30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi  (Přečteno 4703 krát)

Fautzi

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« kdy: 02 Června 2020, 11:58:04 »

Doporučuji se podívat na reportáž ČT https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097429889-cerne-ovce/220452801080601

Absolutně tu neřeším toho souseda, který se dotazuje stavebního úřadu, ale spíš dotyčného úředníka, který se chová tak zmrdsky, až se mi otevírá kudla v kapse. Zmrdoidní úředník má zřejmě praxi z dopravních přestupků. Všechno přítomno. Podjatost, manipulace se spisem, arogance apod.
Nedivím se, jenom to potvrzuje to co už všichni víme, že úřednictvo je banda kreténů.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #1 kdy: 02 Června 2020, 14:27:23 »

Taky jsem to včera viděl. Netuším, čím přesně byl/je úředník motivován, aby jednal tak, jak jedná, ale pokud tam figuruje nějaká přátelská vazba nebo všimné od toho druhého stavebníka, tak nevypořádáním se s námitkami stěžovatele tomu druhému tedy zrovna nepomohl... Sledoval jsem to s úžasem a říkal si, že jestli podobnej zm*d má na starosti moje aktuálně probíhající řízení o povolení, tak to teda potěš... :x
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #2 kdy: 02 Června 2020, 14:38:52 »

Já bych se teda spíše bál, abyste nenarazil na takového souseda, který bude dělat všechno pro to, aby stavební úřad nemohl vydat pravomocné stavební povolení.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #3 kdy: 02 Června 2020, 16:56:50 »

Taky jsem to včera viděl. Netuším, čím přesně byl/je úředník motivován, aby jednal tak, jak jedná, ale pokud tam figuruje nějaká přátelská vazba nebo všimné od toho druhého stavebníka, tak nevypořádáním se s námitkami stěžovatele tomu druhému tedy zrovna nepomohl... Sledoval jsem to s úžasem a říkal si, že jestli podobnej zm*d má na starosti moje aktuálně probíhající řízení o povolení, tak to teda potěš... :x

Padlo to tam kupodivu od mlůvčí, jak to kolem stavění (a jiných věcí) znám sám, základ je kolize výkonu státní správy a samosprávy. Ten úřední zmrd dělá výkon státní správy, ale je zaměstnanec obce. Tedy když ten týpek je "kámoš" obce, projde všechno, prostě zaměstnavatel rozhoduje. Proto taky starostové, ač to tak nevypadá (resp mediálně se to podává jinak) chtějí udržet ten výkon státní správy u sebe, aby to mohli ovlivňovat. Jsou to zmrdi. Mám s tím zkušenosti ze Středočeského kraje, třeba říčansko je mafie jak svině na tohle
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #4 kdy: 02 Června 2020, 18:16:45 »

Tohle je přesně ten důvod, proč bych všechny stavební úřady nahradil principem "moje svoboda končí tam kde začíná svoboda druhého" a nějakými obecnými stavebními předpisy.
Ať si na svém pozemku každý staví co chce a jak chce, jediným kritériem pro stavbu by byla domluva se sousedy. Případný spor by rozsoudil soud. (tedy předpokladem by bylo aby soudy netrvaly déle než několik měsíců). Podle mně furt lepší než stavební ouřad ve zdejším korupčně-klientelistickém prostředí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #5 kdy: 02 Června 2020, 18:52:09 »

Tak aspoň to dopadlo dobře ve smyslu, že závistivý nepřející soused udavač ostrouhal. :-)
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #6 kdy: 02 Června 2020, 18:56:20 »

