30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

Přijatá a potencálně plánovaná opatření proti tomu čínskému syflu

Zachraňují nás před pohromou - jen přitvrdit
- 15 (27.8%)
Zatím přiměřená, ale už to stačí proboha
- 15 (27.8%)
Zatím přiměřená, ale zavřít nás za železnou oponu snad nemuseli, ne?
- 4 (7.4%)
Jsou pohroma sama o sobě
- 20 (37%)

Celkem hlasů: 54

Hlasování ukončeno: 16 Března 2020, 16:41:30


Stran: 1 ... 11 12 [13]

Autor Téma: Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj  (Přečteno 35672 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #180 kdy: 21 Března 2020, 11:38:41 »

A to ještě zpomínáte na to, že vypnuto někdy neznamená vypnuto, ale pro lepší zážitek uživatele je to stejně zapnuto, jenom o tom nevíte, viz třeba nedávná kauza s Apple, nebo že App sleduje polohu, ač jí to zakážete. Někdy si při tom vzpomenu na prostý vypínač světla a to, jak by to vypadalo, kdyby se na něj aplikovala "politika" výrobců telefonů a apps. Vypnu světlo, protože chci tmu, ale výrobce vypínače mi za 5 min světlo zapne, protože tma je depresivní, nebo přepne světlo na zelenou, protože ta uklidňuje, nebo na červenou, protože je to romantika. Nebo prostě vyřadí vypínač a světlo svítí, jako by se nechumelilo, protože jsem se jistě spletl a nechtěl jsem světlo vypnout. A když náhodou nesvítí tak, jak opravdu chci, ale soused pustí pračku, tak se mi zasvítí mé světlo. A já kurňa chtěl jenom tmu, abych se mohl vyspat.
Hehe, a teď si představ že o takovymhle světlu 80% lidí řekne, že by ho už nikdy nevyměnili protože je to to nejlepší světlo co kdy měli. Měl by ho výrobce přestat vyrábět?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #181 kdy: 21 Března 2020, 11:45:08 »

Česko je stát bonzáků. Jen v Brně 100 udavačských telefonátů denně na nenošení roušek.
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/rouska-nahlaseni-mestske-policie-brno.A200320_134106_brno-zpravy_mos1
« Poslední změna: 21 Března 2020, 11:46:48 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #183 kdy: 21 Března 2020, 12:41:45 »

No a mapy.cz taky jdou na tof fajn. Sice nemusím souhlasit se sběrem, ale pak mě bude na to app neustále upozorňovat v liště, že jsem zloduch.


https://www.lupa.cz/aktuality/mapy-cz-nabizeji-sdileni-polohy-aplikace-pak-muze-upozornit-na-kontakt-s-nakazenymi/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #184 kdy: 21 Března 2020, 12:44:12 »

A to ještě zpomínáte na to, že vypnuto někdy neznamená vypnuto, ale pro lepší zážitek uživatele je to stejně zapnuto, jenom o tom nevíte, viz třeba nedávná kauza s Apple, nebo že App sleduje polohu, ač jí to zakážete. Někdy si při tom vzpomenu na prostý vypínač světla a to, jak by to vypadalo, kdyby se na něj aplikovala "politika" výrobců telefonů a apps. Vypnu světlo, protože chci tmu, ale výrobce vypínače mi za 5 min světlo zapne, protože tma je depresivní, nebo přepne světlo na zelenou, protože ta uklidňuje, nebo na červenou, protože je to romantika. Nebo prostě vyřadí vypínač a světlo svítí, jako by se nechumelilo, protože jsem se jistě spletl a nechtěl jsem světlo vypnout. A když náhodou nesvítí tak, jak opravdu chci, ale soused pustí pračku, tak se mi zasvítí mé světlo. A já kurňa chtěl jenom tmu, abych se mohl vyspat.
Hehe, a teď si představ že o takovymhle světlu 80% lidí řekne, že by ho už nikdy nevyměnili protože je to to nejlepší světlo co kdy měli. Měl by ho výrobce přestat vyrábět?
No, to je na tom to nejsmutnější:( Ale i tak se k těm 80% nepřidám, facebook dávno zrušen, twitter taky, online TV nekoukám taky mnoho let a tak dále a tak dále. Jsem divný? Jo, ale jsem s tím v pohodě:)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #185 kdy: 21 Března 2020, 13:46:33 »

Neni seznam (tedy mapy.cz) jeden s tech co spolupracuji na smirovani karet/mobilu/...[1,2]?

