30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Drobná nehoda - dotaz  (Přečteno 5084 krát)

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
[LOST] Drobná nehoda - dotaz
« kdy: 24 Dubna 2020, 10:42:38 »

Zdravím matadoři.

Měl jsem drobnou nehodu. Vyjížděl jsem u supermarketu z parkovacího místa a o moje tažný zařízení se odřelo jiné auto. Já to mám nejspíš bez škody (nic viditelnýho) a druhý auto má sedřený dveře (je to 3dv.), bok a skoro sundanej zadní nárazník. Po jedné nemilé zkušenosti z minulosti jsem zavolal policajty, byť to určitě nebylo nad 100 000 - poškozené vozidlo byla toyota yaris 2002.
Nejdřív jsem se cukal, že vinu popírám - že se mi zdálo, že jel rychle nebo to do mě narval schválně. Nakonec jsem svolil a 500 na místě zaplatil - z části z toho důvodu, že nevím, jestli tam jsou kamery u supermarketu  a zda bych to tedy u SO vyhrál. A taky spíš hlavně z důvodu shovívavosti - když bych šel do správního sporu, tak by majitel druhého auta musel čekat na odškodnění, až by správní řízení skončilo, což vzhledem k tomu, že já to měl bez škody, mi připadalo vůči němu docela hnusný.

Policisté argumentovali, že u správka by to bylo minimálně 1500 + 1000 správní řízení, a že na 99,9 procent by to byla moje prohra. Opravdu by to začínalo na 1500? Já měl za to, že výše pokuty už by se zvyšovat neměla, mám pravdu? Dá se takový přestupek na místě vyřešit domluvou? Myslel jsem, že mám načteno, a né že bych se před policajty připosral - ale nějak jsem znejistěl a asi se mi do správka s nejistým koncem úplně nechtělo.

Chtěl jsem se jen zeptat, jestli jsem udělal dobře nebo jaká by byla šance na výhru u správka? V obou autech seděl vždy jen řidič. A kameru neměl nikdo - max nějaká u supermarketu? To nevím.

Díky za případné odpovědi.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2020, 11:13:58 »

....

§ 24 odst. 3 zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích

Tak ted nevim, proc by majitel druheho auta musel cekat na odskodneni? Vy ste souhlasil s tim ze ste nehodu zavinil? Tak stacilo kdyby obe strany nahlasily nehodu na pojistovnu, Vy byste se vyhnul pokute a interakci s primatama (nebo byste ji aspon usetril poskozenemu, kdyz ste si s nima chtel pokecat).

Hlavne to nahlaste na pojistovnu, s tou pokutou uz nic neudelate, to je sankce za potrebu vytocit 158.

Co se tyce sanci u SO, tak to nedokaze asi nikdo odhadnout. V tomto pripade by hlavne k zadnemu SR nemuselo dojit a mohlo to byt bez pokuty. Po teto zkusenosti Vas uvaha  "Po jedné nemilé zkušenosti z minulosti jsem zavolal policajty" v podobne situaci uz snad nikdy nenapadne.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2020, 11:18:41 »

Chtěl jsem se jen zeptat, jestli jsem udělal dobře

Myslíte to, že jste nacouval do projíždějícího auta, nebo že jste na sebe zavolal policajty?  :D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2020, 11:33:46 »

Tak doufejme že se z toho jak pisatel, tak veřejnost poučí a příště to bude Po jedné nemilé zkušenosti z minulosti mne ani nenapadlo zavolat policajty
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2020, 12:03:45 »

když bych šel do správního sporu, tak by majitel druhého auta musel čekat na odškodnění, až by správní řízení skončilo, což vzhledem k tomu, že já to měl bez škody, mi připadalo vůči němu docela hnusný.
Není pravda, pojišťovna vede vlastní šetření.

Citace
Policisté argumentovali, že u správka by to bylo minimálně 1500 + 1000 správní řízení, a že na 99,9 procent by to byla moje prohra. Opravdu by to začínalo na 1500? Já měl za to, že výše pokuty už by se zvyšovat neměla, mám pravdu? Dá se takový přestupek na místě vyřešit domluvou?
Pokud se jednalo o přestupek dle § 125c(1)(k) ZPPK, pak by skutečně pokuta ve správním řízení začínala na 1500 a končila na 2500 (plus 1000 pokud by se to nevyřešilo příkazem jako prvním úkonem ve správním řízení).

