30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost na motorce o více než 50km/h mimo obec, ztotožněn, příkaz -velký špatný  (Přečteno 5790 krát)

corse1199

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
obracím se na Vás o radu ohledně mého přestupku. Od místa přestupku cca.1km jsem byl na parkovišti dojet policejní hlídkou, která prováděla měření, ztotožněn a protokol jsem podepsal bez vyjádření. Z jízdy mám svůj kamerový záznam, kde je zachyceno měření. Dopis jsem vyzvedl poslední den 28.5.2020. Nyní mi přišel příkaz,který přikládám. Něco jsem zde na fóru přečetl a mám pár dotazů.
Protože mám jet pracovně do Finska během léta,tak bych potřeboval řidičák až do září.Pokud jsem tomu dobře porozuměl, tak jedinou možností je podat včasný odpor - důvod neudám. Až budu předvolán,tak bych asi nějaký důvod měl ale uvést?!? Odpor mám poslat doporučeně pracovníkovi,který je uveden v příkazu?
Kdy mohu požádat o nahlédnutí a  kopii spisu až mě vyzvou, nebo dříve? Může okopírovaný spis vyzvednout někdo jiný, protože přestupek se řeší na druhém konci republiky (severní oblast Olomouckého kraje),tak je to pro mne docela z ruky.
Také jsem vyčetl na fóru,že odpor neznamená,že mi naoplátku zvýší vyměřený trest,ale ke konci příkazu je uvedeno, že musím uhradit náklady spojené s vyhláškou 50, co to je za náklady,abych neplatil třeba ještě 20000kč.


Děkuji za pomoc a Vaše rady.


P.




 






IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil

náklady řízení jsou 1000kc, takže maximálně 7000 dohormady
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

1. Klid! Hlavně se nyní uklidněte a vše v klidu pečlivě promýšlejte. Žádné zbrklé kroky, tak si jen ublížíte.
2. Odpor bez jakéhokoli odůvodnění nebo argumentace pošlete na adresu MěÚ.
3. Nahlédnou do spisu a (nechat úředníka) pořídit kopii můžete kdykoli. Může to za Vás udělat i kdokoli jiný na základě plné moci (více zde).
4. Trest (ani pokuta ani zákaz řízení ani počet bodů) se už navýšit nemůže, pouze v případě prohry se to prodraží o 1000 Kč správní poplatek (což lze určitě risknout).
5. Případný zákaz řízení platí pouze na území ČR, to se může ve Finsku hodit (neodevzdávejte ŘP, pokud je třeba, vyřiďte včas mezinárodní ŘP).
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil

Fotka z radaru je?
Jestli je vše podle návodu jak tvrdí .
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil

Kilometr je kus cesty, to se jeden z dohledu docela ztrati. Byl to bily superb?
IP zaznamenána

corse1199

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Byla to bílá Octavia. Popravdě jsem si jich vůbec nevšiml a hned co jsem je minul, jsem ubral a jel dle předpisů,protože přede mnou jeli další motorkáři. Zastavil jsem na parkovišti na cigáro a to mě akorát dojeli a zastavili. Takže mě měli na dohled asi celou dobu.
Díky všem za příspěvky.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

Citace
Zastavil jsem na parkovišti na cigáro a to mě akorát dojeli a zastavili.

Tohle mi nejak nesedi. Takze jste zastavil sam a hlidka prijela, kdyz jste se opiral o auto nebo jste odbocoval na parkoviste a v tu chvili vas dojeli a zastavili?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

lerion> Jel na motorce.
IP zaznamenána

corse1199

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Ano,když jsem odbočoval na parkoviště,tak v té chvíli jsem si všiml,že jedou za mnou. Potom jsem zastavil a policajti zastavili u mě a bylo vymalováno.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Jeli za vámi s majáky nebo to prostě jen zkusili, když viděli, že zastavujete?
IP zaznamenána

corse1199

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Jeli za vámi s majáky nebo to prostě jen zkusili, když viděli, že zastavujete?

to nemůžu říct protože jsem o nich nevěděl do poslední chvile, ale když mě dojeli na parkovisti,tak světelné jsem si všiml,ale houpačku neměli.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Minimálně nějakou dobu trvá, než se to auto dá do pohybu, otočí se a dojede vás. Při zmíněné rychlosti to nebude 100m... Máte k tomu již nějaké detaily? Můžete na mapce nebo třeba na streetview vyznačit, kde to přesně bylo?
IP zaznamenána

corse1199

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Minimálně nějakou dobu trvá, než se to auto dá do pohybu, otočí se a dojede vás. Při zmíněné rychlosti to nebude 100m... Máte k tomu již nějaké detaily? Můžete na mapce nebo třeba na streetview vyznačit, kde to přesně bylo?

Omlouvám se za pozdní reakci,bohužel hlídka stala v mém směru jízdy.Detaily zatím nemám. Podal jsem odpor. Zítra si jdu vyzvednout nový dopis.V příloze přikládám mapku.
IP zaznamenána

Dvořik

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Buď zdráv kolego v jedné stopě, bude hodně důležité, jestli mají fotku motorky v daný okamžik s registrační značkou. Pokud ne, tak to půjde hrát. Jak píše kolega, podat odpor je první krok. Oni zahájí správní řízení, pozvou policajty a tebe. Ty se na první předvolání řádně omluvíš, neboť záda a kolena jsou na motorce sviňa, chce to papír od doktora. Mezi tím se policajti pěkně vykecají do protokolu. Orgán tě před vynesením rozhodnutí musí vyzvat k doplnění a vyjádření se. Dojdeš, vyžádáš si kopii spisu a navrhneš svědky. Pak se to dá protahovat do prekluze jednoho roku. Problém bude s tou fotkou. Mě se stalo něco podobnýho, měli fotku, ale ze předu  a tvrzení že mě celou dobu viděli jsem jim rozbil. Samozřejmě až u odvolání, první stupeň tě odemele tak jak tak.
Je potřeba hrát o čas, můžeš si nechat předvolat znovu ty policajty, na základě znalosti spisu jim pokládat zákeřné otázky a dostat je do rozporu. Ono se jim tam moc podruhé nebude chtít, což je výborná munice do odvolání. Tak zatím hodně zdaru a nepropadej skepsi.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Dvořik> Tak zrovna tahle rada je dost špatná. Nechat opicajty vypovídat bez dozoru fakt není dobrý nápad.
IP zaznamenána