30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK  (Přečteno 11893 krát)

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #30 kdy: 17 Října 2020, 18:45:42 »

To asi má menší potenciál než doufáte.. když tam je i citace a je zjevné který odstavec zákona měl SO na mysli tak to vyřeší jako písařskou chybu.
aaa to jsem nechtěla slyšet :D ale děkuji přestanu se k tomu tak upínat, oni to totiž mají blbě už ti policajti na tom svým oznámení na provozovatele. Ten MÚ to jen opsal.

Citace
Co zkusit argumentaci ve stylu paní zde?
Není to přesně ono, ale na sjm by to napasovat šlo a ať se úřad snaží
Jakože se vrátit k tomu původnímu - nic jsem nedovolila ani nepřikázala - manžel si auto prostě vzal je i jeho (on je i pojistník).


IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #31 kdy: 17 Října 2020, 20:29:54 »

1) Doporučuji vše i zde v Kuchyni anonymizovat, nikdy nevíte, kdo to čte.

2) Dodatečné k tomu případnému oznámení PČR - ať by to policie šetřila jako krádež (§ 205 TZ) či jako neoprávněné užívání cizí věci (§ 207 TZ), tak k zahájení trestního stíhání bude PČR potřebovat váš souhlas (ten vyžaduje § 163 TŘ). Totéž platí i pokud by se úřad snažil řešit to jako přestupek (§ 79 PřesZ). V mezích těchto (majetkových) deliktů tedy manžela nepůjde postihnout, pokud s tím nedáte souhlas.

3) Dodatečně též k vyplnění části II oznámení o přestupku - oznámení (podezření z) přestupku je jednostranný úkon směrem od PČR ke správnímu orgánu, proto není potřeba jakákoli účast obviněného na takovém úkonu (ať již vyjádření či podpis). Jestli byla druhá část vypsaná je tedy irelevantní, protože jde o dva úkony na jednom listě a není důvod, aby se manžel vyjadřoval k oznámení o přestupku, které se ho netýká, nebo mu to bylo dáno k podpisu (není to bonz jeho, ale fízlů).

4) Na ÚJ asi nemá smysl chodit, sama vidíte, jaké je s úředníkem pořízení (bude vás přesvědčovat atd.). Jen pozor na to, že po skončení ÚJ vám dává orgán možnost vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí, pokud se nedostavíte, tak je vhodné zažádat si o poskytnutí přiměřené lhůty.

5) Doporučuji se k tomu nějak vyjádřit písemně. Jelikož již bylo řízení s řidičem uzavřeno příkazem na místě, tak si na něm úřad nebude moct vybít zlost v dalším správním řízení (a jinak by se mohlo jednat o delikt projednatelný jen se souhlasem). Hodilo by se vymyslet nějaký konstrukt, že jste vozidlo neprovozovala (a kde tedy bylo, jak bylo zabezpečeno atd.).
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #32 kdy: 20 Října 2020, 13:09:28 »

Děkuji, takže na ÚJ nejít (omluvit se nebo ne?) a jak si zažádat o tu lhůtu? A to vyjádření poslat už v tom oznámení, že se nedostavím na ÚJ nebo až jako odvolání proti rozhodnutí? Děkuji moc, b.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #33 kdy: 20 Října 2020, 15:43:33 »

Skrz nařízení ÚJ je (zejména v této době) dost dobře možné nahnat nějaký ten měsíc k dobru, v zásadě proaktivní přístup k délce řízení (pokud jste obviněná) nikdy není na škodu, takže se můžete zkusit s nějakým předstihem (dejme tomu týden) omluvit (bude k tomu potřeba nějaký dobrý důvod, například plánovaná návštěva lékaře) a doufat, že úředník nařídí další ÚJ třeba za měsíc. Takhle to jde opakovat, dokud vám úředník omluvenku nezamítne.

Ad žádost - nemusíte vymýšlet nějaký elaborát, stačí napsat formální dopis ve stylu "Žádost o poskytnutí lhůty pro vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí", kde popíšete, že vám úřad dává možnost vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí, ale jelikož se na ústní jednání nedostavíte, žádáte o poskytnutí lhůty třeba 14 dní. Pokud si nebudete jistá, můžete sem samozřejmě jakýkoli dokument před odesláním vložit pro kontrolu. Z tištěných dopisů tuším, že nemáte DS, proto doporučuji žádost poslat den před konáním ÚJ.

Samotné vyjádření pak pošlete ideálně poslední den poskytnuté, jinak by její poskytnutí postrádalo smysl.
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #34 kdy: 16 Listopadu 2020, 08:43:03 »

Dobrý den, jen pro info - volala jsem na MÚ a mám posunuté jednání na leden. díky B.
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #35 kdy: 25 Února 2021, 08:34:54 »

Dobrý den, tak nakonec to skončilo dobře, ale bitva to žádná nebyla. Měla jsem jednání nařízené na leden, ale vzhledem k tomu, že furt trval NS, tak mně úřad dovolil vyjádřit se písemně a na základě toho vyjádření to zastavili. Použila jsem zde psané argumenty - vozidlo odstavené mimo pozemní komunikaci, manžel upozorněn na chybějící technickou, klíče mimo obvyklé umístění a jízdu jsem nepovolila ani nepřikázala. Myslím si ale, že spíše než ty argumenty za to zastavení může ta současná situace.
Děkuji ale moc za pomoc a podporu. b.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #36 kdy: 25 Února 2021, 08:39:33 »

Můžete sem nahrát to usnesení o zastavení?
IP zaznamenána

verbascum

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #37 kdy: 24 Dubna 2021, 09:20:57 »

Rozhodnutí o zastavení
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #38 kdy: 25 Dubna 2021, 12:53:57 »

Gratulace!

Já bych ještě podal odvolání, ať si úřední parazit udělá ostudu ještě u odvolacího orgána, ale na to už je bohužel pozdě.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pokuta MÚ provozovateli - propadlá STK
« Odpověď #39 kdy: 25 Dubna 2021, 13:48:29 »

Bože, to jsou hlody, po zralé správní úvaze ...
« Poslední změna: 25 Dubna 2021, 15:27:58 od hh »
IP zaznamenána