30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: VÝZVA pro provozovatele motorového vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3  (Přečteno 3611 krát)

HugoBoss

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Ahojte,
mám auto které je psané na firmu a používám jej jen já. Někde v okolí Přerova mě změřili a do datovky přislo tohle:

POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY
OLOMOUCKÝ KRAJ
PŘEROV

VÝZVA
pro provozovatele motorového vozidla
Název firmy: XXX
Ve věci porušení ustanovení § 18 odst. 4 zákona číslo 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (dále jen „zákon o silničním provozu“), ve znění pozdějších předpisů, a tím podezření ze spáchání přestupku v provozu na pozemních komunikacích podle ustanovení § 125c odst. 1 písm. f) bod 3 zákona číslo 361/2000 Sb., o silničním provozu, ke kterému došlo dne XXX, v době XXX h při provozu motorového vozidla tovární značky: XXX, r.z.: XXX,
Vás, jako provozovatele vozidla, podle ustanovení § 61 odst. 1 zákona číslo 273/2008 Sb., o Policii České republiky, vyzýváme, abyste písemně sdělil údaje potřebné k určení totožnosti konkrétní osoby, která v uvedené době byla řidičem Vámi provozovaného vozidla. Požadované údaje vyplňte čitelně na tuto výzvu a zašlete zpět na adresu uvedenou v záhlaví nebo cestou ISDS: XXXX nejpozději do XXX

Dole je poučení:
Dle § 61 odst. 3 zákona č. 273/2008 Sb. podání vysvětlení nesmí být od osoby požadováno, pokud by tím porušila zákonem stanovenou nebo státem uznanou povinnost mlčenlivosti, ledaže by byla této povinnosti příslušným orgánem nebo tím, v jehož zájmu tuto povinnost má, zproštěna. Osoba může vysvětlení odepřít pouze, pokud by jím sobě nebo osobě blízké způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za přestupek. Pokud bez dostatečné omluvy nebo bez závažných důvodů shora uvedené výzvě nevyhovíte, můžete být podle § 61, odst. 5 zákona číslo 273/2008 Sb., o Policii České republiky, předveden (a).
Dle ustanovení § 5 odst. 1 písm. a) zákona číslo 251/2016 Sb., o některých přestupcích, se fyzická osoba dopustí přestupku tím, že neuposlechne výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za tento přestupek lze uložit pokutu do 10.000,- Kč.
Dle ustanovení § 125d odst. 1 písm. e) zákona číslo 361/2000 Sb, o silničním provozu, se právnická nebo podnikající fyzická osoba, jako provozovatel vozidla, dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 10 odst. 1 písm. d) tohoto zákona přikáže řízení vozidla, nebo svěří vozidlo osobě, o níž nezná údaje potřebné k určení její totožnosti. Za tento přestupek se uloží pokuta do 100.000,- Kč.


Jak postupovat dále?
-3 body obětovat nechci
- mám někoho kdo by je obětovatovat mohl, ale je lehce starší (tak o 50 let :-)) ), než já (posuzují fotky)? - Kterou bych rád viděl... (co pro to udělat?
-igonorovat?
-sepsat nějaký elaborát?
« Poslední změna: 19 Července 2020, 12:34:19 od HugoBoss »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Ignorovat.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Jsem ještě v tomto začátečník, takže snad neplácám kraviny, ale:

a) O body byste mohl přijít jen tak, že byste napráskal sám sebe a přiznal se.
b) Pokud jste byl změřen policistou, nebyl jste zastaven a ztotožněn, tak bych řekl, že máte téměř na 100% vyhráno, protože to nelze vymáhat ani po provozovateli (což je, jak to chápu, firma)
b1) Pokud to je změřeno stacionárním/úsekovým radarem (což chápu z vašeho popisu tak, že nebylo), tak to nejhorší, co by se mohlo stát je, že by firma musela zaplatit pokutu. A i tam je nějaká šance na výhru skrze obstrukce.

Je to váš první příspěvek zde, předpokládám, že jste mírně vyděšen a proto jsem se pokusil vám to takto rozepsat. Jak psal Číkus, ignorace je teď nejrozumnější varianta. I kdyby vás nějak prudili (např. si sehnali telefon a obvolávali vás, to rádi dělají), v žádném případě nepodléhejte nátlaku a nepřiznávejte se. Vůbec se s nimi nebavte a odkažte je, ať to řeší přes úřad  :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

HugoBoss: Dopis od PČR ignorujte a počkejte co přijde z úřadu.
Jestli nechcete zaplatit a nemáte známosti aby se přestupek na PČR ztratil tak to skončí na úřadě a tak řešit to s PČR je ztráta času.
IP zaznamenána

HugoBoss

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Což o to, zaplatit bych zaplatil, to neřeším. Ale obětovat 3 body fakt nechci...

Nehledě nato, že i po 3 týdnech od lhůty, kdy se měl nabonzovat řidič, tak Chlupatí obvolávají půl firmy a chtějí info a kecy typu: Musime volat tak dlouho, dokud se to neuzavre...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Když je to baví, ať obvolávají. Aspoň mají méně času škodit. A naopak čím déle budou obvolávat, tím později to předají na úřad, což zvyšuje šance na výhru.
IP zaznamenána

HugoBoss

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Tak jen menší update. Policie stále vyvolává do firmy, dokonce ze soukromých telefonů (předtím skrytá čísla) s rečmi typu, že už jim dochází trpělivost apod.
Vyvolávat na různé čísla co najdou na netu, které s tím nemají nic společného už mi hraničí s šikanou...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Nahrávejte to a zveřejňujte, ať se nad tím můžeme pobavit.

Můžete je po telefonu poslat do prdele, nebo třeba podat stížnost na GIBS nebo spíše OVK.

edit: Případně můžete udat nějakého řidiče, který se s fízly chvíli pokočkuje. Výročí přestupku už se beztak také blíží, ne?
« Poslední změna: 08 Března 2021, 12:00:51 od Číkus »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

V tomto ohledu kdyz policie vola, je bezradna - obvykle to ma na starosti nejake ucho se schopnosti prevysujici osla jen v tom, ze misto hykani mluvi a dostal ukol a radu, jak to ma resit.

1. zmente si tel. cislo
2. nesdelujte PCR(urednikum a mistnim zrizencum) sve cislo a kdyz, tak jen docasne a volejte jim z anonymnich cisel.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin