30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručování v době nouzového stavu  (Přečteno 7085 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Doručování v době nouzového stavu
« kdy: 22 Března 2020, 20:27:16 »

Jaké lze očekávat postupy ze strany ČP ohledně úředních obsílek po dobu nouzového stavu?

Na webu ČP se lze dočíst:

Zapsané zásilky
Listovní zásilky se uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek odpovědný pracovník dodávací provozovny prodlouží úložní dobu na 30 dnů. Pokud u zásilky prodloužení úložní doby vyloučil odesílatel nebo není v souladu s podmínkami dané služby, nebude u konkrétní zásilky úložní doba prodloužena.


Předpokládám, že zapsanými zásilkami jsou míněny právě doporučené dopisy. Nejsem z toho ale příliš moudrý. Že při prvním pokusu o doručení u sebe nebude mít doručovatel dopis nebude až takovou změnou (zvláště u těch adresátů, kteří využívají lhůt a doručovatelům se vyhýbají), dojde ale vůbec k vhození výzvy a poučení? Budou po uplynutí lhůty dopisy s pozn.2 (tj. nevyloučeno vhození) zásilky vráceny zpět odesílateli a nebo budou vhozeny do schránky?

Možná je správný čas zaútočit na fikci doručení jako takovou. Troufl by si na to někdo?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #1 kdy: 22 Března 2020, 21:14:48 »

Je vhodný čast (dočasně) deaktivovat datovou schránku?
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #2 kdy: 23 Března 2020, 10:30:32 »

Helmutovi minulý týden pošta normálně dopis do schránky vhodila. A deset dní předtím výzvu s poučením. Ale situace na bojišti se mění každým dnem...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #3 kdy: 23 Března 2020, 15:20:05 »

Lafayette:
Já bych DS nechal.. možnost hrát na zpochybnění doručení asi nevyváží riziko že opravdu nedostanete něco důležitého (a nemusí to být dopravní přestupek).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #4 kdy: 23 Března 2020, 19:11:11 »

Dnes mi měly být vhozeny 2 dopisy po uplynutí lhůty (pozn.2) a skutečně vhozeny byly, jen to bylo vhozeno výrazně později než obvykle.

Pracovnice na poště mne ubezpečila, že dopisy s pozn.2 budou po uplynutí lhůty vhazovány i nadále.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #5 kdy: 17 Května 2020, 00:57:27 »

V pátek mi NEBYLY vhozeny do schránky 2 dopisy, o kterých vím. Dostal jsem 2 oznámení o příchodu zásilky, na nichž je uvedeno datum 4.5. a poslední den možnosti vyzvednutí na poště dne 14.5. (s pozn. 2)
Podle všeho mi tedy v pátek měly být vhozeny do schránky, to se včak nestalo.
Co dělat, pokud nebudou ve schránce ani v pondělí, možná ještě v úterý? Na poštu si jít nechci (mám tam v očekávání další zásilky, na jejichž vyzvednutí je ještě brzy).
« Poslední změna: 17 Května 2020, 23:28:20 od Lafayette »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #6 kdy: 17 Května 2020, 01:14:52 »

IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #7 kdy: 17 Května 2020, 23:23:53 »

Vůbec nic zvláštního...
« Poslední změna: 17 Května 2020, 23:27:36 od Lafayette »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #8 kdy: 18 Května 2020, 00:01:52 »

Tak aspoň to nevypadá, že by byly vráceny odesílateli (jako u pozn.1). Já bych na Vašem místě ještě tak dva dny počkal a pak zavolal na poštu.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #9 kdy: 18 Května 2020, 00:27:18 »

Do úterka zkusím ještě počkat.

Minulý dopis s příkazem mi hodili do schránky 8.den po fikci doručení. Odpor jsem musel podat ještě ten den večer mailem.
Vůbec nevím, jak bych dokazoval pozdní vhození do schránky, kdyby mi ho dali o den později a já jsem tak zmeškal termín pro podání odporu.
Měl bych vůbec nějakou šanci?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #10 kdy: 18 Května 2020, 00:39:45 »

Pozor na to, i kdyby nevhodili vůbec (a dopis se někde ztratil), fikce doručení bude plazit.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #11 kdy: 18 Května 2020, 01:10:10 »

No právě!
Ale co dělat v takovém případě? Jak se k obsahu dopisu dostat?
Ještě horší ovšem bylo, že mi doručovatelka nehodila do schránky ani to oznámení o příchozí zásilce, tedy jsem ani neměl možnost zjistit, že vůbec na poště něco mám.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #12 kdy: 18 Května 2020, 01:25:10 »

K obsahu dopisu se lze v takovém případě dostat nahlédnutím do spisu.
Pokud prokážete, že doručovatelka nevhodila, můžete tím zrušit fikci doručení. Ale dokázat to pravděpodobně nebude jak. Obranou může být datová schránka.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #13 kdy: 18 Května 2020, 07:58:36 »

Lafayette: Pokud není vhozeno oznámení a poučení do schránky, nemůže vůbec nastat fikce doručení.

Aby úřad měl dopis za doručený, musí mu doručovatel(ka) na dodejce zaškrtnout, že bylo (a kdy) oznámení+poučení vhozeno, ale ve skutečnosti to neudělat. Tohle ani tak tragická organizace jako ČP nebude dělat prvoplánově. Spíš se stane, že nenajde/splete schránku. Nebo se až v době, kdy uplyne úložní lhůta a má se posílat zpět dodejka a obálka vhazovat, se zjistí, že se něco nepovedlo (např. na obálce je stále neodtržené poučení, není vyplněno, jak proběhl pokus o doručení ...). Pak to možná bude nějak dodatečně falšovat. Ale nebude se to dít často, a aby to způsobilo problém, musel by adresát mít opravdu velkou smůlu - SO by musel doručovat s vyloučením vhození (není obvyklé), nebo pošta mít s následným vhozením velkou prodlevu (že tím propadne lhůta), muselo by jít o nějakou zásilku, na jejíž doručení je vázaná propadná lhůta (na řadu dopisů od SO není nutné reagovat, nebo není nutné spěchat), a navíc by to pošťačka musela udělat tak, aby adresát neměl šanci to při jejím zatloukání prokázat.

Tedy, nějaké riziko tam je, ale dá se s ním žít. Řešením může být DS - ale o tom, zda pořídit DS, bych se nerozhodoval jen kvůli potlačení tohoto velmi malého rizika (šance, že bude někde v systému strašit a nedorazí obvyklá notifikace, je IMHO vyšší, a pokud si držitel nebude periodicky aktivně obsah DS kontrolovat, může se mu i s DS snadno stát, že mu něco bylo doručeno, ale nic o tom neví).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Doručování v době nouzového stavu
« Odpověď #14 kdy: 18 Května 2020, 08:05:01 »

Ale co dělat v takovém případě? Jak se k obsahu dopisu dostat?
Pokud víte o dopisu, víte, kdo je odesílatel (nebo dokonce víte o jaké jde přesně řízení, znáte sp. zn. nebo č. j.), ale neznáte obsah, dá se kromě nahlédnutí do spisu i požádat SO, aby to poslal elektronicky.
IP zaznamenána