30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni  (Přečteno 39304 krát)

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #45 kdy: 27 Dubna 2020, 10:05:29 »

Gratulace. Carsharing to taky vzdal a uznal svou chybu, nebo se snažil vymáhat peníze jinou cestou?
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #46 kdy: 27 Dubna 2020, 12:00:39 »

Predpokladam, ze kdyz banka stornuje platbu, musi o tom carsharing uvedomit. Ten se ale v teto veci uz nikdy neozval, dokonce mi ani nezrusili ucet na sluzbe :)
IP zaznamenána

rutak11

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #47 kdy: 03 Května 2020, 22:27:30 »

Hezký den všem,

dovolím si navázat na téma Carsharing & výzva k uhrazení. Předesílám, že případ je již uzavřený, spíše pro představu, jak věci fungují. Vozidlo z carsharingu Car4Way, Praha 5, září 2019.

Po příjezdu domů jsem měl problém zaparkovat své dlouhé vozidlo (podélné parkování), nicméně jsem občasným uživatelem C4W a shodou okolností zde stálo již několik týdnů zaparkované sdílené auto, okolo kterého zbývalo hodně místa.
Odemkl jsem si tedy sdílené auto a přeparkoval ho o 20m dále v ulici na místo, kam by se mé vozidlo nevešlo. Svůj vůz jsem pak zaparkoval do uvolněného většího místa. Sdílené auto jsem užíval cca 150 vteřin.

Shodou okolností se další den ráno v ulici objevily značky Zákaz zastavení - blokové čištění s termínem za několik dní. Se zájmem jsem tedy sledoval, co se bude ohledně sdíleného auta dít. Nedělo se nic, auto zůstalo zaparkováno v místě, kam jsem ho přeparkoval až do termínu čištění komunikace.

V den blokového čištění jsem ráno při odchodu do práce (cca 08:00) ještě v dobré víře volal na zákaznickou linku C4W, chtěl jsem nabídnout případné přeparkování vozu, ale za podmínky, že za tento úkon nebudu platit klasickou minutovou sazbu.
Na linku jsem se nedovolal, nechal jsem tedy sdílené auto svému osudu a odešel do práce. Odpoledne po návratu auto stálo na místě, ulice vyčištěné, pustil jsem tedy celou věc z hlavy.

V říjnu 2019 jsem nicméně obdržel výzvu k zaplacení pokuty 400,- + 300,- administrativní poplatek C4W. V příloze mailu byla výzva z MHMP (přikládám v příloze, anonymizováno spíše ze zvyku). C4W pokuty platí a pak vymáhá, neudává řidiče.

Po delším diskutování s paní z C4W, se kterou jsem pokutu řešil, jsme došli k faktu, že za nastalou situaci nejsem odpovědný a pokuta byla stornována. Nebyli schopni prokázat, že značky se v ulici nacházely dříve, než jsem zde vůz zaparkoval a není mou povinností řešit čištění ulice až po ukončení užívání vozu.

Zajímavé na celé situaci bylo, že z dat o využití vozu museli vidět, že jsem ho jen popovezl v rámci jedné ulice. Kdybych na auto nesahal, stálo by na stejném místě před čištěním cca tři týdny a nevím, jestli by pokutu účtovali člověku, který ho tam zaparkoval, nebo byla nákladem firmy...
A pak také fakt, že i vzhledem k vyjednanému bezplatnému parkování v modrých zónách v době, kdy auto není zapůjčeno, se MHMP rád napakuje i na těchto vozech, jakmile má možnost..  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #48 kdy: 03 Května 2020, 23:39:26 »

C4W pokuty platí a pak vymáhá
Jen si dovolím upozornit, že určená částka a pokuta jsou dvě zcela rozdílné věci.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #49 kdy: 04 Května 2020, 23:22:33 »

Přesně tak, můj laický názor je že pokud není ve smlouvě o zápůjčce přesně uvedeno, že souhlasíte s takovými náhradami, pak má provozovatel na výběr - buď on sám zaplatí "určenou částku" a jde to k jeho tíži, nebo udá řidiče.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #50 kdy: 06 Května 2020, 09:30:45 »

pk202:
Ano, ale v té smlouvě to uvedené určitě bude..
příčetný provozovatel carsharingu asi nepůjde do toho že řešení přestupků řidičů vezme na sebe.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #51 kdy: 06 Května 2020, 09:48:39 »

Pokud to tam mají jako pokuty, tak by se to stejně netýkalo placení těch výzev...
IP zaznamenána