30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Jiný typ vozidla?  (Přečteno 4731 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
[WIN] Jiný typ vozidla?
« kdy: 02 Března 2017, 13:42:23 »

Mám tu jednu pokutu za parkování, v řešení mám celkem jasno, ale chtěl bych se zeptat, jestli je nějak zneužitelné, když mi do výzvy přišlo "vozidlo (SPZ) (typ auta) (objem) TDI", ale ve skutečnosti je v autě místo TDI motor JTD? Mohl by se například provozovatel vyvinit ze zodpovědnosti argumentací, že "takové vozidlo nevlastním"?
« Poslední změna: 10 Července 2017, 20:29:02 od IZS »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 006
    • Zobrazit profil
Re:Jiný typ vozidla?
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2017, 13:45:40 »

Vyvinit určitě ne, podotknout na to lze, možná by se tím dalo získat trochu času a přidat úředníkovi trochu práce, ale nespoléhal bych na to.

O jakou výzvu jde? Kdo ji zaslal? Jak byla doručena?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jiný typ vozidla?
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2017, 15:38:35 »

Byl to jenom odpustek, přišel asi před cca 5 měsíci proužkovaně od úřadu, vyzvednuto v poslední den úložní lhůty. Vyžádal jsem si spis a důkazní hodnota přiložených fotek je nulová, listiny jsou špatně očíslované a není tam soupiska. Bohužel ještě neuplynula lhůta podle InfZ, takže zatím nemůžu podat stížnost proti postupu.
Čekal jsem, co se bude dít, protože v poučení nenapsali nic, co by naznačovalo jejich postup po nezaplacení odpustku. Teď už je "věc" přes 2 měsíce odložená a neděje se nic. Čirou náhodou jsem si na to nedávno vzpomněl, tak jsem si vyžádal spis. U vozidla jsem si všimnul téhle chybky, tak mě zajímalo, jakou má taková chyba "hodnotu" :)
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Jiný typ vozidla?
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2017, 16:32:22 »

Hodnotu ma pouze prudici a jako "vypln". Nic hodnotneho na tom  nepostavite, ale urcite neni duvod to nepouzit.

~ Blabla ... specifikujete vozidlo kombinaci udaju, ktere jsou v rozporu se skutecnosti, coz ve mne vyvolada pochyby o spravnosti identifikace predmetneho vozidla / resp. jeho mozne zameny za zcela jiny vuz. Pokud se jedna o pochybeni uradu, zadam o urceni, ktery z uvedenych udaju v identifikaci vozidla je chybny a jeho opravu, tak aby nebylo pochyb o jakem voze se rizeni vede. ~

Nic to nezmeni, ale je to par vet navic, ktere resi nejakou skutecnou vec (byt marginalni) a vyzaduji od urednika nejakou praci navic (zamyslet se, podivat se, sesmolit par vet) do cehoz se mu nebude chtit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jiný typ vozidla?
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2017, 16:37:11 »

Možná zdržovací hodnotu by to mít mohlo.. pokud vlastníte a nebo někdo z rodiny auto TDI.. tak jim napsat že není zřejmé o které z nich se jedná a ať to upřesní..
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jiný typ vozidla?
« Odpověď #5 kdy: 10 Července 2017, 20:10:50 »

WIN, advokátka z úřadu to vzdala po stížnosti na postup dle 106.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Jiný typ vozidla?
« Odpověď #6 kdy: 11 Července 2017, 08:40:50 »

WIN, advokátka z úřadu to vzdala po stížnosti na postup dle 106.

Tomu nerozumím. 106ka je samostatné řízení a v zásadě nemá s nějakým potencionálním SPRDELem nic společného. Ke spisu jste se podle všeho nějak dostal....na co jste si stěžoval ?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Jiný typ vozidla?
« Odpověď #7 kdy: 12 Října 2020, 23:13:18 »

Dohledal jsem si to. Šlo tehdy o zábor veřejného prostranství, takže to řešil bytový odbor, ale pokoušel se tam o nějaký hybridní model se sprdelí, kdy poslal prvně možná výzvu (to si nepamatuji a nemám), pak příkaz provozovateli (ten mám schovaný). Po podaném odporu a nějakém kočkování skrz InfZ, které řešila ta stejná osoba, to úřad nechal vyšumět - po příkazu už nic nepřišlo. Přesouvám do uzavřených.
IP zaznamenána