30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní řízení - nenošení roušky  (Přečteno 3892 krát)

miminko_1980

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Správní řízení - nenošení roušky
« kdy: 20 Dubna 2020, 14:06:31 »

Zdravím,

mám dotaz, zda-li se už někdo bránil u SZ?

Děkuji.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #1 kdy: 20 Dubna 2020, 16:58:45 »

Was ist das, SZ?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #2 kdy: 20 Dubna 2020, 17:09:37 »

 Asi Spjávní Zízení když to píše miminko :)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #3 kdy: 20 Dubna 2020, 18:35:51 »

A kdyby ano, budu si cucat cisla z prstu. Chytili 1000 lidi. Z nich 100 tusilo, ze maji nesouhlasit s prestupkem, ci nebylo schopno komunikace nebo neco podobneho. U dalsich 100 lidi fizl tusil, ze at mu rikaji cokoli, tak to stejne ma povinost dat do spravniho. Z toho uz 10 pripadu doputovalo hygiene a tam pochopili, o co jde. Z toho u 0.001 (protoze v dobe krizoveho stavu tezko, navic lhuty) pripadu naridili ustni jednani a dorucili.  Sumasumarum si myslim, ze sance, ze se neco krome dorucovani delo, se limitne blizi nule.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #4 kdy: 20 Dubna 2020, 22:18:31 »

mě k tomu napadla zajímavá myšlenka
smí mě policista vyzvat k sejmutí roušky ?
protože jinak samozřejmě souhlasím s orientační dechovou zkouškou, ale odmítám porušit nařízení vlády ohledně zakrytí nosu a úst....
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #5 kdy: 20 Dubna 2020, 22:24:38 »

A já doplním další myšlenku: Počítá se ztotožnění podle např. OP když kontrolovaná osoba nesundá roušku a fízl jí tak nevidí do tváře? Co když kontrolovaná osoba předložila cizí doklad totožnosti?
IP zaznamenána

miminko_1980

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #6 kdy: 21 Dubna 2020, 08:31:49 »

Omlouvám se, píšu SZ a myslím SŘ :)

Každopádně, má tu někdo představu, kterým směrem jednání vést? Tak mám takový pocit, že policajti jsou na toto stále agresivnější a jakmile to budou moci pokutovat na místě, tak se budou snažit pokutovat všechny. 
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #7 kdy: 21 Dubna 2020, 09:17:42 »

Mike> Nevím, jestli smí (spíš jo), ale IMHO jste bez ohledu na to povinen uposlechnout.

Číkus> Dobrá otázka. V současné době bych opravdu nerad ztratil doklady... Mám za sebou návštěvu banky, pošty a katastrálního úřadu, vše v roušce, a všude ověřovali totožnost jen kontrolou občanky, nikdy jsem nebyl vyzván k ukázání obličeje.

mimino> Pokud chcete teoretizovat, tak vzhledem k tomu, že SŘ povede hygiena, dá se předpokládat, že nebudou tolik zběhlí (pokuty nejsou jejich primárním zdrojem obživy). Je tu tedy teoretická šance, že se úřad například bude zabývat materiálním aspektem. A na druhé straně určitě nebude těžké je vmanévrovat do nějakých procesních nedostatků.     
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #8 kdy: 21 Dubna 2020, 09:21:29 »

...tak vzhledem k tomu, že SŘ povede hygiena, dá se předpokládat, že nebudou tolik zběhlí ...
No tak to se zeptejte provozovatelů stravovacích služeb jak hygiena je či není hygiena zběhlá...já bych ty příživníčky nepodceňoval....
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #9 kdy: 21 Dubna 2020, 09:31:37 »

pk202> Ok, beru zpět. Ale minimálně nebudou mít zkušenost s přestupky zjištěnými policií, ne? Třeba půjde kouzlit s (ne)výslechem opičáků nebo tak něco.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #10 kdy: 21 Dubna 2020, 12:22:38 »

Taky je možné, že celý nouzový stav je vyhlášen nezákonně a to bude taky hrát svoji roli. Uvidíme jak dopadnou právníci co žalují stát u soudu.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #11 kdy: 21 Dubna 2020, 12:37:18 »

Taky je možné, že celý nouzový stav je vyhlášen nezákonně a to bude taky hrát svoji roli. Uvidíme jak dopadnou právníci co žalují stát u soudu.
Nečekáte doufám, že uspějí a stát pak bude čelit žalobám o stamiliardy za ušlé zisky z podnikání atd. Očekávám, že soudy to pokryjí jako každou jinou prasárnu, aby státu dobře bylo.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #12 kdy: 21 Dubna 2020, 19:36:15 »

...dá se předpokládat, že nebudou tolik zběhlí (pokuty nejsou jejich primárním zdrojem obživy). Je tu tedy teoretická šance, že se úřad například bude zabývat materiálním aspektem...

Prvni veta byla jiz vyvracena vyse. S tou druhou je take problem - ja bych naopak cekal, ze zrovna tyto veci, jako je materialni aspekt, budou smeteny ze stolu drive nez kdy jindy. "Bo jde o verejne blaho"
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - nenošení roušky
« Odpověď #13 kdy: 24 Dubna 2020, 20:29:15 »

Nečekáte doufám, že uspějí a stát pak bude čelit žalobám o stamiliardy
..ale stalo se.
IP zaznamenána