30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují  (Přečteno 35168 krát)

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Ahoj, moc prosím o radu.
Začátkem května mě odpoledne stavěla hlídka, předložil jsem doklady, dechová kontrola 0,4 a po pěti minutách 0,36. ŘP zadržen. Uvedl jsem po pravdě konzumaci piva z předešlého dne, množství takové, že by nebyla šance, aby ještě zbytek zůstával v oběhu.
Policisté mě na moji žádost odvezli do nedalekého okresního města do nemocnice na odběr krve. Ta proběhla cca za hodinu od dechové zkoušky. Lékař mě nechal jít po čáře a trefit špičku nosu.
O několik dní později jsem volal do nemocnice s dotazem na výsledek odběru, bylo mi řečeno, že krev si toho dne ti policisté odvezli (proto tam se mnou čekali do konce, jak jsem si pak uvědomil). Dva týdny poté mi přišel papír z MÚ, že zahájili řízení o zadržení ŘP. Dnes po dalších necelých dvou týdnech přišlo rozhodnutí o zadržení ŘP. Bohužel mi stejný MÚ zadržel ŘP před 7 lety, také za 0,4 (dostal jsem tenkrát 7 bodů, což, jak si nyní uvědomuji, asi nebylo v pořádku - po odečtení odchylky přístroje bych snad spadal do lehčí kategorie pod 0,3? Krev jsem tenkrát nedával; po 3 měsících mi byla odpuštěna polovina trestu zákazu řízení). 
V rozhodnutí o zadržení ŘP jsou uvedena jen čísla z dechových zkoušek. Je tam věta, že jsem se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v té a té nemocnici. Ale výsledek z krve ne.

Prosím, má smysl dožadovat se výsledku krevního testu? Mám teď lhůtu na vyjádření se k podkladům rozhodnutí, příp. navržení doplnění podkladů.
Děkuji.
« Poslední změna: 26 Května 2020, 13:39:36 od Capablanca »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #1 kdy: 26 Května 2020, 13:56:24 »

Policajtům nevyprávíme, že jsem něco pil. Byť jedno pivo a den předem....
Ve spisu by mělo být vše. Takže dojít a nafotit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2020, 13:59:08 »

Vše co k tomu máte anonymizujte a nahrajete sem.
IP zaznamenána

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #3 kdy: 26 Května 2020, 14:55:30 »

Vše co k tomu máte anonymizujte a nahrajete sem.

Děkuji. Nahrál jsem vše, kromě Oznámení o zahájení řízení o zadržení ŘP z MÚ, které nemám při sobě. Z nemocnice nemám nic.
Dodávám, že kromě podobného škraloupu z r.2013 jsem celou dobu bez bodů.

IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #4 kdy: 26 Května 2020, 19:46:15 »

Určitě bych chtěl výsledek krve. Dechovka se vešla do 10 procent. Něco ke studiu:
https://road-fens.cz/fsm110_alkohol/
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #5 kdy: 26 Května 2020, 23:02:53 »

Co nejdřív, v pracovní době úřadu, dojděte nahlédnout do spisu a v něm najít výsledek krve. Nemusíte se ohlašovat ani domlouvat termín. Při vstupu na úřad zapněte nahrávání alespoň zvuku. Neodpovídejte na žádné otázky úředníků. O nahlížení musí orgán sepsat záznam. Máte-li jak, udělejte si kopii celého spisu. Výsledek krve dejte sem, nebo napište, že o krvi ve spisu nic není. Není-li tam o krvi nic, určitě si udělejte kopii soupisu dokumentů (nebo jak tomu říkají) pro případ, že by chtěli něco později vložit.

Vemte na vědomí, že jim nejde o Váš ŘP, ale o prachy z pokuty.

