30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol 0,25 a 0,23 dále krev  (Přečteno 8312 krát)

Fafluch

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Alkohol 0,25 a 0,23 dále krev
« kdy: 21 Března 2020, 12:17:49 »

Dobrý den, prosím o radu jak postupovat a co se teď asi bude dít. V jedné malebné vesnici, v nedávné době mě v dopoledních hodinách zastavila hlídka, při standardní kontrole a dali mi dýchnout. Na přístroji se objevila hodnota 0,25. Odstavil jsem vůz na bok a začala akce. Policisté byli v pohodě a tak jsem si zavolal známým a ti mi doporučili, samozřejmě uvést, že jsem nic nepil. Druhá zkouška cca 5 minut 0,23. Do protokolu jsem uvedl,že jsem nic nepil, jsem cukrovkář a beru spoustu léků. Nakonec jsem jel i na krev, abych potvrdil, že jsem nic nepil, krev odebrána v nedaleké nemocnici cca po 30-40 minutách. Hlídka mě odvezla zpět k autu, vrátili mi řidičák a domluvili jsme se, že mi dají vědět jak přijdou výsledky krve co a jak. Cca 14 dní ve stresu a volal policista, že v krvi je 0,11 g/kg a, že mi dá vědět co bude dál. Prosím o radu jak se zachovat a co mi za to hrozí. Díky.

Další postupy bych chtěl řešit neveřejně prosím.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,25 a 0,23 dále krev
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2020, 12:29:26 »

No, vzhledem k tomu ze hodnota 0,11 g/kg odpovida 0,11 promile a i pri dechove zkousce jste mel na hranici 0,24 promile, tj. po odecteni 0,24 promile jako "nepresnost" mereni je to rovno nule a zaroven jste se nepriznal a neprisel o RP, tak se s nejvetsi pravdepodobnosti nestane vubec nic. Nicmene podrobnosti co by mohlo nastat a jak se chovat je napriklad zde : https://road-fens.cz/fsm110_alkohol/
IP zaznamenána

Fafluch

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,25 a 0,23 dále krev
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2020, 12:43:21 »

No jo, ale oni to teď pošlou na úřad a tam asi zahájí správní řízení ne? Kdyby byla krev nulová tak ok, ale něco se našlo a u nás je nulová tolerance, jak vysvětlím, že jsem v té krvi něco měl, když jsem nic nepil? Ta dechová zkouška už teď nehraje roli ne? Jsou povinni i na úřadě odečíst z toho krevního výsledku tu hodnotu 0,2?
« Poslední změna: 21 Března 2020, 12:44:59 od Fafluch »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,25 a 0,23 dále krev
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2020, 13:06:37 »

V krvi se považují hodnoty do 0,2 promile za neprůkazné a měli by to odložit. Pokud zahájí příkazem, je potřeba podat odpor. Je nutné s úřadem nespolupracovat (nevypovídat, nic neposkytovat).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,25 a 0,23 dále krev
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2020, 17:50:54 »

Tak důležité je to, že Vám ŘP zůstal v ruce. Rozhodně si tedy dobře nastudujte jak co nejdéle prodlužovat řízení díky využitým lhůtám ale zároveň je důležité žádnou neprošvihnout.
1) Veškeré doručované písemnosti přebírat až poslední den lhůty k vyzvednutí.
2) Veškerá podání posílat poslední den lhůty obyčejným emailem na email podatelny úřadu a potvrdit do 5 dnů písemně nebo osobně podáním na podatelně.

Pokud pro Vás je ŘO životně důležité, zvažte zastoupení advokátem nebo někým dobře znalým.

Podle mně se tohle dá uhrát.
IP zaznamenána

Fafluch

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,25 a 0,23 dále krev
« Odpověď #5 kdy: 23 Března 2020, 15:28:13 »

Zdravím díky moc za poskytnuté informace. Jestli tomu dobře rozumím, vzhledem k nízké hladině toho alkoholu 0,11 a toho, že jsem se pití nepřiznal by to měli tedy na úřadě zastavit. (Mám na to nárok na ten odpočet?)  Pokud se tak nestane a přijde mi nějaká výzva či rozhodnutí, tak se obrátit na advokáta, nebo někoho kdo mně bude zastupovat a odvolat se. Ještě mám dotaz ohledně toho odpočtu té hodnoty 0,2 má na to vliv jakým způsobem dělali to vyšetření krve? Nebo se to dá uplatnit vždy a měl by to ten úřad pokaždé zohlednit. Bylo mi někým řečeno, že pokud je provedena nějaká ta plynochromatická nebo tak nějak metoda, tak že se nic neodečítá.

Díky za info, je to pro mně dost stresující nevědět na čem jsem :-(
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,25 a 0,23 dále krev
« Odpověď #6 kdy: 23 Března 2020, 15:53:22 »

Co o tom vím tak 0,2 není chyba měření, ale fyziologická hladina kterou může mít každý i když nic nepil.. a proto výsledek 0,11 neprokazuje ovlivnění alkoholem.

Jeslti zatím nebylo proti vám nic zahájeno tak zachovejte klid a počkejte co se bude dál dít.
IP zaznamenána

Jakub281993

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,25 a 0,23 dále krev
« Odpověď #8 kdy: 28 Července 2020, 11:57:09 »

Jak dopadla krev řidičák?
IP zaznamenána