30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: informace od pojišťovny  (Přečteno 7797 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
informace od pojišťovny
« kdy: 31 Března 2020, 09:27:44 »

Potřebuji zjistit informaci od pojišťovny z pozice poškozeného a pojišťovna tvrdí, že na to nemám nárok.
- výsuvným sloupkem poškozeno mé vozidlo - mnou nezaviněno. Instituce ( státní), vlastnící sloupek, věc po 5 měsících na můj nátlak předala jejich pojišťovně.
- výsledek byl, že nemám na nic nárok...

psal jsem instituci, aby mi poslala dokumenty co předala pojišťovně, dle kterých bylo rozhodnuto. Odmítli je zaslat, ať si kontaktuji pojištovnu sám.
Kontaktoval jsem, jako poškozený ,pojišťovnu a ta mi je také odmítla zaslat s tím, že :"požadovanou dokumentaci Vám nemůžeme poskytnout, neboť s Vámi nemá Pojišťovna xxx, a.s. žádný smluvní vztah"...

Jsem si více než jistý, že instituce uvedla nepravdivé informace nebo některé úplně zatajila a tím pojištovna rozhodla v můj neprospěch. Ale teď nějak nemám jak to ověřit.
Opravdu ze strany poškozeného nemám přístup ke spisu pojišťovny?

V zákoně o pojišťovnictví je psáno o oprávněné osobě.. Ale není nikd euvedeno, kdo je oprávněná osoba - jestli škůdce a nebo poškozený
§ 129a

(1) Pojišťovna umožní na základě písemné žádosti oprávněné osoby, po ukončení šetření pojistné události, nahlížet této osobě do spisu vedeného pojišťovnou v souvislosti s touto událostí nebo obdobného záznamu o průběhu šetření škodné události a pořizovat z něho za úplatu výpisy nebo kopie, a to z těch záznamů, které se týkají důvodu zamítnutí poskytnutí pojistného plnění nebo jeho výpočtu. Tím není dotčena povinnost pojišťovny zachovávat mlčenlivost o skutečnostech podle § 127.



« Poslední změna: 31 Března 2020, 09:40:55 od sennheiser »
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #1 kdy: 31 Března 2020, 10:41:30 »

Potreba podar odpor proti tomu rozhodnuti, formou reklamace, ale je to klasika, pojistovna odmita vetsinou podat informace i svemu klientovi, nutno jim pohrozit CNB, ktera ma na pojistovnami dozor.

ČNB řeší v rámci dohledu to, zda-li je činnost pojistitele prováděna s odbornou péčí a v souladu s pravidly ochrany spotřebitelů. Takže reálně zejména nastavení informování klienta, procesy uzavření-změna-ukončení smluvního vztahu atd. Z hlediska likvidace je předmětem dohledu především řádná komunikace, podání řádné a úplné informace při odmítnutí plnění (nebo odůvodnění snížení plnění) a sledování zákonných lhůt.
Z hlediska sporu o rozsah nároků z pojištění pak ČNB obvykle odkazuje na jiné možnosti uplatnění práva - řízení expertů, rozhodčí řízení, soud atd.
Nelze tedy uspět u ČNB v případě, že má pojištěná osoba dojem, že její nárok nebyl odškodněn dle její představy
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #2 kdy: 31 Března 2020, 11:03:55 »

Když jsem paní poslal citaci zákona o pojišťovncitví tak mi odepsala:
"Dle občanského zákoníku nemá poškozený přímý nárok na informace od  pojišťovny osoby, u které má tato osoba sjednáno odpovědnostní pojištění. Vyjimkou je pojištění odpovědnosti z provozu vozidel (tzv. povinné ručení). U ostatních druhů odpovědnosti uplatňuje nárok poškozený přímo na fyzické či právnické osobě, která mu způsobila újmu a tato osoba vše následně řeší se svou pojišťovnou.

