30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 8 9 [10]

Autor Téma: [WIN] Rychlost D1 - Velke Mezirici  (Přečteno 13956 krát)

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #135 kdy: 25 Listopadu 2021, 12:52:27 »

Já bych řekl, že MY jsme se na tom shodli, ale dotyčná úřednice naši shodu ignoruje :-) Já bych si fakt vsadil na to, že promlčeno je, pokud něco zásadního nepřehlížím... Napadlo mě jen, jestli si dotyčná nemyslí, že potvrzení rozhodnutí nerestartuje také lhůtu nebo už fakt nevím, ale vysvětlovalo by to proč tak kvaltuje, neboť SO2 potvrdit rozhodnutí 9.12.2020. Ale to by snad neměla ani zkoušet...

No to je jedno, záhadu snad vyřeším rychle, pošlu rovnou odvolání (blanketní) a pak se uvidí.

« Poslední změna: 25 Listopadu 2021, 14:42:47 od OldSoldier »
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #136 kdy: 07 Prosince 2021, 09:52:52 »

Krátký update.

Odvolání doplněno a posláno minulý týden. Dnes v DS nalezen přípis od soudu. (obojí v příloze)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #137 kdy: 07 Prosince 2021, 11:10:10 »

Sice by se dalo, jak navrhuje Číkus, hrát na moment překvapení, tedy promlčení neřešit a čekat, jestli se SO2 chytne. Hardcore verze by byla v případě potvrzení SO2 dát blanketní žalobu, protože podle judikatury NSS (argumentačně nepříliš přesvědčivé, ale IMHO dosud nepřekované a respekované) musí promlčení dokonce i správní soud v žalobě proti rozhodnutí zkoumat ex offo, nad rámec žalobních bodů. Takže "pomstu za studena" by si pak obviněný mohl nechat do kasační stížnosti.

Ale jinak souhlas se zvoleným postupem, promlčení je v doplnění odvolání popsané tak, že by to mohl pochopit i krajský úředník.

Na přípis od soudu bych poslal poděkování za info a žádost o zaslání vyjádření žalovaného (až ho soud obdrží) a možnost podat k němu repliku.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #138 kdy: 07 Prosince 2021, 13:14:15 »

Děkuji za podnět. Přemýšlel jsem o tomto postupu, ale nakonec jsem se rozhodl se to pokusit o co nejrychlejší ukončení (pokud na to SO2 přistoupí). Mám teď ve vzduchu další míčky a tak bych si rád uvolnil ruce.

Soudu jsem napsal přesně podle Vašeho doporučení - jsem zvědavý, co na to VelMez, ale mám takové tušení, že SO bude tvrdit, že oni nečinní nebyli a celé zdržení bylo způsobeno tím, že jsem na ně byl ošklivý. Tuším ještě kopec srandy :)
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #139 kdy: 16 Prosince 2021, 16:34:25 »

Dneska doručena reakce na mou stížnost. Stížnost je pochopitelně podle nadřízeného nedůvodná. Jaké překvapení - nechám samozřejmě přešetřit nadřízených SO.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #140 kdy: 27 Prosince 2021, 20:52:21 »

Dneska mi dorazilo vyjadreni zalovaneho ve veci necinnostni zaloby. Repliku mam asi podat automaticky, soud me nijak vyzyvat nebude - je to tak?
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #141 kdy: 31 Ledna 2022, 10:37:01 »

Po odvolání začátkem prosince se, kromě toho, že přešetřili mou stížnost (vše pochopitelně naprosto v pořádku), nic nedělo. Proto jsem poslal (27.1.2022) opět žádost o uplatnění proti nečinnosti.

Co se nečinnostní žaloby týče na SO1, kterou jsem stahoval koncem listopadu, se ještě nic nestalo (repliku na vyjádření žalovaného jsem posílal 28.12.2021).

Překvapuje mě, že celou věc můžou skončit naprosto jednoduše, usnesením že odpovědnost zanikla. Místo toho budou za měsíc muset řešit další nečinnostní žalobu :-)
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #142 kdy: 18 Února 2022, 16:55:45 »

Tak konecne se da tento pripad oznacit jako definitivni WIN a presunout do vyresenych. Anonymizovane rozhodnuti SO2 prilozim pozdeji.

Jeste zbyva dotahnout vraceni SOP z necinnostni zaloby a par stiznosti, ale to uz je jen bonus.

// EDIT: Přikládám anonymizované rozhodutí.
« Poslední změna: 04 Dubna 2022, 08:55:29 od OldSoldier »
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost D1 - Velke Mezirici
« Odpověď #143 kdy: 04 Dubna 2022, 09:18:17 »

Dneska jsem v datovce našel usnesení soudu ohledně vrácení zaplaceného SOP. Zároveň jsem ještě sepsal stížnost na rozloučenou - vím, že kopat do mrtvoly by se nemělo, ale nemohl jsem si pomoci.

Ještě jedna důležitá věc: Všem, kteří mi pomohli, moc děkuji za rady a podněty. Vážím si toho.
« Poslední změna: 04 Dubna 2022, 09:20:24 od OldSoldier »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 8 9 [10]