Souhlasím. Ono je vůbec hodně problémů, které by šlo řešit (i jinak), ale to by snížilo závislost na darmožroutech, což není žádoucí. Ale to není jen ve stavění, těch věcí je mraky. Zásadní problém, který vnímám, je neskutečná moc obcí. Ty hajzlové se nechali po převratu rozjet a teď tu hydru nikdo nezastaví. Většinu těch dnešních zmrdáren lze hledat už v opoziční smlouvě. Zákony jdou na ruku ouřadům, chrání je atd.(logicky, kdo je píše? soukromá sféra obvykle ne). Rovnost ze zákona ze samotné definice být nemůže. Ty hajzlové jsou vždycky v mocenským postavení...
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #7 kdy: 02 Června 2020, 20:14:44 »

Já bych se teda spíše bál, abyste nenarazil na takového souseda, který bude dělat všechno pro to, aby stavební úřad nemohl vydat pravomocné stavební povolení.

No to si pište, že se bojim... Nechci to přivolávat, ale zatím k tomu mám asi nakročeno, bohužel... Trochu se obávám, že ty postupy, které si studuju na tomto webu a následně je uplatňuju při střetech s policií a úřady, se teď otočí proti mně...
« Poslední změna: 02 Června 2020, 20:24:07 od sepp »
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #8 kdy: 03 Června 2020, 09:35:14 »

soused ještě občas jde, když je úřad rozumný, umí si poradit. ale stačí, když se proti vám postaví obec, to je problém...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #9 kdy: 03 Června 2020, 10:51:47 »

Tohle je přesně ten důvod, proč bych všechny stavební úřady nahradil principem "moje svoboda končí tam kde začíná svoboda druhého" a nějakými obecnými stavebními předpisy.
Ať si na svém pozemku každý staví co chce a jak chce, jediným kritériem pro stavbu by byla domluva se sousedy. Případný spor by rozsoudil soud. (tedy předpokladem by bylo aby soudy netrvaly déle než několik měsíců). Podle mně furt lepší než stavební ouřad ve zdejším korupčně-klientelistickém prostředí.

No předpis by měl mít větší váhu než soused, protože než se soudit, to je lepší se odstěhovat, to je na leta letoucí.

1 Máš souhlas sousedů a stavba sedí to do plánu (výška budovy, způsob užití), podej ohlášení a začni stavět jak jste se domluvili.
2 Nemáš souhlas sousedů - pak musíš splnit odstup od pozemku a více obecných regulací. (v reportáži třeba není cajk hučící klimatizace vystrčená k sousedovi)

Nedodržel jsi 1 nebo 2 - zasahuje soud.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #10 kdy: 03 Června 2020, 12:27:51 »

Tak aspoň to dopadlo dobře ve smyslu, že závistivý nepřející soused udavač ostrouhal. :-)
No já nevím, reportáž byla sice dost jednostranná, ale neřekl bych, že soused, který má nějaké připomínky ke stavbě na sousedním pozemku, je automaticky udavač, který zaslouží ostrouhat. Nakolik jeho vstupy byly věcné či zda byly naopak čistě obstrukční, to z reportáže není poznat, v každém případě je ale chyba na straně úřadu.

Nabízí se mnoho interpretací celého příběhu, včetně té, že soused je kverulant, ale i té, že stavitel je kamarád někoho na úřadu, případně, že je namazáno, či jde o vypořádávání širších účtů. Vtip je v tom, že to je úplně jedno. Správně měl úřad provést povolovací řízení, pokud možno rychle, což ale neznamená ignorovat připomínky účastníka, tajit před ním aktualizovaný projekt atp. Jestli to je kverulant, tak ho měli nechat ostrouhat zákonným způsobem. Podle reportáže bylo vydáno nepravomocné povolení, které asi nepatří k nejpovedenějším, lze tak očekávat, že se odvolací řízení protáhne, případně nastane klasický ping-pong. Může za to SO1. Kdyby to náhodou bylo tak, že SO1 udělal vše naprosto precizně, měl by mít SO2 snadnou práci a bez průtahů povolení potvrdit, tedy pokud se to táhne, jde opět o chybu úřadu, jen jiného.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #11 kdy: 03 Června 2020, 13:42:30 »

