30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10

Autor Téma: [WIN] Rychlost D1 - Velke Mezirici  (Přečteno 13863 krát)

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #30 kdy: 16 Června 2020, 17:29:53 »

Odvolacka me taky trapi. Mam s nimi smutne zkusenosti, přikryji snad uplne vsechno.

Ale fakt me prekvapuje, ze je nejaky postup dne zakona netrapi...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #31 kdy: 16 Června 2020, 21:34:14 »

Netrapte se tím, mně zatím 4/4 rozhodnutí KÚ Vysočina zrušil. Naděje umírá poslední.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #32 kdy: 18 Června 2020, 21:10:42 »

Dneska mi do datovky dorazila výzva k doplnění podání (evidentně reakce na odvolání o zastavení řízení proti Helmutovi).

Raději jsem podal odpor proti sprdelnímu příkazu ze své druhé datové schránky (FOP) a výzvu zatím nevyzvedl. Přemýšlel jsem tak, že když podám odpor, SO musí zahájit SŘ ve věci sprdelu, ale zatím nemá pravomocně odloženo proti Helmutovi.

Tak snad jsem tím odporem nic nepodělal :)

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #33 kdy: 18 Června 2020, 21:18:05 »

Asi nepodělal (jen řízení trochu urychlil, ale těch pár dní nehraje roli). Dělal-li jste to ale kvůli tomu, aby bylo zahájeno sprdelní řízení, tak to bylo zhola zbytečné, to bylo zahájeno už doručením sprdelního příkazu. Zrušením příkazu se v tomto řízení jen pokračuje, ale zahájeno už je (je to pak vlastně ekvivalentní situaci, že by místo příkazem SO přestupkové řízení zahájil normálně oznámením obvinění dle § 78 PřesZ).
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #34 kdy: 22 Června 2020, 13:06:46 »

Dobře - děkuji za uklidnění :-)

Co se týče té druhé větve, tedy odvolání proti odložení řízení proti Helmutovi - můj plán je argumentovat, že SO neuznal Helmuta vinným, protože se přiznal písemně ve svém vyjádření, které bylo navíc potvrzeno jeho zástupcem. Další agrumenty budou o tom, že SO orgán se nevypořádal s připomínkami, které jsem coby zástupce uvedl ve vyjádření se k podkladům (spis je vedený bez soupisky, číslovaných stran, měření proběhlo v rozporu §79a ZPPK).

Dává to takhle smysl?
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #35 kdy: 25 Června 2020, 14:48:12 »

Sepsáno doplnění odvolání proti usnesení o zastavení řízení proti Helmutovi. Pošlu to po neděli.
« Poslední změna: 26 Června 2020, 08:44:10 od OldSoldier »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #36 kdy: 25 Června 2020, 15:10:27 »

Podpis na konci je anonymizovaný?
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #37 kdy: 25 Června 2020, 18:19:12 »

Ha - neni. Opravim
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #38 kdy: 09 Července 2020, 11:02:52 »

Krom toho mě zaujalo, že aktivně ověřují, že nedošlo k nehodě, protože ji stejný úřad neřešil (přitom i u nehody šetřené PČR není vůbec nutné, aby se o tom úřad ORP dozvěděl), a také nehodu neřešila pojišťovna.
Tak tady mám odpověď od SO na tuto otázku:
Správní orgán v otázce dopravní nehody daného vozidla vycházel z veřejně dostupných zdrojů České kanceláře pojistitelů a evidence dopravních nehod vedených u zdejšího úřadu. Jedná se o skutečnosti známé správnímu orgánu z úřední činnosti.

Víc mi k tomu neřekli, ale zaujalo mě, kde je na veřejně přístupných stránkách ČKP informace o nehodách.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #39 kdy: 09 Července 2020, 11:14:01 »

A pak tu mám ještě tohle:
Citace
Správní orgán shromáždil dostatek pokladů a po desátém pracovním dnu od doručení tohoto oznámení bude vydáno v této věci rozhodnutí.

...

V souladu s ustanovením § 80 odst. 2 zákona číslo 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, ve znění pozdějších předpisů, máte právo žádat o nařízení ústního jednání, je-li to nezbytné k uplatnění práv, jinak správní orgán návrh zamítne. Žádost o nařízení ústního jednání můžete uplatnit nejpozději do 5 kalendářních dnů od doručení tohoto oznámení. V žádosti uveďte své důvody. K řízení o přestupku se lze po celou dobu vyjadřovat i písemně.

A teď moje otázky:
1. Mám je nechat vydat rozhodnutí, když stále ještě nenabylo PM rozhodnutí o zastavení řízení proti Helmutovi? Překvapuje mě totiž, že OÚO pokračuje ve SPRDEL, jakoby se nice nedělo.

