30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Kuriozita v Židlích  (Přečteno 3541 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
[GIVEN UP] Kuriozita v Židlích
« kdy: 10 Července 2017, 15:12:43 »

Zdravím,
mám tu kuriozní případ v Židlochovicích. Došel za mnou děda, že mu přišla pokuta z Rajhradu. Problém je v tom, že v uvedený termín v Rajhradu vůbec nebyl. Nechtělo se mi tomu věřit, tak jsem si říkal, "ok, tak tam bude třeba špatně přečtená SPZ a bude tam jiné auto". Jel jsem tedy do Židlí nahlédnout do spisu. Jenže... tam je skutečně jeho auto, minimálně stejný typ. Volal jsem dědovi, že jako by mi měl asi něco vysvětlit, jenže mi ukázal výpis z platební karty, kdy vybíral zhruba ve stejnou dobu, jako byl pořízen snímek, o 100 km jinde z bankomatu. A byl tam právě autem. Kdyby neměl ten výpis, tak ok, asi bych ho podezříval, ale takhle mi to docela vyrazilo dech.

Jak si to mám vysvětlit? A co dělat, má smysl například podat TO na neznámého pachatele? A bude mít případné podání takového TO nějaký vliv na (budoucí) řízení s provozovatelem vozidla?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozita v Židlích
« Odpověď #1 kdy: 10 Července 2017, 15:32:03 »

A nemaj ty Židle jenom nějak posunutej datum ?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozita v Židlích
« Odpověď #2 kdy: 10 Července 2017, 15:42:22 »

No především můžete tu obranu, že auto v daný čas bylo jinde, uplatnit přímo v tom přestupkovém/sprdelním řízení. Výběr z bankomatu je fajn důkaz, ale je samozřejmě otázka, zda lze nějak jinak než jeho tvrzením prokázat, že tam jel tím autem (jestli to není moc dávno, tak by mohly existovat nějaké kamerové záznamy - z obecních kamer, od benzínky atp.).

TO má smysl asi jen v případě, že máte alespoň nějakou teorii, co se mohlo stát. Occamova břitva říká, že nejspíš skutečně bylo vyfoceno dědovo auto a Židlím jdou blbě hodiny v té kameře, nebo děda blbě čte bankovní výpis (pozor, že den výběru z bankomatu != den odepsání peněz z účtu). Možnost, že si někdo půjčil či naklonoval RZ a pyrátí s ní v podobném autě, zní trochu fantasticky, stejně jako že by si starosta Židlí po večerech hrál s Photoshopem ...
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozita v Židlích
« Odpověď #3 kdy: 11 Července 2017, 20:07:19 »

Ale snad každá banka dále v poznámce (Fio) či ve VS (ČS) uvádí datum výběru z bankomatu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozita v Židlích
« Odpověď #4 kdy: 12 Října 2020, 20:57:35 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozita v Židlích
« Odpověď #5 kdy: 12 Října 2020, 22:59:43 »

No závěr byl docela komický, žádná anomálie se nekonala, řídil děda a tvrdě zapíral :D po naléhání se přiznal, provozovateli nastíněny možnosti, ale na radu firemní právničky odpustek zaplatil. Takže [given up].
Zkusím si zamknout a přesunout své první téma.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Kuriozita v Židlích
« Odpověď #6 kdy: 12 Října 2020, 23:01:13 »

Prosím nezamykat, není důvod. Přesunout a přejmenovat ano.
IP zaznamenána