30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zábor a firemní auto  (Přečteno 9015 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #15 kdy: 18 Května 2020, 15:24:56 »

V 8 ráno jsem ještě spal, tak jsem se na úřad vydal až odpoledne. Paní na recepci byla drzá a protivná a nechtěla mne pustit dovnitř, že jsem měl nárok v 8 ráno a teď už nemám. Ztropil jsem menší scénu a nakonec si mne na recepci vyzvedla milá paní předsedkyně Komise pro projednávání přestupků. Chvíli se mne snažila odbýt s tím, že kolegové z komise už nejsou přítomni (byli pouze dopoledne) a že bez nich nelze podat vysvětlení. Na podání vysvětlení jsem ale trval. Nakonec to tedy šlo, pokud se spokojím s tím, že nebudu před podáním vysvětlení poučen. Souhlasil jsem.

Podání vysvětlení probíhalo v trochu improvizovaném prostředí. Paní předsedkyně mi vysvětlila, že kdybych se nedostavil, tak by to stejně odložili, jelikož není zřejmé, kdo tam to vozidlo zaparkoval. Ale že když už jsem se dostavil, že stačí, když odmítnu vypovídat a odvolám se na osobu blízkou. Tak jsem se přiznal. :-)

Tvářila se trochu divně, když jsem jí řekl, že se na správní řízení moc těším.

edit: Také jsem jí nasadil brouka do hlavy, že by se vlastně mohlo jednat o silniční vegetaci, takže by se nejednalo o zábor, ale o dopravní přestupek.

edit2: Přidávám profesionálně vytvořený zápis o podání vysvětlení.
« Poslední změna: 18 Května 2020, 18:33:43 od Číkus »
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #16 kdy: 18 Května 2020, 19:21:01 »

Navíc chtějí průkaz  totožnosti, z něhož je patrná i podoba. ...
Nejen podoba, ale i adresa trvalého pobytu.

No jo, ale co ti chudáci, co ani ten trvalý pobyt nemají?
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #17 kdy: 19 Května 2020, 00:18:58 »

Úryvky z podání vysvětlení (přepis ze záznamu):

(přesvědčení úřednice, že i odpoledne je pracovní doba a že k podání vysvětlení skutečně není nutná přítomnost celé přestupkové komise, shlédnutí čehosi, co by asi měl být správní spis, debata na téma společenská škodlivost, materiální aspekt, inženýrské sítě vedoucí pod trávníkem, které jsou parkováním vozidel poškozovány)

Ú: (vozidlo tov. značky, RZ) ...stojí nám na ploše, která není k parkování vozidel vyhrazena.
Č: Na to se přišlo jak, že není vyhrazena?
Ú: No, oni (městapo) nám to dokonce píší, že jste porušil pravidla jako na pozemních komunikacích...
Č: Jo, ale vy jste to překvalifikovali...
Ú: ...s čímž já teda nesouhlasím! To by bylo tak parkování někde na, na ...
Č: No tak na silniční vegetaci by to mohlo být, ne?
Ú: Tak jestli tvrdíte, že je to silniční vegetace...
Č: To já netvrdím, to musíte vědět vy.

(debata na téma, zda by se měl úředník předem alespoň podívat do pasportu komunikací, nebo alespoň na mapu příp. letecký snímek)

Ú: Mě tady osobně zaráží jedna věc, proč Vy jste to vozidlo nepostavil tady na tu zpevněnou plochu?
Č: Vy ještě nevíte, jestli jsem ho odstavil já.
Ú: No a to právě je druhá věc, já vůbec nevím, kdo ho tam zaparkoval. To že oni (firma, provozovatel) píší že ho tam zaparkoval ten a ten, tak si myslím, že to je dost silné vyjádření firmy. Firma dle mého názoru - a proto jsme tam taky nedali žádný příkaz a voláme Vás na podání vysvětlení...
Č: Jaký příkaz byste dali? Jako mně?
Ú: Pokud by se vydával příkaz na firmu nebo na fyzickou osobu nebo právnickou ... prostě nemáme za prokázané že jste Vy s tím jel. I když oni tam teda místo toho že vozidlo měl v užívání toho dne měl ten a ten uvádějí, že na předmětném době v předmětnou dobu zaparkoval.
Č: Tak asi aby nebyly žádné pochybnosti o tom, co tvrdí firma.

