30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Odtah z místa vyhrazeného pro invalidy  (Přečteno 2053 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
[LOST] Odtah z místa vyhrazeného pro invalidy
« kdy: 27 Května 2020, 10:32:49 »

Dne 26.5.2020 bylo vozidlo, jehož jsem provozovatel, odtaženo. Stálo na správně označeném (svislé i vodorovné značení) místě vyhrazeném pro invalidy. Auto jsem si ještě toho dne vyzvedl na odtahovém parkovišti BKOMu proti platbě 1920 Kč za odtah. Od poskoka BKOMu i městských poloopičáků, kteří byli po neshodě s poskokem na místo přivoláni, jsem se neformálně dozvěděl, že parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, který byl ve vozidle viditelně umístěn, považují za neplatný/falešný.

O údajný přestupek jako takový se nebojím, stejně bude muset být (ať už půjde o přestupek provozovatele nebo o přestupek řidiče) sloučen s mnoha jinými údajnými (často závažnějšími) přestupky do společného řízení, tedy mi je spíše k užitku než ke škodě.

Po vzoru d-fensova článku Silvestrovský speciál: Strážník, který oflastroval sám sebe ale uvažuji nad tím, zda se stejně jako dopravní značka nepovažuje i parkovací průkaz za platný až do chvíle, dokud není prokázána jeho neplatnost příslušným orgánem a strážník není oprávněn (ne)pravost posuzovat. To by bylo smutné, kdyby náklady na odtah musel uhradit strážník, který odtah nařídil, že?

Zároveň se domnívám, že neoprávněný odtah lze považovat za krádež, což se vlastně může do budoucna hodit.

Za případné nápady a rady budu vděčný.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Odtah z místa vyhrazeného pro invalidy
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2021, 02:50:51 »

LOST. Tohle jsem vzdal.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Odtah z místa vyhrazeného pro invalidy
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2021, 08:12:02 »

Jestli jste vzdal jen poplatek za odtah, ale nevzdal pokutu za parkování, tak by mohl být LOST pouze poloviční?
IP zaznamenána