Prohrou by to samozřejmě skončit nemuselo, s trochou štěstí a snahy lze vyhrát skoro všechno.

Ano, opicat by to mohl na místě řešit i domluvou, u § 125c(1)(k) ZPPK je pro řešení příkazem na místě (dřívě blokově) pouze horní hranice 2000.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #5 kdy: 24 Dubna 2020, 14:26:31 »

Děkuji mnohokrát za vyčerpávající odpovědi. Člověk se chybami učí. 500 + zdražené povinné není taková hrůza, asi to přežiju. .) Díky moc.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #6 kdy: 24 Dubna 2020, 14:52:53 »

Máte ten pokutový blok? Ještě by se na něj možná stálo za to podívat,
a) zda tam není nějaká dostatečná chyba pro napadení přezkumem,
b) zda tam náhodou není nějaký jiný přestupek než § 125c(1)(k) ZPPK, protože to by mohlo být nebezpečné.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #7 kdy: 24 Dubna 2020, 14:56:17 »

Nemám. Zahodil jsem.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #8 kdy: 24 Dubna 2020, 15:14:09 »

Tak bych pro jistotu doporučoval zkontrolovat si tak cca za měsíc bodové konto.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #9 kdy: 24 Dubna 2020, 15:19:24 »

Nemám. Zahodil jsem.
Pro příště bych doporučil si dávat opravdu pozor na to, co podepisujete a od všeho takového si nechávat alespoň kopii.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #10 kdy: 24 Dubna 2020, 16:40:25 »

to Číkus : pojišťovna s vlastním šetřením-  zde bych byl opatrný..
tohle mi došlo před pár dny od pojišťovny v jednom živém případě, cituji:
"Závěry pojišťovny vycházely ze stanoviska pojištěného, který se za škodu necítí odpovědný"

akceptace důkazů :0
vlastní šetření : 0
stačilo jim jen stanovisko pojištěného, že se necítí zodpovědný..

IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #11 kdy: 24 Dubna 2020, 17:51:52 »

Volat sám na sebe fízly je opravdu ale opravdu hloupost.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #12 kdy: 24 Dubna 2020, 18:27:41 »

sennheiser: To není přenositelné. U POV na rozdíl od obecného škodového pojištění existuje přímý nárok poškozeného uplatnitelný u pojišťovny. Tím se z pozice pojišťovny podstatně mění základní strategie (zatímco obecně by byla pojišťovna padlá na hlavu, pokud by něco plnila navzdory pokynu pojistníka a jeho stanovisku, že za nic neodpovídá, u POV se za nespolupracujícího škůdce tak dobře neschová).
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #13 kdy: 24 Dubna 2020, 18:36:10 »

máte samozřejmě pravdu.. 2 různé pojištění.. a tím různé přístupy pojišťovny.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Drobná nehoda - dotaz
« Odpověď #14 kdy: 25 Dubna 2020, 11:42:57 »

Já mám zkušenost s pojišťovnou následnovné. Vlastní šetření 0. Jen se neustále vymlouvají, že nemají dostatečně doloženo to či ono.

Volal jsem pčr, protože jsem necítil vinu a protistrana taky nechtěla vzít vinu na sebe (měl služební auto malej nákláďák, takže bonusů se bát nemusel a škodu nejspíš téměř žádnou neměl). On odjel po svejch a já na odtahovce.
Policajti to chtěli hodit na mě, tak jsem to nechal překlopit do správka. Tam jsem to vyhrál. Ale pojišťovna nic nešetřila a jen vyčkávala (cca 3 měsíce) a dostal jsem z nich prachy až když jsem jim poslal dopis, že jsem správní řízení vyhrál.
Protistrana nejspíše nic nehlásila, protože si nějak byla jista, že viníkem jsem já, protže to tvrdila opice na místě.

Potom jsem posílal stížnost na postup pojišťovny a tam mě také vyfakovali, protože by to pro ně byla práce navíc.


A zde byla naopak chyba volat pčr. Mohl jste to v pohodě vyřešit bez pokuty. Kdybych nacouval do projíždějícího auta z parkovacího místa, tak bych to považoval za svojí chybu.
« Poslední změna: 25 Dubna 2020, 11:46:29 od cocomoon »
IP zaznamenána