Pouzivat jejich apku a verit, ze kdyz napisi nesbiraji, tak nesbiraji je ponekud hloupe?*
*nehlede na tom, ze jim pomahate rust na trhu

[1]https://www.covid19cz.cz/
[2]https://www.respekt.cz/politika/stat-nestiha-kvuli-koronaviru-bude-dalsi-hackathon
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #186 kdy: 21 Března 2020, 15:15:13 »

Ano, je to hloupé a ano, využívají, viz i ten odkaz a taky jak jsem psal předtím, off neznamená často off. Já jejich appku neužívám. Mám ji jenom pro jistotu a po tomto jsem ji i smazal. Ano, taky užívám některé app a služby, které jistě použijí a zneužijí, co jde. Ale dle toho se snažím i chovat, byť prostě stopu nechávám, ale snažím se to minimalizovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #187 kdy: 21 Března 2020, 17:36:00 »

V době kdy každej odborník včetně WHO radí, že to opatření je kontraproduktivní ....

Pardon mohl byste nám zde uvést odkazy na příslušné odborníky (když každej tak to musí být alespoň dva) a na WHO kde píšou o tom, že nošení roušek a respirátorů je kontraproduktivní - tedy že je nejen k ničemu, ale naopak šíření viru podporuje ? Nebo tady jen tak plácáte z hladu ? :):):)
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #188 kdy: 21 Března 2020, 18:59:59 »

Seznam cz by musel mít informace o pohybu nakažených, jinak by nemohl splnit to, co ta nová funkce appky mapy.cz slibuje, tedy že uživatele upozorní na to, že se dostal do blízkosti nakaženého. Ale jak se k těm informacím o pohybu nakažených dostal? Nebo to je podvod? Vždyť ani starostům obcí nechtějí prý hygienici sdělit totožnost nakažených v jejich obci a teď už ani počet nakažených v obci.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zlinsti-hygienici-dostali-pres-prsty-cisla-o-nakazenych-v-obcich-museli-smazat-40317579

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/software/clanek/mapy-cz-bojuji-proti-koronaviru-uzivatele-upozorni-na-moznost-nakazy-40317566
« Poslední změna: 21 Března 2020, 19:44:03 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #189 kdy: 21 Března 2020, 19:51:08 »

pk202> Ne že bych měl náladu se do téhle diskuze pouštět, ale WHO opravdu plošné nošení roušek nedoporučuje.

"Wearing medical masks when not indicated may result in
unnecessary costs and procurement burdens and create a false
sense of security that can lead to the neglect of other essential
measures, such as hand hygiene practices. Further, using a
mask incorrectly may hamper its effectiveness in reducing the
risk of transmission. "

https://www.who.int/publications-detail/advice-on-the-use-of-masks-in-the-community-during-home-care-and-in-healthcare-settings-in-the-context-of-the-novel-coronavirus-(2019-ncov)-outbreak

Předpokládám, že teď začneme slovíčkařit o "každej odborník" a podobně, takže vám rovnou ušetřím práci a dál diskutovat nebudu :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #190 kdy: 21 Března 2020, 20:39:39 »

Předpokládám, že teď začneme slovíčkařit o "každej odborník" a podobně, takže vám rovnou ušetřím práci a dál diskutovat nebudu :)

To chápu, protože si dovolím zrovna tak jako Vy vytrhnout z kontextu stejného dokumentu :

"Individuals with respiratory symptoms should:
- wear a medical mask and seek medical care as soon as
possible if they have fever, cough, and difficulty
breathing;...."

Jinak pokud si to přečtete celé , je to spíše o tom, aby se vše nesoustředilo POUZE na nošení roušek a aby se nevyvolával dojem že se rouška ochrání nositele. A o tom že by to bylo dokonce kontraproduktovní jsem se tam vážně nedočetl.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #191 kdy: 21 Března 2020, 22:28:15 »

Téma zamykám, tohle je už i na gaychat moc.

Od názorů a projevu pana pk202 se za sebe jednoznačně distancuji a zdůrazňuji, že nejsou odrazem žádného jednotného postoje místního hardcore.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #192 kdy: 21 Března 2020, 22:56:19 »

Pokud mohu - tak já se zase distancuji od názorů, že roušky a omezení kontaktu mezi lidmi jsou k ničemu. Se zamknutím téma v zásadě souhlasím. Zbytečně nás to rozděluje.   
Pokud jsem se někoho svým (přiznávám, že někdy ostřejším) způsobem projevu dotkl tak se omlouvám. Ze svého pohledu totiž považuji problém s koronavirem za opravdu zásadní.
« Poslední změna: 21 Března 2020, 23:00:11 od pk202 »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 11 12 [13]