30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?  (Přečteno 63710 krát)

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #45 kdy: 14 Ledna 2015, 08:57:09 »

Ještě takový poznatek k tomu "Sdělení k podanému odporu" ze dne 5.1.

Oni mají povinnost, v případě opožděného odporu, do 10 dnů předat spisovou dokumentaci nadřízenému správnímu orgánu (Krajský úřad Středočeského kraje) k přezkumnému řízení.
Tohle mě celkem zajímá, docela dobrý argument do stížnosti. Kde k tomu můžu najít něco bližšího? ve správním řádu se nějak nemůžu zorientovat. :)
« Poslední změna: 14 Ledna 2015, 08:59:34 od Tacecek »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #46 kdy: 14 Ledna 2015, 16:00:10 »

Ještě takový poznatek k tomu "Sdělení k podanému odporu" ze dne 5.1.

Oni mají povinnost, v případě opožděného odporu, do 10 dnů předat spisovou dokumentaci nadřízenému správnímu orgánu (Krajský úřad Středočeského kraje) k přezkumnému řízení.
Tohle mě celkem zajímá, docela dobrý argument do stížnosti. Kde k tomu můžu najít něco bližšího? ve správním řádu se nějak nemůžu zorientovat. :)

§ 88 Předání spisu odvolacímu správnímu orgánu

(1) Neshledá-li správní orgán, který napadené rozhodnutí vydal, podmínky pro postup podle § 87, předá spis se svým stanoviskem odvolacímu správnímu orgánu do 30 dnů ode dne doručení odvolání. Jestliže byl odvoláním napaden jen některý výrok rozhodnutí podle § 82 odst. 3 a lze-li příslušnou část spisu oddělit, předá správní orgán pouze tu část spisu, která se týká otázky, o níž bylo rozhodnuto v napadeném výroku rozhodnutí. V případě nepřípustného nebo opožděného odvolání předá spis odvolacímu správnímu orgánu do 10 dnů; ve stanovisku se omezí na uvedení důvodů rozhodných pro posouzení opožděnosti nebo nepřípustnosti odvolání.

V příkazním řízení se užije stejně.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #47 kdy: 26 Ledna 2015, 19:31:40 »

Ten postup Kladna mě překvapuje, zhruba ze stejné doby tam jeden můj známý překročil rychlost. Byl udán ukrajinec s bydlištěm na ukrajině a do současný doby nepřišel žádný dopis. Asi mají určitá kritéria na výběr oveček.

Jen pro info ohledně Kladna, už došel příkaz. Přestupek se stal v červnu, na odpustek bylo reagováno v září a teprve teď přišel příkaz na sprdel. Ve vtipném příkazu uvádí, že uvedené osobě (ukarjinci) správní orgán zaslal výzvu k podání vysvělení, která se však vrátila jako nedoručená :)
Tak jsem zvědavej co vyleze ze spisu, už se na ně valí tři dopisy a nadšení z nich nebudou :)
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #48 kdy: 02 Února 2015, 22:54:55 »

Zdravím všechny, kteří se postupem času propracovali v tomto tématu až sem.
Věc se zatím dostala až k tomu, že mi příslušníci/úředníci na mou žádost dodali spis. Jeho části lišící se od již publikovaného uvádím v přílohách a prosím o další radu, jak postupovat. Na poště už mě čeká další zásilka a nevím, co si od ní "slibovat" :-)
Neuvádím přílohy chronologicky, ale to snad nevadí...
« Poslední změna: 02 Února 2015, 23:05:50 od need2drive »
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #49 kdy: 10 Února 2015, 20:16:04 »

Dobrý večer, rád bych dostal další radu, jak postupovat v případu. Ouřadi mi poslali výše uvedené dokumenty ke spisu a teď jsem, dle očekávání, dostal další Výzvu...buď se mám do 5ti prac.dnů dostavit, abych se seznámil s "důkazy"...soudruzi můj případ pak rozsoudí...nebo se můžu do 10ti dnů odvolat... Takže prvně: nesedí mi, proč bych se měl dostavit se seznamovat (nebo můj zástupce), když mi na mou žádost spis poslali :-) ehm... zjevně zaběhaný postup... Za druhé: v jednom bodě mi říkají paní, ikdyž po celou dobu mě "genderově" správně označují Pan :-) nešlo by to využít?...jak nejlépe postupovat dále? Děkuji
« Poslední změna: 10 Února 2015, 20:24:39 od need2drive »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #50 kdy: 11 Února 2015, 11:10:24 »

Tu výzvu poslat museli.
Máte právo se seznámit s podklady pro vydání rozhodnutí, ale i když spis pošlou tak se může pak ještě rozrůst.
A úřad musí obviněného informovat že ukončil shromažďování důkazů a chce vydat rozhodnutí a tak nastala chvíle na vyjádření k podkladům.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #51 kdy: 11 Února 2015, 11:32:50 »

A co s tím:
Chodit tam nemusíte.. budou čekat 5 pracovních dní (jestli jste si to vyzvedl včera tak do příští středy) a pak vydají rozhodnutí (nepochybně vinen).
Jestli není problém tam jít tak se dá tam začátkem příštího týdne zajít se podívat na podklady a požádat o lhůtu na vyjádření (další čas navíc).

Vyjádření (jestli chcete dávat) pošlete písemně.
Nabízí se napadat zjevné nedostatky v řízení a požadovat výslech policajtů. Ten budou muset udělat a zdrží se vydání rozhodnutí.
Ale připravíte se o dobrý bod do odvolání.

Nevím co je lepší.. jestli to protahovat hned a spoléhat že odvolání se už ani nestihne nebo se moc nevyjadřovat a mít silnější odvolání.

Asi bude nejlepší něco mezi.. dát jim vyjádření v tom smyslu, ale ne úplně konkrétní.
IP zaznamenána

MidnightTalker

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #52 kdy: 15 Února 2015, 13:05:23 »

Tak přidávám info ohledně vývoje na Kladně. Uznali, že podání odporu nebylo podáno pozdě a stáhli zpátky "Příkaz o uložení sankce" a pokračuje se v řízení.
Zároveň nám dali možnost osobně se dostavit na magistrát se osobně seznámit s podklady ve věci sprdele... Který nám stejně poslali, stejný co píše kolega nade mnou.
Má cenu tam chodit nebo je lepší to teďka nechat hnít když to došlo do tohodle bodu?
Přikládám dokumenty:





Díky pánové
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #53 kdy: 15 Února 2015, 16:03:12 »

Má cenu tam chodit nebo je lepší to teďka nechat hnít když to došlo do tohodle bodu?

Hnít to nebude, po seznámení s podklady vydají rozhodnutí, takže nyní se nabízí námitka podjatosti a tu bych tam poslal hned zítra nebo tak, aby jí měli na stole nejpozději 17.2. v 9:00 hodin. To jim znemožní provést dokazování, vydat rozhodnutí a získá se cca 1-2 měsíce navíc.
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #54 kdy: 15 Února 2015, 20:35:55 »



Hnít to nebude, po seznámení s podklady vydají rozhodnutí, takže nyní se nabízí námitka podjatosti a tu bych tam poslal hned zítra nebo tak, aby jí měli na stole nejpozději 17.2. v 9:00 hodin. To jim znemožní provést dokazování, vydat rozhodnutí a získá se cca 1-2 měsíce navíc.

Zdravím z Ostravy,
byl by event.k dispozici i nějaký návod/vzor typu - napsat "to a to na základě paragrafu XY" - jak napsat třeba tu podjatost...a poslat jim to, ať to natáhnu přes ten konec května? Za to bych byl vděčný... 
Díky.
« Poslední změna: 15 Února 2015, 20:38:35 od need2drive »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #55 kdy: 15 Února 2015, 22:42:18 »

Tady na foru by měla být od jkrause námitka podjatosti k dohledání. Každopádně jde jako návod využít i samotný zákon. Je to § 14 zák. č. 500/2004 Sb. správního řádu. Hlavní body jsou zájem na uložení pokuty, která jde do rozpočtu obce, vztah správního orgánu ke svědkům (policajti), motivace úředníka uložit pokutu - může být odměňován, chování úředníka a jeho postup v řízení apod.
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #56 kdy: 23 Února 2015, 14:10:55 »

Zdravím všechny,
jen ještě dotaz k námitce: poslal jsem ji dnes, to je, myslím, bohužel po 15ti denní lhůtě k odvolání nebo co, ale ono-mělo by to vlastně odkladný účinek?...Mršťa mi tu uváděl něco jako "zlatou střední" cestu, kdy se stajně pak budu odvolávat proti rozhodnutí...je tedy v dalším postupu pak nějaký rozdíl? :-) Bude se tou "pozdě podanou" námitkou někdo zaobírat, zvláště když na mě na "nepřevzetí" z pošty už čeká další liebesbrieff? :-)
díky
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #57 kdy: 09 Března 2015, 21:04:17 »

Zdravím ,
dnes mám dotaz k níže přiloženému Rozhodnutí...
Co se s tím dá dělat?....rozhodli samozřejmě v můj nepospěch, taky se odvolávají na to, že já sám jsem zadal příčinu ke "spránímu řízení" takže platím všechny náhrady/pokuty a snaží se mi vnutit objektivně "správný" názor na mou zodpovědnost jako provozovatele vozidla....poradíte mi, co s tím?čas mám tak maximálně do pátku...
Děkuji
« Poslední změna: 09 Března 2015, 21:10:39 od need2drive »
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #58 kdy: 10 Března 2015, 01:00:24 »

Je treba podat kvalitni odvolani v posledni den lhuty. Sanci na to, ze se to nepovede do prekluze vyresit vidim 50/50.
Nevim jak zrovna tuto SPRDEL, ale rozbit takovehle parkovani uvnitr zony s tim, ze se zadny prestupek nestal, by nemelo byt zase tak tezke.

BTW: pobavilo me jejich vyporadani se s materialnim aspektem :D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #59 kdy: 10 Března 2015, 07:16:25 »

Může mi někdo říct?
Proč si soudruzi myslí že u SPRDELu nemusejí provádět důkazy?
Asi protože to je moc práce a museli by znát zákon, ale dává jim zákon takovou možnost?

Jak vidím tak odůvodněním přestupku se vůbec nezabývali, hm, hm, rozhodnutí na základě úředního záznamu, hm, hm, neprovedení důkazů.. takže tak ;D

BTW: pobavilo me jejich vyporadani se s materialnim aspektem :D

Ale účel splní.. v odvolání by se to těžko rozbíjelo a ten argument jim podrží všichni včetně NSS.
IP zaznamenána