30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Olomouc, parkování ve vjezdu  (Přečteno 6024 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Olomouc, parkování ve vjezdu
« Odpověď #15 kdy: 14 Června 2020, 10:05:25 »

Ano, účast nedává úplně smysl. Leda snad, pokud by probíhal výslech svědků (měšťáků, ale zejména toho bonzáka). Máte pro jistotu vyfocené místo s aktuálním značením, než to někdo opraví?

Možností, jak postupovat, máte nyní několik. Můžete je trochu popíchnout, např. takto:

Vážení,

bylo mi doručeno oznámení o zahájení řízení ve věci údajného přestupku, který má spočívat ve stání s vozidlem RZ XXX v ul. XXX dne 29. 2. 2020 v době od 12.10 do 12.28. Jak jsem již uvedla na podání vysvětlení dne XXX, vozidlo stálo zcela v souladu s pravidly provozu na pozemních komunikacích. Kvalifikujete-li v oznámení o zahájení řízení skutek jako porušení § 27 odst. 1 písm. n) zákona o silničním provozu, zjevně přehlížíte, že dané místo se nachází v úseku platnosti značky IP 13c, která stání umožňuje, a která je podle § 76 zákona o silničním provozu obecné úpravě nadřazena. Podle stejné logiky, podle které se pokoušíte předmětný přestupek stíhat jako porušení § 27 odst. 1 písm. n), byste museli obvinit všechny řidiče parkující v úseku zmíněné dopravní značky pro porušení § 27 odst. 2, a daná značka by se tak stala zcela zbytečnou.

Obvinění z přestupku z tohoto důvodu považuji za zcela nepodložené a řízení za od počátku vedené nezákonně. Upozorňuji, že poté, co toto řízení nevyhnutelně skončí zastavením z důvodu, že předmětný skutek není přestupkem, uplatním veškeré v té souvislosti mi vzniklé náklady jako škodu způsobenou nesprávným úředním postupem ve smyslu zákona č. 82/1998 Sb. a budu všemi dostupnými prostředky usilovat o to, aby regresní náhrada této státem způsobené škody byla vymáhána po konkrétních úředních osobách.

K nařízenému ústnímu jednání ve smyslu § 36 odst. 2 správního řádu žádám o informaci, zda a jaké důkazy plánuje správní orgán na tomto jednání provádět, zejména zda jsou předvoláni svědci a pokud ano, o koho se jedná a jaké konkrétní skutečnosti by měli objasnit.

S pozdravem, v Kocourkově dne datum, podpis


Jinak i když účast není z hlediska procesní taktiky nezbytná, zvážil bych, zda tam nejít čistě ze studijních důvodů. Bude-li i přes výše uvedené úřad usilovat o inkaso za každou cenu, bude to aspoň poučné stran toho, jak funguje tuzemská státní správa. 100x slyšet je nic proti tomu jednou na vlastní kůži zažít. Také je šance, že v zápalu boje úředník vypustí nějaké perly, např. že ho nezajímá, co se píše v zákoně atp. Což samozřejmě bude zachyceno ve skrytě pořízeném audiozáznamu.

Nehodí-li úřad do věci ručník, hrajete ještě jednou kartou - z ničeho zatím jednoznačně neplyne, kdo vozidlo zaparkoval. V rámci podání vysvětlení jste se zcela správně vyjadřovali jen k parkování jako takovému, jestli to připustila obviněná před MP, je to jen důkaz z druhé ruky a hlavně by nejdřív SO musel ty opičáky vyslechnout. Úřad by musel vyslechnout třeba toho bonzáka, jestli to neviděl na vlastní oči. To bych si ale schoval do případné pozdější fáze, zatím je třeba si to jen hlídat a nikde se k osobě, která zaparkovala, nevyjadřovat (na přímý dotaz neodpovědět nebo klidně zalhat).

BTW - předvolávají si pyrátku osobně, nebo její zmocněnkyni - matku s ostrými lokty? Ony ty ostré lokty nejsou na škodu, aspoň je u takové osoby menší riziko, že se z toho na místě sesype, ale nedá se říct, že by to byla podmínka pro úspěch postačující.
« Poslední změna: 14 Června 2020, 12:55:30 od hh »
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Olomouc, parkování ve vjezdu
« Odpověď #16 kdy: 25 Června 2020, 14:06:22 »

Díky, hh. Místo jsem nafotil, nic se tam zatím nezměnilo.

