30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poškození zaparkovaného auta, viník neznámý  (Přečteno 1899 krát)

alcorkaf

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Poškození zaparkovaného auta, viník neznámý
« kdy: 12 Května 2020, 14:19:58 »

Dobrý den, prosím o názor/radu.
Auto zaparkované na  místní komunikaci u paneláku, kolem občas projedou jiní rezidenti, popeláři, zásobování apod. Asi hodinu po odstavení jsem zjistil na zadní straně odřený lak, nárazník a poškozenou skupinovou svítilnu. Kontakt nikdo nezanechal.
Ohlášeno na PČR, přijela nehodovka, vyfotila, sepsala a mám papír Potvrzení o účasti na dopravní nehodě, výše škody xx.xxx Kč, jako druhý druhý účastník nehody uvedeno "nezjištěno, řidič ujel".
Předpokládám, že za měsíc dostanu vyrozumění, že případ byl odložen, viník nezjištěn?

Když už mám to potvrzení od PČR, že šlo o dpravní nehodu (a pokud viník nehodu dodatečně sám nenahlásí, což považuji za málo pravděpodobné), vznikne mi nárok na nějaké plnění třeba z garančního fondu CKP?
Poslal jsem dotaz v tomto smyslu na ckp.cz,  ale chtěl bych znát názor i z jiné strany.
Děkuji.
« Poslední změna: 12 Května 2020, 14:23:12 od alcorkaf »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Poškození zaparkovaného auta, viník neznámý
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2020, 14:26:50 »

ČKP by platila škodu způsobenou neznámým řidičem vozidlem jen v případě škody na zdraví / životě. Bylo zbytečné policii volat, jestli nemáte havarijní pojištění Vy, máte smůlu.

edit: mám tam chybu, místo neznámým řidičem má být vozidlem
« Poslední změna: 13 Května 2020, 09:43:50 od asmodeus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Poškození zaparkovaného auta, viník neznámý
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2020, 14:31:34 »

Samostatně hmotnou škodu způsobenou nezjištěným vozidlem ČKP nehradí. Musíte zjistit aspoň to auto (je jedno, kdo řídil, je jedno, zda bylo/nebylo pojištěné).

Jediná situace, ve které by ČKP škodu způsobenou nezjištěným vozidlem musela hradit, je v § 24(2)(a) zákona č. 168/1999 Sb., tedy pokud by zároveň byla někomu způsobena závažná újma na zdraví. Poškozenému tedy sice zůstane černý Petr v ruce, ale na druhou stranu, zkuste si představit, jak by to asi vypadalo, kdyby ČKP škody způsobené nezjištěným vozidlem platila ...
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Poškození zaparkovaného auta, viník neznámý
« Odpověď #3 kdy: 12 Května 2020, 14:41:10 »

PCR je k necemu jedine pokud tam treba jsou kamery, jinak je to zbytecne. Lepsi je si projit okoli. Jinak plneni max z vlasti havarky nad spoluucast
IP zaznamenána

alcorkaf

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Poškození zaparkovaného auta, viník neznámý
« Odpověď #4 kdy: 12 Května 2020, 14:46:06 »

Proč PČR - městské kamer ytam nevidí, ale původně jsem podezíral ty popeláře  s tím, že záznam od PČR přidá mému dotazu trošku na váze. Ale popeláři podobné případy asi řeší často,  mají sledování vozidel přes GPS, dostal jsem záznamy a jsou z obliga.
V domě má soused za oknem kameru, bohužel nevidí přímo na místo mého parkování, Ale v inkriminované době po parkovišti zmateně pojížděla bílá dodávka (hohužel neposaná a  SPZ shora není vidět) Řidič podle všeho nacouval do mého auta, z dodávky je vidět jen přední část, jak zastavil , pak se otočila  a v klidu odjela.

Každopádně děkuji za rychlé a vyčerpávající  odpověďi.
IP zaznamenána