Vzhledem k tomu, že s Vámi není pojišťovna v žádném smluvním vztahu ( jako poškozený nejste oprávněná osoba) , není možné Vám poskytnout požadovanou dokumentaci. Pokud tuto dokumentaci potřebujete, obraťte se prosím na pojištěného. "

--------------
a pojištěný mne už dříve poslal k šípku, cituji: " Pro podrobné informace ohledně evidování škodní události můžete jako poškozený oslovit příslušnou pojišťovnu. Není v naší kompetenci Vám tyto informace z naší strany poskytnout"

tohle mi napsali , když jsem podle 106 žádal o dokumenty které byly zaslány z  a do pojišťovny
« Poslední změna: 31 Března 2020, 11:05:35 od sennheiser »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #3 kdy: 31 Března 2020, 13:45:15 »

sennheiser: popište podrobněji tu vlastní událost, lze se v tom vyznat fakt mizerně.
FOMP: popisujeme věci nejen podobně, ale úplně shodně....

edit: upřesnění je vhodné v rozsahu stručný popis události a též kdo vám sdělil zmíněné "zamítnutí" a jak ho odůvodnil.
« Poslední změna: 31 Března 2020, 14:21:11 od gumidos »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #4 kdy: 31 Března 2020, 13:45:39 »

Jak moc podstatná je tam ta pojišťovna a její rozhodnutí, jestli to považuje za pojistnou událost?

Pokud by státní instituce pojištěna nebyla, vymáhal byste škodu po ní. Proč to nemůžete úplně stejně vymáhat po té instituci. Jestli ona to má kryto pojištěním nebo ne už vás přece nezajímá.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #5 kdy: 03 Dubna 2020, 13:40:46 »

FOMP - díky za radu.. Pomohlo.. Napsal jsem jim x citací zákonů, že na to mám jako poškozený právo a pohrozil ČNB.
a přišlo: " na základě Vašeho požadavku Vám sděluji, že ze strany pojištěného byla předmětná škodní událost oznámena dne xx.xx.20xx. Dále Vás informuji, že z doloženého oznámení škodní události vyplývá, že ke škodní události došlo dne yy.yy.20yy. Pojistná smlouva č. ......... pojištěného státního parazita je platná ale až od zz.zz.20zz.
Dle ustanovení Článku 2, odstavce 2., písm. a) Doplňkových pojistných podmínek pro pojištění odpovědnosti DPP ODP P 1/18 je pojistitel povinen poskytnou pojistné plnění za předpokladu, že pojistná událost nastala v době trvání pojištění.
Vzhledem k tomu, že vznik škodní události je datován v době, kdy pojistná smlouva nebyla platná, nevzniká z předmětné škodní události nárok na úhradu pojistného plnění.
"

Výsledek je,že státní parazit nebyl v době události pojištěný.
I když jsem i dříve žádal o náhradu škody přímo státního parazita, tak to bylo odmítnuto sdělením:
"Podmínky náhrady škody nejsou splněny. Podle zákona č. 219/2000 Sb., o majetku státu ČR a jejím
vystupování v právních vztazích, nemůže státní parazit zejména bezdůvodně zmenšovat majetek, který
spravuje. Stejný zamítavý postoj k nároku náhrady škody učinila i pojišťovna.
Pojišťovna xxxxx. tak šetření škodní události č. ............. dne ............... uzavřela
konstatováním, že pojištěný parazit pronajal objekt a řádně proškolil všechny k manipulaci oprávněné
osoby. Zaměstnanci nájemce obdrželi prostředky a instrukce k obsluze mechanické zábrany ve
vjezdu do zámeckého areálu. Pojištěný subjekt učinil veškerá opatření, aby nemohlo dojít ke
škodě na majetku/újmě na zdraví. Na základě výše uvedeného byla škodní událost uzavřena bez náhrady
"

Jak může stejná pojišťovna učinit dvě naprosto protichůdná odůvodnění u stejného případu???
A celý spis mi nepošlou - mohu prý jen osobně nahlédnout a to teď v nouzovém stavu prý není možné.