Předvolali sestru i matku, ta ale dopis vyzvedla až poslední den lhůty (včera 24.6.2020) a ÚJ je naplánováno na 30.6.2020. Tady si nejsem jist, zda je necelý týden adekvátní k přizpůsobení si časového harmonogramu (zrušení dovolené atd.. :) ).

Jinak z důvodu plánované dovolené nejspíše pošlou vámi zmíněnou reakci.

Díky.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Olomouc, parkování ve vjezdu
« Odpověď #17 kdy: 07 Srpna 2020, 19:19:33 »

Zdravím páni.
Tak nevím, nějak se mi to nezdá. Přišla výzva k uhrazení výpalného na provozovatelku (matka) či udání řidiče. Co jsem zde pročetl se mi tento postup úplně nezdá, většinou přijde požadavek na výpalné, pak následuje předvolání k ÚJ, popř. příkaz, ne? Zde proběhlo napřed předvolání k podání vysvětlení, následně předvolání k ÚJ (tam jsme se nedostavili, ale poslali reakci) a nyní výzva k zaplacení?? Je to tak OK? Už nás to přestává bavit.. Kdyby se ten přestupek alespoň opravdu stal....  :x





Teď nevím, předpokládám, že to můžeme ignorovat a nechat přijít příkaz a následně se odvolat na základě již zmíněných faktů?

Nebo udat řidičku? Nebo udat např. mě a já pak budu reagovat, že jsem to neřídil? Ať je ještě víc zaměstnáme, když řešíme postih za něco, co se nestalo??

Rád bych také podal stížnost na postup úřadu, jelikož řeší přestupek, který se nestal... Bere nám to čas i peníze..

Díky...
« Poslední změna: 07 Srpna 2020, 19:21:57 od hp racing »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Olomouc, parkování ve vjezdu
« Odpověď #18 kdy: 07 Srpna 2020, 20:57:33 »

Aktualizujte celou časovou osu. Pokud si pamatuju dosavadní průběh, nejdřív na místě prudilo městapo, ale blokovou pokutu nikomu nevnutili. Tak to oznámili úřadu, který nejdřív chtěl vysvětlení (tj. v podstatě jen předprocesní sběr informací, vedlejší motivací možná bylo taky někomu při té příležitosti vnutit blok), to dostal, a následně zahájil s vaší sestrou jakožto s podezřelou řízení o přestupku řidiče.

Mám to správně? Co se dělo pak? To řízení se sestrou stále běží? Nebo bylo zastaveno?

Pokud běží, tak je zaslání odpustku provozovateli kardinální kravina. Jako první bych ověřil, jestli jde opravdu o tutéž věc, tj. stejný čas a datum. Podmínkou odpustku je, že není známa totožnost řidiče nebo není zřejmá z podkladu pro zahájení řízení. Současně proti řidiči vést řízení a zároveň chtít odpustek vypadá jako pěkná schíza orgánu. Reagovat stížností asi není od věci. Jinak bych to ignoroval, udávat jiného řidiče mi přijde jako ztráta času.

Pokud ovšem řízení se sestrou už bylo pravomocně zastaveno, jde asi o přípravu na sprdel. Sice v trochu divném pořadí, ale proti tomu bych jako provozovatel nic nenamítal, pořád lepší mít možnost (nikoliv povinnost) uhradit odpustek, než čelit rovnou sprdelnímu řízení. SO si možná myslí, jak je vychytralý, a jistí se, aby se provozovatel nemohl absencí odpustku bránit. Já bych v takovém případě udal sestru, a ta by se zároveň paralelně sama přiznala. Jí už totiž stíhat nelze (srov. § 77 PřesZ). Pokud by to ani pak SO nevzdal a zkoušel zahájit sprdel, tak prosím o vstupenku do první řady.
« Poslední změna: 07 Srpna 2020, 20:59:20 od hh »
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Olomouc, parkování ve vjezdu
« Odpověď #19 kdy: 08 Srpna 2020, 09:56:58 »

Pamatujete si to dobře, hh. Data doplním později.