2. Mám s tím spojený ještě ten Benešov, který mě obeslal a já jim napsal, že stejný přestupek řeší tady ve VelMezu a ať si udělají pořádek. Stačí to? Jde mi o to, že pokud SO VelMez vydá rozhodnutí, ale v Benešově jim to nepředají a pak by se mě snažili dál otravovat (což nepředpokládám, píšeme si poštou, ale mám DS-ten dopis jsem vyzvedl omylem), půjde to pak zastavit s tím, že za tenhle přestupek už jsem byl popotahován?


IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #40 kdy: 09 Července 2020, 11:25:18 »

Správní orgán v otázce dopravní nehody daného vozidla vycházel z veřejně dostupných zdrojů České kanceláře pojistitelů a evidence dopravních nehod vedených u zdejšího úřadu. Jedná se o skutečnosti známé správnímu orgánu z úřední činnosti.

Víc mi k tomu neřekli, ale zaujalo mě, kde je na veřejně přístupných stránkách ČKP informace o nehodách.
Správní řízení je ovládané inkviziční zásadou, SO skutečně může vycházet jak z veřejných zdrojů, tak z vlastní úřední činnosti. Jakýkoliv podklad, na kterém je založeno rozhodnutí, ale musí přesně identifikovat, tedy zjistil-li něco z veřejných zdrojů, musí popsat, co přesně a odkud, a mělo by to být ve spisu (je jedno, zda odkaz nebo třeba screenshot, ale tak, aby to bylo přezkoumatelné). Stejně tak odkazuje-li na vlastní úřední činnost, musí uvést, z které konkrétní činnosti ten poznatek má (třeba sp. zn.) a co konkrétně zjistil (a opět by měla být ve spisu buď kopie, nebo by při nahlížení měl zpřístupnit i relevantní materiál, na který odkazuje). I jde-li o negativní informaci jako v daném případě, mělo by být ve spisu aspoň lustrum té jejich evidence, ze kterého pak půjde zjistit, co že je to vlastně za evidenci, jakými záznamy se plní a zda se do ní opravdu dostanou všechny dopravní nehody ...

K tomuto vyjádření jste se dostal jak? To už máte rozhodnutí o odvolání, nebo se vám úřad snaží iniciativně odpovídat na odvolací námitky?

1. Mám je nechat vydat rozhodnutí, když stále ještě nenabylo PM rozhodnutí o zastavení řízení proti Helmutovi? Překvapuje mě totiž, že OÚO pokračuje ve SPRDEL, jakoby se nice nedělo.
Skoro i ano, jestli nemáte něco opravdu výživného, čím byste SO1 v této fázi zaměstnal. Pak bych to vše nahrnul do odvolání, jak otázku jednoty skutku s překročením rychlosti jinde, tak nesprávně zahájený sprdel - sice je IMHO špatně už předčasné zahájení, a nic na tom nemění ani dodatečné nebytí PM usnesení o zastavení řízení s Helmutem, ale pokud by bylo dokonce sprdelní rozhodnutí vydáno v situaci neukončeného řízení, třeba ten problém dojde i odvolacímu orgánu.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #41 kdy: 09 Července 2020, 13:13:53 »

Díky za odpovědi.

K vyjádření jsem se dostal tak, že jsem jim napsal žádost o informaci (chtěl jsem po nich aktualizaci spisu) a oni mi odpověděli, že mi spis (nepřekvapivě) nepošlou, ale OUO pripojila tuhle větičku. Přemýšlím, že jim pošlu další žádost o info, kde se zeptám na detaily.

Co se týče rozhodnutí o odvolání ve věci Helmuta, tak tady je, zatím, ticho po pěšině.

K tomu druhému bodu: nic extra nemám, takže je tedy nechám za deset dnů vydat rozhodnutí a pak se uvidí, jak to dopadne na JMK.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #42 kdy: 09 Července 2020, 13:24:54 »

V tom případě bych jim poslal žádost nikoliv podle infozákona, ale podle § 36 odst. 2 správního řádu, a domáhal bych se jako účastník informace o řízení a to konkrétně:

* jaké kroky učinil SO po podání odvolání, a pokud nějak doplnil spis, tak o jaké dokumenty
* zaslat kopii stanoviska, se kterým ve smyslu § 88 odst. 1 správního řádu předložil odvolání nadřízenému orgánu (pokud k předání spisu teprve dojde, zaslat toto stanovisko poté, co bude zpracováno)
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #43 kdy: 09 Července 2020, 13:30:01 »

A měl bych spíš počkat až rozhodnou o SPRDELI nebo je to jedno?

Můj "selský rozum" mi říká, že je to jedno, protože ze SPRDELE už zpět nemůžou, ale fakt netuším
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #44 kdy: 09 Července 2020, 13:49:58 »

Do pruzení ohledně zastavení řízení se klidně pusťte hned. Třeba tím i získáte prioritu ve frontě na rozhodnutí o sprdeli, což vlastně chceme.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10