A perlička na závěr, když jsem tyto informace konfrontoval s právním oddělením parazita ve snaze vyhnout se soudnímu jednání
a žádal je o opětovné posouzení situace ( kdy oni mají máslo na hlavě) , tak mi parazit sdělil, že na mne podává trestní oznámení
za uvádění lživých informací po celou dobu řešení případu.:-)))) 
Kde se dá nechat změnit v pase stát? potřebuji místo ČESKÁ REPUBLIKA dát aktuální KOCOURKOV

IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #6 kdy: 03 Dubna 2020, 17:46:15 »

Tak jsem to našel:
https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/casto-kladene-dotazy/.galleries/stanoviska_a_odpovedi/pdf/nahlizeni_do_likvidacniho_spisu_pojistovny.pdf

Takže pojišťovna opravdu lhala..
Teď jen jak je donutit aby spis aspon poslali na pobočku do mého města..

Netuší někdo , jestli součástí likvidačního spisu je kompletní dokumentace - tedy i to co odeslal pojištěný?
I když teď asi budou tvrdit, že žádný likvidační spis neexistuje, když pojištěný vlastně pojištěný nebyl..
Ach jo, to je zas oříšek. Rád bych totiž získal tyto dokumenty,abych měl munici do soudního sporu.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #7 kdy: 03 Dubna 2020, 19:25:43 »

Osobně si myslím, že vás, jakožto poškozeného, vůbec nemusí zajímat, jestli je parazit pojištěný, nebo ne. Vaší odpovědí by měla být předžalobní výzva parazitovi. Kde parazit vezme peníze je jen na něm...
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #8 kdy: 03 Dubna 2020, 20:21:22 »

Ano, to máte pravdu, že mě to nemusí nijak zajímat..Ale oni od začátku odmítají nést odpovědnost ( prý si za to, že mi ze spodu do auta vyjel kolík můžu sám :-)  - když veškeré ovladače měli zaměstananci zámku) -okecávali to tím, že všichni byli řádně proškolení a nedal se určit viník a parazit prý udělal vše pro to, aby k nehodě nedošlo.Takže mi nebudou nic hradit. Proto jsem je následně tlačil k tomu ať to předají na pojišťovnu ( protože jsem předpokládal, že mají pojištění odpovědnosti) a pod tohle by zcela jistě tato událost spadala..
( já jsem přece nijak nemohl ovlivnit ani způsobit, že kolík začal vyjíždět když bylo auto v pohybu nad ním - to je spíše věc chybějících bezpečnostních prvků) . Tak proto mě pak překvapilo, že pojišťovna - jedno oddělení - vydalo to zamítavé stanovisko z důvodu, že pojištěný objekt učinil veškerá opatření ,aby ke škodě na majetku nedošlo.  Zajímalo mě tedy, co jim tam nalhali do spisu, že to pojišťovna takto šmahem zamítla - vždyť tyto pojistky odpovědnosti by právě neměly snad řešit míru zavinění. Normální subjekt by tohle jednoznačně popsal pojišťovně jako událost, která se stala a došlo k poškození ´. Ovšem parazit si musel vymyslet nějaký příběh,aby se trefil do konkrétních vyjímek (netuším jaké ta pojišťovna má),aby nedošlo k plnění ( škodolibý parazit měl určitě velkou radost , že mohl nějak uškodit).
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #9 kdy: 03 Dubna 2020, 20:47:44 »

matně si vzpomínám, že tohle téma už tu bylo
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #10 kdy: 03 Dubna 2020, 20:53:45 »

Pokud oni od začátku říkají, že si za to můžete sám, tak asi bude muset rozhodnout soud, a nebo spočítáte ztráty a vezmete to jako zkušenost a poučení, že s někým takovým už dělat business ne (je-li to možné).

Státní instituci o rozum a prachy nejde, takže asi nebudou mít motivaci se jakkoli dohodnout. Vy netušíte, jakou pojistku oni mají nebo nemají, ani nevíte, kdo Vám lže, jestli pojišťovna, nebo státní instituce, nebo jestli vlastně nelžou, ale pojišťovna se rozhodla, že zrovna na tento specifický případ se případná pojistka nevztahuje.