(debata na téma, zda a jak firma může vědět, kdo zaparkoval její auto)

Ú: A to já si právě myslím, že lze zpochybnit tvrzení firmy, že parkoval na daném místě předmětné vozidlo ten a ten. Vozidlo toho dne možná měl zapůjčené - tak potom to od té firmy beru.
Č: No ale co by to znamenalo? To pak stejně víte že nejde prokázat.
Ú: Nejde to prokázat. Vy pokud řeknete, že tam s tím vozidlem parkoval někdo jiný a že odmítáte vypovídat proti osobě blízké nebo sám proti sobě ... tak já to tady zaznamenám a věc odložím, že osoba pachatele nebyla zjištěna. A říkám Vám to pane inženýre na rovinu.
Č: A víte proč já jsem přišel? ... Já jsem přišel, abych se přiznal.

(přiznání)

Ú: ..tudíž se domníváte, že společenská škodlivost tohoto jednání je ...
Č: Je na vás, abyste ji prokázali.
Ú: To my se budeme zabývat, poté co jste mně tady řekl.
Č: A jindy ne? Kdybych to neřekl, tak se zabývat nebudete?
Ú: Podívejte se, kdybyste nám nepřišel, tak bysme tu věc odložili...
Č: A to jsem právě nechtěl.

(tvorba zápisu o podání vysvětlení, boj s klávesnicí, zejména pak klávesou CapsLock)

Ú: Ještě něco k tomu chcete dodat?
Č: Já nevím jestli ještě něco potřebujete k tomu...
Ú: Já nepotřebuju, teďka už to záleží na Vás co ještě Vy chcete říct.
Č: No já si chci užít správní řízení, já se na to strašně těším.
Ú: Těšit se můžete na co chcete, i na správní řízení, to je pravda. To Vám nikdo nebere. Je s podivem, že když jste se tedy až tak těšil, tak že jste přišel odpoledne místo ráno. Ale to jen tak mezi námi pane inženýre.
Č: Mně se to ráno nehodilo, já se omlouvám. Ale já jsem si říkal, že lepší bude, když se přizpůsobíte Vy mně než já Vám.

(podpis)

Č: Pokud se bude dít nějaké správní řízení, uvidím se ještě s Váma?
Ú: Se mnou, s kolegou a s kolegyní.
Č: Super, tak já se na Vás těším, mějte se pěkně...
Ú: Já na vás taky pane inženýre, na shledanou!
Č: Na shledanou!

Trochu OT - je tady někdo kdo absolvoval ÚJ v roušce. Jak probíhala "identifikace" ? Něco jako sundejte si roušku...nesundám bo mně budete pokutovat ? :)
Roušku jsem nesundal, občanku po mně úřednice nechtěla, ač jsem ji nabízel.
« Poslední změna: 19 Května 2020, 00:32:05 od Číkus »
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #18 kdy: 19 Května 2020, 00:43:50 »

Musím se přiznat, že Číkusovy příspěvky zaručeně vždy zajistí úsměv na tváři i po blbým dnu :)))
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #19 kdy: 19 Května 2020, 09:18:11 »

Priste poprosim i o videozaznam. Vyraz v obliceji te urednice musel byt dokonaly  :D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #20 kdy: 30 Června 2020, 14:26:59 »

Ty dvě prdelky snad ani nestojí o moje peníze a raději by se mě zbavily...
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #21 kdy: 30 Června 2020, 14:46:14 »

Navíc chtějí průkaz  totožnosti, z něhož je patrná i podoba. K čemu by jim to bylo, kdybych se dostavil v roušce?

Trochu OT - je tady někdo kdo absolvoval ÚJ v roušce. Jak probíhala "identifikace" ? Něco jako sundejte si roušku...nesundám bo mně budete pokutovat ? :)

Já asi 3x. Nikdy sem roušku nemusel sundala. Stačil op.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor a firemní auto
« Odpověď #22 kdy: 12 Srpna 2020, 23:31:24 »

Zatím nic. Váhám, zda poslat žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti na "novou" městskou část. Možná bych tam mohl jít nahlédnout do spisu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zábor a firemní auto
« Odpověď #23 kdy: 20 Října 2020, 18:00:12 »

Nepředpokládám, že by ještě úřední parazit něco zkoušel, a tak přesunuji do [WIN]. Byť by to spíš mělo být [GIVEN UP], avšak ze strany parazita.
IP zaznamenána