30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Havarie - totalni skoda - obecna cena nerealna  (Přečteno 7114 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Havarie - totalni skoda - obecna cena nerealna
« Odpověď #15 kdy: 12 Března 2020, 10:30:17 »

Snažil jsem se ten váš příspěvek přečíst [...] Prostě mám auto za x peněz, chci aby při nehodě pojišťovna zaplatila x po dobu pěti let, jednoduchý jak facka, nelze.
Kdybyste gumidose opravdu přečetl, narazil byste i na zaklínadlo GAP, což je IMHO přesně to, co hledáte. Netuším, jestli aktuálně tohle na cz trhu existuje i pro jiná než nová a leasovaná auta, ale v principu by to mělo být možné.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Havarie - totalni skoda - obecna cena nerealna
« Odpověď #16 kdy: 12 Března 2020, 12:22:38 »

mcsoap: ano, přesně tak pane kolego - chcete-li být připraveným, budete muset číst...
Bohužel i zmíněný GAP je pojem v oblasti pojištění vozidel široký. Na námět hh odpovídám  - ano, i pro ojetá vozidla sjednat jde.
Širokost pak ilustruji:
- jeden pojistitel v rámci GAP u "nových" vozidel plní max. 50% pořizovací ceny (myšleno vždy nad rámec plnění z HAV)
- jiný pojistitel plní u nových vozidel do 55% pořizovací ceny, max. však 600 tis. Kč
- další plní do 50% max. 700 tis. Kč.
- další plní do 600 tis. Kč (z GAP) ale jen u vozidel do 1,5 mil. Kč.
- atd
.........
Stačí vám to k ilustraci toho, že číst je třeba? Nehledě na případné další rozdíly typu - ujednaná akceptace smluvního servisu, ujednaná povinnost předat klíče k vozidlu u odcizeného vozidla, oboje pod hrozbou sankcí atd. Vaše stesky po nějakém univerzálním pojištění jsou zbytečné - pouze produkt POV nejvíce plní představu jakési "jednotné šablony".
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Havarie - totalni skoda - obecna cena nerealna
« Odpověď #17 kdy: 12 Března 2020, 12:29:52 »

Vždyť to jsem přesně říkal. Jak "když to hejl vezme"? Co to je za sviňárnu, že já si roky platím pojistku a jejich reakce v případě plnění je okamžitě zkusit okrást mě o peníze? S takovým subjektem se business nedělá. Patrně mi na to odpovíte, že "takhle to prostě funguje" a budete mít pravdu, no ale já se toho účastnit nechci.

Ale tak to funguje všude.. když třebas kupujete auto a jste ochotný za něj dát i víc než chce prodávající tak mu asi neřeknete že mu dáte víc..

A nebo jsem viděl že tabulková částka od pojišťovny byla víc než reálně stála oprava.. ale neviděl jsem že by někdo šel ten rozdíl pojišťovně vrátit.

Že má každá strana smlouvy jinou představu kolik by se mělo platit a musejí dojít k nějakému kompromisu je úplně normální.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Havarie - totalni skoda - obecna cena nerealna
« Odpověď #18 kdy: 13 Března 2020, 11:11:49 »

Máte pravdu - vím co je GAP, řešil jsem to při operáku - a je tedy pravda, že já vlastně popisuji produkt, který udělá pojistku plus gap na ojeté auto a to na trhu asi není (nenašel jsem). Stále si ale stojím za tím, že to není o tom si něco přečíst. Například jsem tento měsíc řešil asistenční služby k pojistce a chtěl jsem mít v pojištění, že když se mi auto porouchá, přijede odtah a odtáhne mi auto zpět domů, nebo domů do Čech (ze zahraničí). Pojišťovna kontrovala nabídkou na nějaké limity asistenčních služeb, například 20k v zahraničí a 10k v Česku. Tohle je přesně ten moment, kdy sebelepší čtení nepomůže. Zkušenost mě naučila, že nějaké limity plnění jsou úplně k ničemu, protože já stojím v zahraničí s rozbitým autem, volám do pojišťovny že chci využít asistenci a oni mi řeknou, že to spočítali na 50.000 za odtah a limit je 20.000. Pokud oni určují limit a potom oni určují ceny odtahu, tak je to úplně zbytečný produkt. Tohle se nedá přečíst, to musí tomu člověku dojít, a opáčit - "já jsem po vás nechtěl nějaké limity, já jsem chtěl pokrytí odtahem na území EU"
IP zaznamenána

evlo

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Havarie - totalni skoda - obecna cena nerealna
« Odpověď #19 kdy: 12 Prosince 2021, 13:43:08 »

Možnost je GAP u nového auta a měnit auto vždy jak skončí gap, což znamená aktálně asi rok až dva předem řešit objednávku.

Omlouvam se, viděl jsem jen prvni stranu tématu, už to tu lidi napsali.

A musíš se omezit nabídkou ČR trhu.


Nicméně to je teorie, už jsem tohle řešil a reálná hodnota ojetiny byla treba 350 000 nabídková cena, pořizová 860 000, náklady na opravu 350 000, aby nemuseli platit gap, tak opravovali a samozřejmě opravou auto ztratilo hodnotu, takže zas se můžeš soudit. A to ani nepíšu o tom, jak se skvěle reklamují opravy za 350 000 co platí pojišťovna.

V některých zemích existuje tzv. agreed value, ale to se k nám, na východ, ještě nedostalo.



Blbé je, že u událostí z POV si pojišťovnu nevybírá poškozený, nýbrž viník..
Existuje sluzba, i v ČR, že si vyresis se svoji pojistovnou a oni si to nasledne resi s pojistovnou vynika.
Nicméně tak jako tak, realita je, že to jak tvoje pojišťovna, tak pojišťovna viníka prodá někomu k likvidaci, to je potřeba ignorovat
« Poslední změna: 12 Prosince 2021, 14:17:51 od evlo »
IP zaznamenána