To souhlasím. Tam šlo obojí. Ale je pravda, že ten ouřada byl na dělo. Na druhou stranu u stavění mám osobně problém s tím, že vůbec kde jakej vocas má co kecat do mýho majetku. Tím myslím zejména stát, obce atd. Kurva jednou je to moje, zaplatil jsem za to, platím z toho daně a stejně si s tím nemůžu dělat, co chci. Pochopil bych nějaký nadstandardy, jako že vedle bungalowu někdo vytáhne bytovku a je ve stínu, ale o to běžně nejde.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #12 kdy: 03 Června 2020, 13:54:35 »

Tak s tím nesouhlasím. Já se naopak držím hesla, že moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného.

Takže pokud by mi soused chtěl postavit nějaké vysoké monstrum a tím mi zastínil půlku pozemku, tam rozhodně jeho svoboda končí, protože zasahuje do mých práv.
Stejně tak pokud na mojí stranu dá klimatizaci s výkonem XX kW.

Ouřadovy by to chtělo pro jistotu prolustrovat účty, jestli tam nejsou nějaké podivné transakce. Protože se mi neche věřit, že někdo postupuje tak liknavě, aniž by pro to měl nějaký důvod.

Stejně tak se tady ukazuje druhá strana mince a není to nic neobvyklého. Že než se srát s ouředníkama, tak je lepší to postavit načerno a pak si zažádat o dodatečné povolení.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #13 kdy: 03 Června 2020, 15:02:38 »

Jako duvod (nerikam, ze omluvitelny) muze byt zahlceni beznou agendou v kombinaci s tristnim tabulkovym platem, ktery rozhodne nemotivuje k nejakym nadstandardnim vykonum.
Staveni nacerno je dobre reseni, ale chce to se alespon podivat do uzemniho planu, abych zjistil, ze budu stavet neco, co je s nim v souladu. V opacnem pripade to nemuze skoncit jinak, nez narizenim odstraneni stavby.
« Poslední změna: 03 Června 2020, 15:05:18 od akit »
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Černé ovce - Stavební úřad v Kuřimi
« Odpověď #14 kdy: 03 Června 2020, 15:57:36 »

Tak s tím nesouhlasím. Já se naopak držím hesla, že moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného.

Takže pokud by mi soused chtěl postavit nějaké vysoké monstrum a tím mi zastínil půlku pozemku, tam rozhodně jeho svoboda končí, protože zasahuje do mých práv.
Stejně tak pokud na mojí stranu dá klimatizaci s výkonem XX kW.

Ouřadovy by to chtělo pro jistotu prolustrovat účty, jestli tam nejsou nějaké podivné transakce. Protože se mi neche věřit, že někdo postupuje tak liknavě, aniž by pro to měl nějaký důvod.

Stejně tak se tady ukazuje druhá strana mince a není to nic neobvyklého. Že než se srát s ouředníkama, tak je lepší to postavit načerno a pak si zažádat o dodatečné povolení.

Pokud to byla reakce na můj post, tak si to přečtěte ještě jednou. Ano, souhlasím s Vámi, nejde o omezení majetku někoho jiného (proto jsem psal příklad s bungalowem a bytovkou). Tam je třeba to řešit. Ale 90% staveb tento problém nemá, prostorově se to vejde, sousedovi neškodí (nestíní, nehučí). Prostě soused je kokot, tak dělá problémy (obvykle závidí), starosta je kokot, dělá problémy (obvykle nedostal nasypáno) atd. Tedy bylo by třeba vzít vítr z plachet těmto potížistům, co dělají problémy, kde nejsou, jenom nějakými fiktivními obstrukcemi. Sám s tím mám zkušenosti. Sousedovi se nelíbila příjezdová cesta, chtěl ji posunout o metr, tak ok, posunul jsem o metr a byl klid. Ale problém byla obec a starosta.
IP zaznamenána