30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sledován Městapem  (Přečteno 3016 krát)

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Sledován Městapem
« kdy: 16 Dubna 2020, 15:51:24 »

Zdravim,
Dneska časně ráno se mi stala taková prapodivná věc. Jedu v Praze 10 přibližně ve 2:30 domů, normální jízda, žádná divočina, všude prázdno a najednou se na mě napojil Transporter MP, jeli zamnou celkem dost dlouho a bezpečná vzdálenost byla asi pro řidiče neznámá, pojal jsem podezření že se něco děje a začal jsem odbočovat do bočních uliček kterýma normálně nejezdím a furt se drželi zamnou a po 10 minutách se teda rozblikali a dali mi stopku. Vystoupili 3 opice a rozestoupili se kolem, přísáhám že jsem měl už takové podezření že jsem sahal do kastlíku pro 9mm, pak teda jeden přišel k okýnku řidiče a začal: „doklady k řízení vozidla“. V tu chvíli se ve mně vařila krev a jen jsem suše odpověděl: „důvod?“. Pak následovali kecy, že důvod mít nemusí, že mě chce jenom prolustrovat, poučit mě o ničem nemusí a musím strpět celou tuhle šaškárnu, na moje otázky neměli do kamery odpověď a opakovali jenom tu svou hloupou výzvu. Když jsem teda uvěřil tomu že se skutečně jedná o MP tak jsem jim dal občanku a na truc Průkaz vůdce rekreačního plavidla, moc mu to vtipný nepřišlo, ale mě v tu chvíli jo  :D, do občanky se koukal asi 2 minuty a pak mi ji vrátil a jel jsem si po svém.
Mám tedy jen pár otázek:
1) Je skutečně MP oprávněna jen tak zastavovat vozidla?
2) Nemají v nouzovém stavu výjimku?
3) Musí mi sdělit důvod zastavení?
4) Jak se k tomu postavit příště?

Vozím u sebe občas hotovost a dávám si proto radši pozor kdo ke jezdí, proto trpim lehce stihomamem a vůbec se mi nelíbí, že by mě mohl strážník takhle prudit.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Sledován Městapem
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2020, 17:36:11 »

Omlouvam se, ze neodpovim citaci zakonu, ale realitou:

1+2+3) Vite co znamena fizli/mestapacky prukaz? Mohu udelat cokoli a projde mi to. V kriklavych pripadech muze pomoci...
4) Kamera v aute vpredu i vzadu, to moc lidi nema, neco to stoji a v noci to moc nepomuze. Ale alespon jednodussi varianta pro kazdeho, mobil po ruce a mit natrenovano, ze do peti az deseti sekund jsem schopen zapnout nenapadny diktafon.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Sledován Městapem
« Odpověď #2 kdy: 16 Dubna 2020, 18:02:10 »

Zákon č. 361/2000 Sb.
§ 79
(1) Zastavovat vozidla je oprávněn
....
c) strážník obecní policie ve stejnokroji
    1. před přechodem pro chodce k zajištění bezpečného přechodu osob, jestliže to situace na přechodu či stav přecházejících osob vyžaduje,
    2. jestliže řidič vozidla nebo přepravovaná osoba je podezřelá ze spáchání přestupku týkajícího se bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,
IP zaznamenána

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Sledován Městapem
« Odpověď #3 kdy: 16 Dubna 2020, 18:54:55 »

Ale ja z ničeho podezřelej nebyl, nebo mi to nechtěli říct.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Sledován Městapem
« Odpověď #4 kdy: 16 Dubna 2020, 19:10:22 »

 ...jestliže řidič vozidla nebo přepravovaná osoba je podezřelá ze spáchání přestupku týkajícího se bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích...

No vzdyt tady se to pise. Staci rici, ze se mestapakovi zdalo, ze klickujete po silnici. Nebo napriklad vsichni (polo)opicajti prochazi skolenim, kde jsou uceni vetu "jste podobny hledane osobe". Rikat Vam to nemusi, nemusi Vam odpovidat, stejne jako Vy se vubec nemusite bavit s nima.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Sledován Městapem
« Odpověď #5 kdy: 16 Dubna 2020, 19:29:24 »

Podobnost hledané osobě může být důvodem pro výzvu k prokázání totožnosti, ale nikoli k zastavování vozidla.

Pokud strážník nesdělil, z jakého přestupku Vás podezřívá, je možno dovodit, že Vás nezastavil z tohoto důvodu, a pak to zastavení nebylo dle zákona. Protože ale asi nemáte nahrávku celého setkání, těžko s tím něco dělat.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Sledován Městapem
« Odpověď #6 kdy: 16 Dubna 2020, 21:00:21 »

Já bohužel o nahrávku přišel, ale "nezákonné zastavení" vypadalo asi takto:
MP: Dobrý den, doklady od vozidla
Ja: Dobrý den, můžu se zeptat na důvod zastavení?
MP: Běžná silniční kontrola
Ja: Na to nemáte oprávnění, na shledanou. Zavřel okno a rozjel se...
Ano, dojeli mě, strašili, buzerovali výbavou a podobně, ale odjel jsem bez ztráty kytičky jen asi po hodině.... Ale za ten jeho výraz ta ztracená hodina stála!
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Sledován Městapem
« Odpověď #7 kdy: 17 Dubna 2020, 10:19:34 »

Tak pokud jedou velice nalepení na zadku, tak přes cestu přebíhala kočka a abych jí nepřejel musel jsem intenzivně brzdit.

Ale záleží jaké auto máte. mě by bylo celkem jedno, kdyby mi pocuchali zadek.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Sledován Městapem
« Odpověď #8 kdy: 17 Dubna 2020, 16:29:35 »

Dobrý den,
viz. totožný případ, který se mi stal před 5 lety: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1272.msg9850#msg9850
Sice jsem to měl natočené a Vy nemáte, ale stížnost bych určitě poslal. Oni jsou natolik hloupí, že patrně ani nevěděli, že tohle dělat nesmí.
Moc by mě zajímalo, co odpoví jejich vedení. V mém případě byla stížnost shledána jako odůvodněná, i když se to snažili všelijak okecávat. Vyřízení stížnosti je součástí přílohy ve výše uvedeném vláknu.
IP zaznamenána

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Sledován Městapem
« Odpověď #9 kdy: 19 Dubna 2020, 11:36:54 »

Dobrý den,
viz. totožný případ, který se mi stal před 5 lety: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1272.msg9850#msg9850
Sice jsem to měl natočené a Vy nemáte, ale stížnost bych určitě poslal. Oni jsou natolik hloupí, že patrně ani nevěděli, že tohle dělat nesmí.
Moc by mě zajímalo, co odpoví jejich vedení. V mém případě byla stížnost shledána jako odůvodněná, i když se to snažili všelijak okecávat. Vyřízení stížnosti je součástí přílohy ve výše uvedeném vláknu.

Já to natočené mám, nikde jsem neřekl že nemám. Mám dokonce i přední a zadní kameru, já jsem vždy připraven :D

Každopádně díky, nechám se inspirovat :)
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Sledován Městapem
« Odpověď #10 kdy: 19 Dubna 2020, 12:21:45 »

V tom případě se těším na výsledek:))
IP zaznamenána