1/ buzerace sestry od městapa - nezaplatila, nepodepsala
2/ podání vysvětlení na úřadě - bylo podáno osobně (přítomny obě, matka se stala zmocněncem)
3/ zahájení řízení + pozvánka k ústnímu jednání - nezúčastnily se (tehdy poslaly to, co jste doporučil, posílala to máma jakožto zmocněnec) - předvolání k ÚJ tehdy obdržely obě
4/ výzva k zaplacení určené částky - matce, která je zmocněncem a zároveň provozovatelem. O řízení se sestrou nevím nic, nic speciálního ji zatím nepřišlo.

Data sedí s předešlými výzvami.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Olomouc, parkování ve vjezdu
« Odpověď #20 kdy: 12 Srpna 2020, 11:29:09 »

Nemám moc dobré zprávy, při hledání odpovědi na jiný dotaz jsem narazil na § 3(7) vyhlášky 294/2015 Sb., podle které je platnost značek parkoviště přerušena vjezdy. Tedy v tomto místě značka neplatí a uplatní se tak obecná úprava, která stání ve vjezdu zakazuje. Jediné stéblo, kterého se lze chytit, je klauzule není-li způsob a uspořádání dovoleného stání vyznačen vodorovnými dopravními značkami - v daném případě je tam parkovací záliv vyznačen jinou dlažbou, což by se s trochou fantazie dalo považovat za ekvivalentní V 10d, případně jako plán B lze cílit na absenci zavinění a předpoklad racionality tvůrce značení.

Omlouvám se, že mi toto nedocvaklo v prvotní analýze. Každopádně na aktuální taktice to asi nic nemění (pokud se to nerozhodnete odpískat zaplacením odpustku). Jsem docela zvědav, zda SO toto dobře ukryté ustanovení najde ...
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Olomouc, parkování ve vjezdu
« Odpověď #21 kdy: 20 Srpna 2020, 16:48:47 »

Ahoj,
tak nakonec to holky zaplatily... můžete přesunout do ukončených jako dobrovolný lost..
Pěkný den
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Olomouc, parkování ve vjezdu
« Odpověď #22 kdy: 20 Srpna 2020, 16:55:38 »

Zaplatily co, odpustek (tj. určenou částku z pozice provozovatele)? Rozjeté řízení s podezřelou řidičkou úřad zastavil?
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Olomouc, parkování ve vjezdu
« Odpověď #23 kdy: 23 Srpna 2020, 20:40:43 »

Ano, zaplatily odpustek.
O zastavení řízení nemám žádné zprávy. Může být vůbec zahájeno?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Olomouc, parkování ve vjezdu
« Odpověď #24 kdy: 23 Srpna 2020, 20:59:14 »

Už bylo zahájeno.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Olomouc, parkování ve vjezdu
« Odpověď #25 kdy: 15 Října 2020, 13:29:34 »

Ahoj,
jen taková zvídavá: pokutu holky zaplatily 20.8.2020 na základě výzvy provozovateli (mámě). 5.10.2020 bylo vytvořeno usnesení, že se zastavuje řízení se sestrou.

Zajímalo by mě, proč s ní vůbec to řízení rozjeli, když vůbec nikdo neřekl, že řídila..? Je to normální, že se to tak kryje časově?

Díky  :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Olomouc, parkování ve vjezdu
« Odpověď #26 kdy: 15 Října 2020, 13:50:06 »

Což o to, rozjet řízení mohli, podezření, že šlo o řidičku, dané tím, že auto vyzvedávala, o čemsi se na místě hádala s MP, je asi podložené (taky je ve hře nějaký ten bonzák, který to mohl vidět atp.) Otázka je, z jakého důvodu (a podle kterého písmenka § 86 PřesZ) pak bylo zastaveno.

Jinak samozřejmě není normální vydat odpustkovou výzvu v době, kdy běží řízení s (podezřelým) řidičem, odpustek má jednak být prvním úkonem SO po přijetí oznámení, a jednak je podmíněn právě tím, že řidič není znám. Ale jelikož jste se rozhodli z věci vykoupit zaplacením, nedává smysl u toho darovaného koně koukat na zuby ...
IP zaznamenána