to víc zakousne, a stavebník může jen doufat, že postaví a zkolauduje dřív, než to úřadům soud celé hodí na hlavu, a pak bude léta trnout, jestli se to v dalším kole povede povolit dodatečně a bez nutnosti drahých úprav.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #17 kdy: 03 Června 2020, 22:49:42 »

Developer v mém sousedství v rozporu s projektem instaloval plastové odpadní jímky. Na to, abych si toho všiml, jsem nemusel být Sherlock Holmes (šlo o boj o spodní vody, stavební úřad developera podržel, naštěstí se šlo na výměně jímek domluvit s většinou nových majitelů).
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #18 kdy: 04 Června 2020, 08:35:36 »

Akorát mi není jasné, jak nepřející soused přišel na to, že je v plánu umístit tepelná čerpadla o výkonu XX dB (výkon v dB?) na stěnu o výšce YY m bez projektové dokumentace. Ta přeci dle jeho slov není k dispozici, ne?

Tak tam projektová dokumentace byla. Ta se sousedovy nelíbila. Takže stavbu schválili podle nové upravené dokumentace, která ale není součástí spisu.
IP zaznamenána

Fautzi

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #19 kdy: 04 Června 2020, 10:20:14 »

Nečekal jsem tolik příspěvků, nicméně jak jsem avizoval v tom úvodním, za sebe neřeším toho souseda, protože reportáže ČT zvláště pak Černých ovcí bývají natočeny právě tak, že člověk nedokáže jednoznačně určit jestli je dotyčná "oběť" idiot nebo ne. Mě na tom opravdu zarazilo to jednání dotyčného úředníka, u kterého je jedno, jestli je soused kverulant, oběť, idiot, apod.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #20 kdy: 04 Června 2020, 11:44:07 »

No. Ale zase šanci na vyjádření dostala protistrana i samotný úředník.
Tím jak se chovali, tak spíše pomohli tomu, že většina diváků se přikloní na stranu toho pána co chce jen aby soused a úřady hráli podle pravidel.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #21 kdy: 04 Června 2020, 15:21:04 »

No on ten stavební úřad Kuřim je něco jako odbor dopravy Šlapanice :-)
Vedoucí co nemají základní znalosti.. On už tento úřad  měl několik jiných
průserů- viz zde:  https://srpek.webnode.cz/aktualne/
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #22 kdy: 04 Června 2020, 16:46:53 »

Černý vovce - nejsou všelék..... onehdá prezentovali stavbu chaloupky s megaopěrnou zdí jistého kmotříka v CHKO České Středohoří bez povolení.... výsledkem úředního kočkování bylo bububu a dodatečné povolení....... takže zákon proti někomu stejně k prdu.... jasný záměr. A eště ušetřil nejméně roční obštrukce nemluvě o tom že Správa CHKO by to neměla nikdy povolit.
IP zaznamenána