Neprošvihněte lhůtu pro odvolání.
IP zaznamenána

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #6 kdy: 27 Května 2020, 10:25:31 »

Děkuji JF a ostatním.
Neprodleně se tam vypravím. Je možné, že by chtěli krev tutlat? Byla-li by vyšší, jistě by ji použili. To, že v oněch dvou dokumentech z MÚ nefiguruje, může svědčit o negativitě testu?
Díky  ;)
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #7 kdy: 27 Května 2020, 11:14:23 »

Tak možné je u našich úřadů všechno, ale spíš bych vsadil na klasický bordel. Buď jí nezmínili, protože použili špatnou šablonu a nebo je docela dobře možné, že ve spisu vůbec není. Tak jako tak na to úředníka v žádném případě neupozorňujte!
IP zaznamenána

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #8 kdy: 27 Května 2020, 11:34:48 »

Tak možné je u našich úřadů všechno, ale spíš bych vsadil na klasický bordel. Buď jí nezmínili, protože použili špatnou šablonu a nebo je docela dobře možné, že ve spisu vůbec není. Tak jako tak na to úředníka v žádném případě neupozorňujte!
Promiňte, na co nemám upozorňovat? Mám dlouhé vedení  :)
Neupozorňovat na fakt, že chybí výsledek z odběru krve a pak tímto nedostatkem argumentovat během správního řízení?
Děkuji.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #9 kdy: 27 Května 2020, 15:17:42 »

Správně, jde o to, aby se vám nestalo, že utrousíte něco jako "a výsledek krve tu není?" Úředník by by se mohl pokusit vady nějak zhojit. Obecně moje zkušenost je taková, že úředníci, když už mají v ruce spis, tak se jen tak mimochodem ptají na různé věci a chce to opravdu držet linii "nebudu se k ničemu vyjadřovat, chci jenom kopii spisu".
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #10 kdy: 27 Května 2020, 21:56:51 »

Capablanka:
pokud ŘP nepotřebujete, pak můžete postupovat výše popsaným způsobem
Pokud ŘP pořebujete a jste si jist, že krev vyšla negativní, pak bombardujte nemocnici i úřad. Pokud jste žádal o krev, pak jste i plátcem testu.
Prohledejte forum, podobné případy tu jsou.

Předpokládám, že větu "...bylo mi řečeno, že krev si toho dne ti policisté odvezli" nemám chápat tak, že policajti si krev odvezli a někde na služebně
jí následně popíjeli?

Taktéž by měli mít "papírky" z drageru. Ve spise je napsáno, že bylo měřeno 16:19 a 16:24. To se jeví jako rozestup 5 minut.
Pokud to však bylo 16:19:59 a 16:24:01 je tozestup 4minuty a 2 sekundy, což je málo.
« Poslední změna: 27 Května 2020, 21:59:00 od Grave »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #11 kdy: 27 Května 2020, 23:56:39 »

Navíc jestli nepácháte přestupky soustavně tak přestupek z roku 2013 nelze proti vám použít.
Podle judikatury se institut zahlazení vztahuje i na přestupky.. když vykonáte trest a vedete aspoň 1 rok řádný život (zejména nepácháte další přestupky) tak má přestupek být zahlazený.

Rozhodnutí o zadržení ŘP je na vodě..
použít proti obviněnému starý přestupek je nezákonné.. a dechová zkouška je na hraně odstupem měření i rozdílem výsledků..

problém je jestli vám to pomůže když ŘP stejně nemáte..
IP zaznamenána

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #12 kdy: 28 Května 2020, 16:53:46 »

Moc děkuji všem za rady!
Po neděli jedu nahlédnout do spisu. Dám vědět.
IP zaznamenána

Capablanca

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #13 kdy: 01 Června 2020, 13:41:02 »

Ahoj! Nahlédl jsem do spisu. Úředník ochotný. Spis neobsahuje výsledek krevního testu, ani protokoly z Drageru. O krvi jsem se nezmiňoval. Ptal jsem se na protokoly z dechové zk. Bylo mi řečeno, ż
že budou až ve spisu k přestupkovému řízení.  Tuto informaci mi úředník zopakoval. Kopii budoucího spisu že mi prý rádi pošlou. 
Na žádost mi vystavili seznam dokumentů obsažených ve spisu. Ofotil jsem si jej a pořídil audiozáznam. Budu vděčný za radu, děkuju.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:0,4 0,36 krev odebrána, ale výsledky nikde nefigurují
« Odpověď #14 kdy: 01 Června 2020, 13:55:12 »

...Ofotil jsem si jej a pořídil audiozáznam. Budu vděčný za radu, děkuju.

Pokud chcete radu tak spis anonymizujte a nahrejte jej sem. Případně požádejte o přesun do neveřejné části.
IP zaznamenána