30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Město chce peníze za to, že si chce rodina postavit dům  (Přečteno 2405 krát)

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Město chce peníze za to, že si chce rodina postavit dům
« Odpověď #1 kdy: 26 Května 2020, 09:02:04 »

On policista, ona zdravotní sestra. Alespoň snad pochopili pro koho oba pracují.
Když jsem se kdysi ptal co vlastně dostávám jako protihodnotu za placení daně z nemovitosti, tak mi bylo řečeno, že právě to, za co po nich chce město ty peníze. Tak předpokládám, že daň z nemovitosti jim bude po zbytek života odpuštěná  ;D
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Město chce peníze za to, že si chce rodina postavit dům
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2020, 09:58:16 »

Je to hnus fialový!

Jediné pozitivum na tom je, že tohle je mediálně vděčné (a snad i pochopitelné) téma a aspoň si více lidí uvědomí, co je to na úřadech za verbež!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Město chce peníze za to, že si chce rodina postavit dům
« Odpověď #3 kdy: 26 Května 2020, 10:22:37 »

Mně zas štve, že policistu a zdravotní sestru všichni litují, ale kdyby to byli OSVČ třeba truhlář a kadeřnice, tak by jim to plébs nejraději zdvojnásobil. 
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Město chce peníze za to, že si chce rodina postavit dům
« Odpověď #4 kdy: 26 Května 2020, 11:56:03 »

Bohužel se jedná o naprosto běžnou a roky ustálenou praxi. jeden kamarád v Líbeznicích "přispíval" 100k, druhý v Mratíně cca 200 (a to už před 10 lety, kdy to byly "jiný" peníze než dnes), jestli si to dobře pamatuju. Já aktuálně procházím stavebním řízením na podobném maloměstě jako je v článku a jelikož pod pozemkem vedla nějaká obecní infrastruktura, tak podmínkou obce bylo, že ta se nejdřív musí přeložit a že si tedy přispějeme. A ještě nám bylo naznačeno, že můžeme být rádi, že to nezacvakáme celé, protože náklady prý platí vždy ten, kdo tu potřebu investiční akce vyvolal... Nedalo se nic dělat, bez té přeložky by ani nezačali řízení o povolení. Tak jen doufám, že tímto máme přispěno a radnice si už nedovolí chtít ještě něco dalšího. Přijde mi, že obce jedou podle logiky "Když máš na barák, tak cvakej, šmejde jeden zazobanej, povýšenej". To, že se kvůli tomu lidi zadluží až za dva rohy, je jim šumák... :x
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Město chce peníze za to, že si chce rodina postavit dům
« Odpověď #5 kdy: 26 Května 2020, 12:02:58 »

se musí přeložit a že si tedy přispějeme. A ještě nám bylo naznačeno, že můžeme být rádi, že to nezacvakáme celé, protože náklady prý platí vždy ten, kdo tu potřebu investiční akce vyvolal...
Můžu se zeptat jak je možné, že se nenašel nějaký vandal, který to na soukromém pozemku nepřekopal..? Přece jen, potom by potřebu mělo město a já osobně bych jim to pod mým pozemkem vést nedovolil...
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Město chce peníze za to, že si chce rodina postavit dům
« Odpověď #6 kdy: 26 Května 2020, 12:57:45 »

Fogyn: Toto nešťastné řešení vedení městské vodovodní sítě pochází z dob, kdy stavební pozemek nebyl stavebním pozemkem, ale parkem - to přestalo platit po uznání restitučních nároků po roce ´89. My ho kupovali s tím, že ten problém tam je a že bez přeložky nebude stavba, věděli jsme to tedy dopředu. Zádrhel byl v tom, že město sice tu přeložku mělo už dlouhé roky v plánu investic, ale dle sdělení pamětníků se vždy našly jiné, důležitější a palčivější potřeby, takže se to pořád odsouvalo na neurčito. Jinak řečeno - nijak je to nepálilo a čekali na hejla, co se nenechá odradit, koupí to a na tu přeložku jim přispěje. :D Proto taky byl k mání a nestrhla se o něj rvačka - jak každý zájemce zjistil, že tam není možno okamžitě začít stavět, přestalo to pro něj být zajímavé. A k Vašemu dotazu - zatnout krumpáč do obecního radaru nebo otočit značku omezující rychlost na nesmyslném místě je taková (za mě) celkem nevinná partyzánština, kterou tu asi tak nějak všichni schvalujeme a fandíme jí. Na druhou stranu, zamezit dodávce pitné vody do několika přilehlých ulic, včetně sousedů, které si opravdu znepřátelit nepotřebuju, beru už jako hodně "přes čáru". Zkrátka žádného takového vandala, který by si lajsnul něco podobného, neznám... :)
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Město chce peníze za to, že si chce rodina postavit dům
« Odpověď #7 kdy: 26 Května 2020, 14:54:34 »

Mi připomnělo mojí story....... městské hlavy pomazané po letech tlaku povolily na vybraném území výstavbu garáží ( vč. prodeje parcel ). Že sem nebyl mezi zasloužilými a rejpal, tak na mě náhodou vybyla poslední "volná".  I s betonovým elektrickým sloupem uprostřed.
Při té bídě jsem zacáloval přeložení sloupu.
Ftipné bylo, že asi dva roky na to se sloup zrušil a položil kabel. Ukázka plánování el. sítě.....   :(
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Město chce peníze za to, že si chce rodina postavit dům
« Odpověď #8 kdy: 26 Května 2020, 19:01:11 »

panove, panove - vase starosti bych chtel mit ... ja mam pod zahradou ropovod Druzba a taky si nestezuju. Holt az jednou budu kopat jamu pro merunku a trochu se do toho ponorim, tak asi narazim na ropu ...
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Město chce peníze za to, že si chce rodina postavit dům
« Odpověď #9 kdy: 27 Května 2020, 17:34:31 »

já to tu opakovaně psal, kdysi jsem to napsal i d-f. je to problém nenažranosti obcí a jejich ochrany. díky tomu jsem řešil stavebko 4 roky. shodou okolností na říčansku, viz zmrd kořen, jak si to v diskuzich chrání. je to jedna velká mafie, chráněná soudy a vším možným, bojí se precedentu
IP zaznamenána