Každopádně ani státní instituce, ani jejich pojišťovna není ten partner, který by Vám pomohl a na kterého by mělo cenu čekat. Pokud máte rozumně zdokumentované, co že se tam stalo, asi je další tah (právní zastoupené, předžalobní výzva) na Vás. Pokud ne, tak asi složit karty.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #11 kdy: 04 Dubna 2020, 10:45:15 »

v tomto případě opravdu skládat karty nebudu - zde nemám opravdu ani sebemenší míru zavinění. - tak není normální,abych platil za škodu na svém majetku ( sic byla proplacena moji pojišťovnou na HP ,ale spoluúčast 10 tis + malus, který navýšil pojištění v celé flotile jsou mé přímé škodní náklady)
A jde o princip, že tihle paraziti se nemůžou tak lehce zbavovat zodpovědnosti... S tímhle parazitem jsem neměl žádný smluvní vztah - šlo o zajištění akce pro úplně jiný subjekt v areálu parazita. Teď už to jde do fáze předžalobní výzvy,ale ten dokument od pojišťovny měl být jako munice ( tam si oni asi vymysleli vlastní verzi). Je jen smutný, že takový naprosto banální případ musí zatěžovat soudy. Tohle by si měl parazit nějak odskákat.. chybějící pojištění, neochota řešit problém, nesmyslné svalování viny na poškozeného, lhaní do policejního spisu, průtahy atd...
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #12 kdy: 04 Dubna 2020, 13:14:11 »

To je zajímavé, že ten vysunovací sloup nemá nějakou ochranu, že se automaticky nezasune, když narazí na odpor během vysunování? Nebyla tam taková závada, která tu ochranu vypnula?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #13 kdy: 04 Dubna 2020, 13:21:28 »

Pokud jde o státní podnik, můžete použít Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb. - není mi jasné, jak jste o tyto dokumenty žádal poprvé a proč Vám nebyly poskytnuty.

Název a adresa škůdce

Věc: Žádost o informaci podle zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím

Vážená paní, vážený pane,

v souladu se zákonem č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím Vás žádám o poskytnutí této informace:

* kopie všech dokumentů týkajícících škody způsobené zábranou/sloupkem dne DDMMYYYY na vozidle typ RZ, zejména pak komunikace s pojišťovnou

Informaci žádám poskytnout v písemné formě na adresu uvedenou níže/v elektronické formě e-mailem/datovou schránkou a to prosím v zákonné lhůtě 15 dnů ode dne přijetí žádosti. Na tomto přímém poskytnutí informace trvám i v případě, že byla již zveřejněna.

Děkuji a jsem s pozdravem

Jméno, adresa, datum narození
Podpis
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:informace od pojišťovny
« Odpověď #14 kdy: 04 Dubna 2020, 14:05:06 »

to vvvv: přesně takto jsem žádal...

Tímto v souladu s ust. § 14 zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím (dále jen „InfZ“),
žádám o informaci
-dokumenty a zápis na základě jakého právního názoru a konkrétního zákona/paragrafu bylo Vaší institucí vydáno zamítavé stanovisko ohledně náhrady škody způsobené majetkem instituce ( zábrana k vjezdu) na vozidle ................ dne........ v místě ...........

-datum kdy a veškeré písemné podklady ke škodní události uvedné v předchozím bodě,které byly  předány pojišťovně včetně potvrzení  pojišťovny o zaevidování tohoto případu.

a oni poslali:

Podání, doručené generálnímu ředitelství ..... dne ......., učiněné podle zákona č. 106/1999
Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozd. předpisů, obsahovalo dotazy na právní
názory, jež vedly k zamítavému postoji k nároku náhrady škody, a na poskytnutí dokumentace.

....... žádné právní názory k věci neuplatňoval, ani nemohl svým přístupem ovlivnit závěry,
které učinila pojišťovna i orgány veřejné moci.

Pro podrobné informace ohledně evidování škodní události a spisové dokumentace můžete jako poškozený oslovit
příslušnou pojišťovnu.

Zároveň vás upozorňuji, že pokud v nových žádostech  neuvedete nové podstatné skutečnosti, které nemohly
být využity dříve, nebudou moci být Vaše další podání uspokojivě vyřízena.

Alžběta Parazitová
IP zaznamenána